мазане със зехтин ?

  • 5 876
  • 63
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Мамчета, ходя на училището за бъдещи родители на "9месеца" и там препоръчаха освен с другите козметични средства кремчета, млека и лосиони, бебето да се маже с чист преварен на водна баня зехтин, чувала съм го като препоръка и от други места, а бебешкото олио да се ползва при масаж и като почистващо средство. Каква е вашето мнение? Ако има "ЗА' зехтина препоръчайте ми марката.  newsm78

# 1
  • Мнения: 679
И аз мазах със зехтин първите месеци, мисля сега зимата пак да мажа. Преварявах за около 10 минути. Марка не мога да ти препоръчам, знам че трябва да е студено пресован, extra virgin.

# 2
  • Мнения: 1 371
Студено пресован. Аз също мазах бебето с преварен зехтин първите 5 месеца след баня. Омекотява, подхранва, загрява кожата. А иначе през деня, с козметиката му.

# 3
            Здравей, веднага ще ти кажа че моето бебче расте само със зехтин. В началото и аз бях купила беб. олио и др. козметични неща, но други майки ми казаха че зехтина е много по-добър. От него със сигурност няма да се появи алергия и много добре действа на кожата, прави я наистина мека. Докато от беб. олио не ставаше така а напротив- загрубя. И тогава се доверих на зехтина. Първо избрах най-скъпия в магазина, но на следващия път купих по-евтин резултата беше същия - перфектен. Така че няма значение каква марка е дори аз предпочитам да ги сменям защото са с различни свойства(от вида на маслините). Първите два зехтина ги преварих и после спрях да го правя. На бебока му няма нищо и е с перфектна кожа. Сега чакам второ бебче и не го ще го мажа само със зехтин. Аз съм твърдо за зехтина, няма нищо по-добро от природните продукти!

# 4
  • Мнения: 9 973
а аз със свинска мас Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 983
И аз първите4-5 месеца, мажех само със зехтин. Преварявах го, но не съм гледала дали е студено пресован- за първи път го чувам. Каква е разликата? Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 27 524
По принцип бебето може да се маже със зехтин. Но има някакво БГ недоразумение, че зетинът трябва да е преварен. Всеизвестен факт е, че първа студена преса зехтин не се подлага на никаква топлинна обработа. Защото се скапва всичко полезно в него. Така че с превареното мажете децата си с обикновено нещо си мазно  Grinning
При наличието на толкова добра и хубава козметика, не бих мазала детето си нито със зехтин, а още по-малко с мас  Rolling Eyes 21-ви век сме все пак  Wink
Олио не одобрявам, хидратиращите лосиони са най-доброто  Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
И аз първите4-5 месеца, мажех само със зехтин. Преварявах го, но не съм гледала дали е студено пресован- за първи път го чувам. Каква е разликата? Rolling Eyes

На пазара вече се намират различни видове зехтин, но в този материал аз ще се спра на студено пресованият зехтин. Той не се подлага на никаква топлинна или химическа преработка. Добива се, както и самото име подсказва, от студеното пресоване на изключително качествени маслини. Този вид зехтин е чист, неподправен и превъзходен във всяко едно отношение. Съдържа два вида ценни мастни киселини в оптимално съотношение – 80 % олеинова киселина и 10 % линолева. Освен това той е източник на витамините A и E, известни като “витамините на вечната младост”. Върху етикетите на този вид зехтин ще откриете обозначението Extra Virgin.

Можем лесно да го познаем и по още нещо. Студено пресованият зехтин е с ниска киселинност. Той не съдържа повече от 1 % киселини (т. е. 1 грам киселини на 100 грама мазнина). Това е надлежно отбелязано от всеки един производител на етикетите. В суров вид студено пресованият зехтин се усвоява напълно, защото е много близък до липидите в човешкия организъм. За сравнение: слънчогледовото олио например се усвоява само до 83 %, а нашумялото покрай китайската кухня сусамово олио се усвоява само до 57 %. Олеиновата киселина, която се съдържа в студено пресования зехтин, пази сърцето и артериите. Тя подпомага освен това и профилактиката на атеросклерозата, намалява риска от ракови заболявания, снижава нивото на “лошия” холестерин, като успоредно с това повишава нивото на “добрия”. Освен това студено пресованият зехтин доставя на организма ни такива вещества, които се противопоставят на окислителните процеси в него. Успоредно с това той поддържа клетъчните мембрани в оптимално състояние.

Този зехтин има само един “недостатък”- той не бива да се нагрява, защото тогава губи част от качествата си. Препоръчително е да го използваме най-вече за салати, а решим ли да готвим с тази “антична суровина” (което е крайно препоръчително), ние трябва да използваме пак чист зехтин, но с обозначението “100 %” на етикета. И този зехтин е сравнително чист, но него можем и трябва да използваме при всякакъв вид топлинна обработка.

Всъщност, зехтина е единствената мазнина, която позволява да бъде консумирана във вида, в който е извлечена от плода.

Преди хиляди години, пресоването се извършвало ръчно в сферични каменни басейни. Днес, по подобен начин, маслините се смачкват от механични стоманени камъни. Олиото се отделя от сместа с помощта на центрофуга, което казано просто означава да се завърти сместа на висока скорост. По този начин се произвежда така наречения студено пресован зехтин. Нито топлина, нито някакви химически добавки биват използвани. Пет килограми маслини са необходими за производството на един литър зехтин. Студеното пресоване позволява да се запази цвета, вкуса и хранителната стойност на маслината. Зехтина е единствената мазнина, която позволява да бъде консумирана във вида, в който е извлечена от плода.

Процеса на лека филтрация се използва, за да се отстрани утайката и да се получи т.нар. Extra Virgin зехтин с ниво на киселинност по-малко от 1%. Всяко масло с киселинност по - висока от тази, търпи допълнителна обработка, с цел премахване на почти всички следи от цвят, мирис, вкус и киселинност, което го превръща в изключително лек на вкус зехтин. За да се произведе зехтина, познат като чист зехтин, се добавя Extra Virgin зехтин към олекотения, за да се получи желаното ниво на вкус и аромат. Като хубаво вино, всеки вид зехтин се опитва и му се замерва киселинността преди да бъде бутилиран.

# 8
  • Мнения: 83
Още преди да се роди малката знаех, че зехтина е най-доброто за нея от други майки. Вече сме почти на годинка и продължавам да я мажа вечер след къпане. Ползвала съм само една марка "Del Alma" и съм доволна.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 511
Никога не съм мазала дъщеря ми с нещо различно от бебешки лосион Peace

# 10
  • Мнения: 1 896
И аз мажа със зехтин - купувам био зехтин, има няколко марки на пазара, всичките са хубави. Не преварявам - лекарят каза, че се прави за дезинфекция, няма друга причина и че наистина в мазното нищо не живее, но можело да има спори на микроорганизми от съдовете, в които е добиван и съхраняван зехтинът. Все пак и другите видове козметика определено не са стерилни, така че реших да не преварявам.
Мажа и с бадемово масло понякога, много добре се отразява на кожичката на бебка.
Готовите бебешки масла се правят от петролни продукти - повечето са на основата на течен парафин с някакви добавки и не виждам как могат да се мерят с растителните масла. Лосионите също не ми харесват, защото имат много химия. Марките, които са с по-безвредни съставки, не се продават в България. Себамед май само са що годе ок, но засега не ми е необходим лосион за бебето. Просто не прекаляваме със сапуна.

# 11
  • Мнения: 2 746
Твърдо ЗА студено пресования зехтин!! И баткото, и бебето сега ,само с това съм мазала и мажа.Педиатърката на бебето ни похвали за избора на най-добрата бебешка козметика!

# 12
  • Мнения: 1 691
И аз мазах със зехтин в началото, предпочетох го пред всякакви козметики. Нямам спомен какъв беше - студено пресован или не. Не съм се вживявала чак толкова.

# 13
  • София
  • Мнения: 518
Още в болницата педиатърката ни препоръча да мажем със зехтин и така до днес

# 14
  • Мнения: 814
Не бих мазала бебка с зехтин, при положение че има толкова добра козметика за бебета на пазара

Общи условия

Активация на акаунт