кривогледство ли е...лекува ли се

  • 1 207
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
напоследък ми се струва, че забелязвам асиметрия между ирисите на очите й....не само ми се струва, а май наистина съществува.
Възможно ли е? Дали от тази крехка възраст може да се забележи? Лекува ли се? От какво се причинява...?
Често забелязвам безпричинно (от гледна точка - без плач или видим дразнител) сълзене на окото...

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 17:38 от Honey&Walnuts

# 1
  • Мнения: 9 973
на 6 мес.ще ти дадат направление за очен.Бъди спокойна и там ще ти обяснят,но мисля да е нормално(мързеливо око).Дано не е това и дано ви няма нищо Peace

# 2
  • Мнения: 1 691
Бебешкото кривогледство е нещо нормално, просто още не може да си координира очичките както трябва. Нещата би трябвало да си дойдат по местата до годинката.
Ако много се притесняваш обаче, питай педиатъра на следващата консултация.

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Трябва да се консултираш с лекар.
Леко кривогледства има всеки човек, което е почети незабележимо.
Коригира се при децата, но мисля, че е много мъничка още и ще се оправи.

# 4
  • Мнения: 1 371
Някъде бях чела, че това е нормално и се коригира самостоятелно, без външна намеса, до първата годинка. Но все пак се консултирай с лекарката на детето.

# 5
  • Мнения: 3 611
Бебешкото кривогледство се оправя от самосебе си.
Янис като, че ли не гледаше съвсем както трябва като беше бебе, заведохме го на очен (около годинката), каzа, че му няма нищо, но ако продължим да се притесняваме, след определено време пак да го заведем.
Не сме го водили  Peace

# 6
  • Мнения: 508
Най_добре е да се консултирате с лекар. Дъщеря ми имаше. 3абеля3ах го докато беше на няколко месеца и всички ми ка3ваха, че бебетата са така. 3аведох я на лекар около годинката. Ока3а се ленниво( мър3еливо) око. Лекувахме до пубертета. Сега се 3абеля3ва много леко. Само когато е и3морена.
3а да си спокойна и сигурна, идете си при специалист.
Дано се оправи детенцето.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Пуснала съм подобна тема, защото искам да отидем на преглед при д-р Галя  Димитрова, та ще следя и тук какво става Simple Smile







# 8
  • Мнения: 412
Бебешкото кривогледство е нещо нормално, просто още не може да си координира очичките както трябва. Нещата би трябвало да си дойдат по местата до годинката.
Ако много се притесняваш обаче, питай педиатъра на следващата консултация.
Питай лекар, нормално е да се тревожиш. И аз съм чувала, че при бебетата е нещо нормално, но за свое успокоение-питай. Аз много се притеснявах за подобни неща, когато Макс беше малък. За едно се оказах права и успяхме да реагираме навреме, защото не ме беше срам да си задавам всички въпроси и тревоги на педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт