Отговори
  • Мнения: 1 877
Дринката яде всеки ден по една ябълка,но се чудя достатъчно ли е ,за да си набави необходимите витамини?

# 1
  • Мнения: 842
Аз лично витамини давам само по време и след боледуване. Синът ми също не яде много плодове, но витамини съдържат и останалите храни - млечни продукти, ядки, зърнени храни и т.н. Не смятам, че е безобидно непрекъснатата употреба на  мултивитаминни сиропи.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 971
Има много плодове все още - киви, манго, банани, круши, грозде и т.н. Ако детенцето ти е захранено с тези плодове не го ограничавай само с ябълки. Според мен за синтетични витамини е малък все още.

# 3
  • Мнения: 4 496
Давам също така круши,банани,грозде.Но като се замисля най-често давам ябълки.Почти всеки ден.Сиропи твърдо избягвам да давам.Химия! Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 1 877
Да,де.Понякога му давам и изцедено грозде,някоя круша и т.н. Но основно е на ябълка.

# 5
  • Мнения: 2 677
Всеки ден изяжда поне по един плод. Допълнително витамини не давам.

# 6
  • Мнения: 5 391
И аз за сега давам плодове всеки ден, нищо друго синтетично.
Ябълка на ден е задължителна Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 621
Не давам допълнително витамини - гледам да си ги набавя с храната Peace

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не съм давала до сега.
Давам поне 1 плод на ден, понякога пасирам 1 банан, круша, киви и 1ч.л мед и това е за следобедна закуска. Четох че 1 киви е достатъчно да набави нужното вит.С за възрастен. Така че наблягам на него. Скоро ще започна да правя и цитрусови фрешове.

# 9
  • Мнения: 5 362
Аз пък давам допълнително-Мултисаностол.
С голям зор яде плодовете,и то не всеки ден иска.Иначе яде всякакви,но като количество на мен не ми се струва достатъчно,и за това си й давам и витаминния сироп.

# 10
  • Мнения: 983
И аз само плод давам- обикновено банан или ябълка. Киви никога не съм давала. По нататък ще пробвам.

# 11
  • Мнения: 588
     Сиропите са пълни с консерванти и оцветители. Пресни плодове и зеленчуци е по-добрия вариант. Peace

# 12
  • Мнения: 8 999
Да, напълно е достатъчно, ако яде плод или суров зеленчук всеки ден. Витамини давам само в преходни периоди /края на есента и края на пролетта по една седмица/, по време на болест и няколко дни след това.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Само плодове яде дъщеря ми, не давам никакви допълнителни сиропи. Витамини и минерали си набавя и от другите храни все пак.

# 14
  • Мнения: 2 804
Аз също давам само плодове и зеленчуци на децата ми .
Правя мляко с плодове каквито имам с миксер на сок .
А витамини на сироп или хапчета до сега не съм давала .

Общи условия

Активация на акаунт