Гъбички в устата след антибиотик....

  • 2 281
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
искам да попитам как да се справя с гъбки в устата и по лигавицата на устните, след като пих пеницилин 5 дни.  Не съм питала гинеколога си, бременна съм, но искам да чуя и мнения от форума. Щом имам в устата, възможно ли е да има и в тялото още - във влагалището сигурно ще има, там още слагам Далацин, та....незнам.....
Бъбреците ме болят зверски още от гадния антибиотик.... Как сега да си засиля организма, като не мога да пия готови витамини - просто имам проблем, който изключва употребата им?
Как да възстановя нормалната среда в тялото си?
 Знам, че гъбичните инфекции далеч не са безобидни, така че ще се радвам на мненията ви, пък аз и лекар ще разпитам.  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 461
Здравей
Можеш да си вземеш дактарин орал гел, гранолин които го няма по аптеките продават по аптеките за животни или в аптека където приготвят лекарства, или можеш да попиташ в аптеката дали приготвят лекарство за гъби4ки с нистатин, от опит зная 4е са като напаст много трудно се из4истват но това зеленото лекарство гранулин наи е ефикасно
Бързо оздравяване и дано да съм ти била полезна

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
О, много ти благодаря, май ще опитам с Дактарин - той е приятно лекарство, а ако не стане ще видим....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт