Роди се нова тема"Вьзпитателният шамар"!!!!?

  • 6 067
  • 181
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 593
Провокирано от сьседната тема искам да ви питам.Какво точно" вьзпитава "шамарьт?Има ли уместен шамар? Моето мнение предполагам ви е ясно Twisted Evil то сигурно и домашното насилие има вьзпитателен характер:" утре само да посмее да не ми изглади ризите"...........Може да не е виновен човекьт #Crazy Rolling Eyes така е научен:"подреди си дрехите защото иначе box

# 1
  • Мнения: 4 733
 Аз не възпитавам с шамари и ми е непонятно какви са "позитивите"...

# 2
  • Мнения: 2 401
И аз много бих искала да разбера отговора на този въпрос.   Имам предположения за това кои родители  го прилагат, но сега ще се въздържа, защото рискувам да бъда крайна.

# 3
  • Мнения: 4 733
Е, как кои?! Тези, на които са го прилагали...няког. Честно казано не вярвам  че родител (който никога не е бил шамарен от собствените си родители), би биел детето си.

# 4
  • Мнения: 1 233
Ъъъъъ "възпитателен шамар"?!?! newsm78 Изумена съм......

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Познаван един единствен човек, който да каже, че никога не е пляснал детето си. А от познатите ми май няма такъв, който не са го ошамарвали от време на време. И какво от това? Не че не са станали хора ....
Деца различни ... аз съм писъл за щерката, как от време на жената я шляпва по дупето. При това смея да твърдя, че има ефект.

# 6
  • Мнения: 54
Това единствено учи детето,че по-силният надделява.Нали затова сме хора да говорим и това се отнася и за отношенията родител-дете.От боя се поражда единствено страх и нищо друго.Когато удариш детето си да ще го накараш да изпълни това което искаш от него но от страх да не го удариш пак а не защото е разбрало защо трябва до го направи.Естествено че всеки се ядосва и какво ядосаш се набиеш детето и....какво се получава ти изпускаш парата...детето го е страх и ти си мислиш-ех,възпитавам.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 15:07 от baby_`06

# 7
  • Мнения: 447
Да ви имам идеалния живот!!!!!! Завиждам  ви просто. Явно аз не ставам за родител щом ми се налага да прибягвам до възпитателния шамар, въпреки безбройните ми обяснения по хиляди пъти на ден за едни и същи неща. И повярвайте ми, когато детето ви стане на 2 години ще си говорим друго.  Защото предпочитам аз да й ударя шамар пред това да я блъсне кола, да си лепне ръцете на топлата печка,  да обърне врелия чай върху нея или пък да пробва какво е да скочи върху брат й. Примери много. Да сте живи и здрави да стигнете до тях. За протокола безпричинното удряне и побоя не го одобрявам. Както и ако детето е достатъчно голямо да разбира последствията от постъпките си шамара е неуместен. Дотогава обаче действа първосигналната система и тя е не прави нещо защото боли.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Това единствено учи детето,че по-силният надделява

Нищо лошо няма в това. Това си е житейска истина....

# 9
  • Мнения: 2 401
Това единствено учи детето,че по-силният надделява

Грешка.  Този, който шамаросва деца не е силен, той е  слаб и незначителен в собствените си очи.

# 10
  • Мнения: 2 401
Да ви имам идеалния живот!!!!!! Завиждам  ви просто. Явно аз не ставам за родител щом ми се налага да прибягвам до възпитателния шамар, въпреки безбройните ми обяснения по хиляди пъти на ден за едни и същи неща. И повярвайте ми, когато детето ви стане на 2 години ще си говорим друго.  Защото предпочитам аз да й ударя шамар пред това да я блъсне кола, да си лепне ръцете на топлата печка,  да обърне врелия чай върху нея или пък да пробва какво е да скочи върху брат й. Примери много. Да сте живи и здрави да стигнете до тях. За протокола безпричинното удряне и побоя не го одобрявам. Както и ако детето е достатъчно голямо да разбира последствията от постъпките си шамара е неуместен. Дотогава обаче действа първосигналната система и тя е не прави нещо защото боли.

Явно не умееш да обясняваш. Peace

# 11
  • Мнения: 54
Да ви имам идеалния живот!!!!!! Завиждам  ви просто. Явно аз не ставам за родител щом ми се налага да прибягвам до възпитателния шамар, въпреки безбройните ми обяснения по хиляди пъти на ден за едни и същи неща. И повярвайте ми, когато детето ви стане на 2 години ще си говорим друго.  Защото предпочитам аз да й ударя шамар пред това да я блъсне кола, да си лепне ръцете на топлата печка,  да обърне врелия чай върху нея или пък да пробва какво е да скочи върху брат й. Примери много. Да сте живи и здрави да стигнете до тях. За протокола безпричинното удряне и побоя не го одобрявам. Както и ако детето е достатъчно голямо да разбира последствията от постъпките си шамара е неуместен. Дотогава обаче действа първосигналната система и тя е не прави нещо защото боли.

Явно не умееш да обясняваш. Peace
Точно това си мислех и аз,явно не знаеш как да подходиш към собственото си дете

# 12
  • Мнения: 166
Да ви имам идеалния живот!!!!!! Завиждам  ви просто. Явно аз не ставам за родител щом ми се налага да прибягвам до възпитателния шамар, въпреки безбройните ми обяснения по хиляди пъти на ден за едни и същи неща. И повярвайте ми, когато детето ви стане на 2 години ще си говорим друго.  Защото предпочитам аз да й ударя шамар пред това да я блъсне кола, да си лепне ръцете на топлата печка,  да обърне врелия чай върху нея или пък да пробва какво е да скочи върху брат й. Примери много. Да сте живи и здрави да стигнете до тях. За протокола безпричинното удряне и побоя не го одобрявам. Както и ако детето е достатъчно голямо да разбира последствията от постъпките си шамара е неуместен. Дотогава обаче действа първосигналната система и тя е не прави нещо защото боли.
Ами..... newsm78 дъщеря ми е на 2г и 10 месеца, да ми е жива и здрава! Heart Eyes Само че извън шамарите има едни други неща - уважение, доверие, респект. Когато те не ми достигат, я шамаросвам. Mr. Green А и... защо не я оставиш да я боли от печката, от удара на колата, от врелия чай... по твоята логика - убедена съм, че първосигналната й система няма да позволи да  го повтори! Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 3 611
Колко шамари сьм иzяла, пьк и не само... ама по_ добричка и послушна едва ли станах. Напротив оzлобих и zаинатих се, льжех ги zа щяло и нещяло... ми как иначе, ако им кажех истината сьс сигурност щяха "да ме вьzпитават". Ама после като раzберяха, а то почти винаги така ставаше... отново си отнасях "вьzпитанието".  Tired
Сега не прилагам теzи "вьzпитателни методи" вьрху детето си.
Напротив, уча го да ми бьде приятел и да споделя с мен.

# 14
  • Мнения: 4 841
Да ви имам идеалния живот!!!!!! Завиждам  ви просто. Явно аз не ставам за родител щом ми се налага да прибягвам до възпитателния шамар, въпреки безбройните ми обяснения по хиляди пъти на ден за едни и същи неща. И повярвайте ми, когато детето ви стане на 2 години ще си говорим друго.  Защото предпочитам аз да й ударя шамар пред това да я блъсне кола, да си лепне ръцете на топлата печка,  да обърне врелия чай върху нея или пък да пробва какво е да скочи върху брат й. Примери много. Да сте живи и здрави да стигнете до тях. За протокола безпричинното удряне и побоя не го одобрявам. Както и ако детето е достатъчно голямо да разбира последствията от постъпките си шамара е неуместен. Дотогава обаче действа първосигналната система и тя е не прави нещо защото боли.

Синът ми е на четири и половина, до сега не съм прилагала нито "перване" по ръчичките, нито "плясване" по памперса или дупето, за шамар по лицето не съм си и помисляла. Говоря, обяснявам, игнорирам (когато счета за нужно), отклонявам вниманието, провокирам... Не, не ми е идеален живота, нито претендирам да съм перфектна майка или нещо подобно. Нормален човек съм, със своите си слабости. Просто приемам детето си за ЧОВЕК - с разум, самочувствие, самоуважение... Да ударя за мен означава да се върна в праисторическата епоха. Сори, ама съм го надраснала този етап. И ме дразни двойния стандарт - значи, дайте да възпитаваме децата със шамари, но на жените да не посягаме... Извинете, ама домашното насилие си е домашно насилие независимо кой спрямо кого го прилага.
А като чуя "мъдрости" от сорта "Бий дупе, да не биеш гъз", "Дупе душа няма" и т.н., просто ми идва да  Sick Sick Sick

За протокола - никога не са ме били - нито родители, нито роднини, нито гаджета, нито съпруг... Само мога да си представя как бих реагирала ако някой ми посегне, и... не ми се иска да съм на негово място...

Общи условия

Активация на акаунт