Пеете ли на децата?

  • 7 632
  • 131
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
А?
Аз пея. От много време, напоследък по-често.
Обикновено пеем в колата, докато пътуваме нанякъде.
Репертоара ми с детски песни (такива, които знам изцяло и пея без музикален съпровод) стига за около 20-25 минути, ако не се замислям много.
Наскоро включих и народни и възрожденски песни и мисля, че сега мога поне 40-50 минути да пея Simple Smile
Детето припява, доколкото може, даже на руските песни се включва все повече, бавно и славно учи думите.

В петък купих 3 диска караоке с български песни, сега вече и у дома си грачим на воля  Mr. Green хем с музикален фон.

# 1
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Не, защото рискувам да ме попитат: Мамо, защо плачеш?

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ъъъъх, пея... Като много изфалшивея, малкият ми запушва устата  Laughing Важното е, че е с чувство  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 14 133
Вече, не. Naughty  Като по-малък редовно заспиваше, докато му пея някаква детска песничка.

# 4
  • Мнения: 516
Не просто пея. Танцуваме даже. Това рап, това танго, това ръченица...Много сме задобряли и двамата. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 488
Пея. До засиняване понякога. Една и съща, като си я хареса и не ми дава да спирам. Ообено вечер, за приспиване.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Пея. До засиняване понякога. Една и съща, като си я хареса и не ми дава да спирам. Ообено вечер, за приспиване.
Ъхъ. Оня ден сефте й изпях 'Назад, назад, моме Калино' и сега ме кара да я пея постоянно. Аз не се давам обаче, въртя ги, щото иначе ще прегракна.

# 7
  • Мнения: 3 423
Пея, разбира се. Предимно "Изправи се,
гора от стомана, насочете се, бойни дула".
Това е алфата и омегата на песнопойството.
За да не става зависим, я пея в различни октави.
Скоро мисля да издам албум дори. В Пайнър.

# 8
  • Мнения: 3 034
пея, да. и аз основно в колата. ама то с тези софийски задръствания, ако не попеем и не изиграем някоя словесна игра, ще полудее детето.

пък и на пеенето се заслушва и малката, та с един куршум - два заека.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Пея. До засиняване понякога. Една и съща, като си я хареса и не ми дава да спирам. Ообено вечер, за приспиване.
Peace
Пея и още как  Crazy И сутрин, и вечер, и в колата и вкъщи, и на гости. Като каже: Мамо, пей! и няма спасение. Че вече има и претенции - не тази, а еди коя си. Лошото е, че понякога не може да каже коя песен точно иска и тогава трябва да улучвам. Тоест започвам всички песни, които знам и така докато не улуча правилната  Grinning

# 10
  • Мнения: 7 474
Не пея  Laughing , детето вече ми пее само Laughing

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Не пея  Laughing , детето вече ми пее само Laughing
Ъ, и Мая пее. Но песните й са едни... или са 'тъжни' (едни протяжни с много повторения) и аз трябва да позная защо пее 'тъжна песна', или са просто с безкраааайни повторения (от типа 'и нали...и нали...и нали...и нали) или са с герои, които почти до крак измират още в първите строфи. Че на това отгоре после ме изпитва да кажа за какво е пяла.
Затова и предпочитам да пеем двете други песни Simple Smile

# 12
  • Мнения: 402
Да и ние си пеем. По-често аз и това много я успокоява. Най-много си харесва за "Зайченцето бяло" и е голяма фенка на Chambao, но там само припяваме, много ни е сложно.

# 13
  • Мнения: 7 474
Аз не пея просто, защото не помня детски песни, освен Зайченцето бяло  ooooh!
А песните на дъщеря ми са по един куплет  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 631
Рядко!
Но се случва.

 Blush

Общи условия

Активация на акаунт