Хидроцефалия

  • 1 254
  • 3
  •   1
Отговори
  Моя племенничка на 3г. страда от тази болест, има клапа в черепа, която отвежда събралата се течност навън. Детето не вижда, не може да се движи само, не може да говори и всъщност вегетира. Прогнозата е лоша.
  Чух, че в Русия специалисти-неврохирурзи извършват операции по присаждане на стволови клетки в мозъка. Интересува ме дали този метод работи и дали има някаква надежда за детето. 
 Ако някой знае нещо повече за хидроцефалията , за този метод на трансплантация или за друг метод за лечение на болестта нека сподели.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Здравей!
Много ми стана мъчно като прочетох Cry.Дъщеря ми е на 6 годинки и е с хидроцефалия.Имаме и клапа,също като вас.Слава на Бога,при нас нещата са различни.Не че нямаме проблеми,но положението не е толкова лошо и се надявам да вървим напред с много работа и любов.
Не знам за подобни операции и лечения в Русия,просто не съм се интересувала.Какво показват скенерите на детето?Клапата не работи ли добре?Койви оперира и на каква възраст?Много въпроси мога да ти задам,за което моля да ме извиниш Hug.ако ти се говори,може да споделиш.  bouquet

# 2
  • Мнения: 78
  Моя племенничка на 3г. страда от тази болест, има клапа в черепа, която отвежда събралата се течност навън. Детето не вижда, не може да се движи само, не може да говори и всъщност вегетира. Прогнозата е лоша.
  Чух, че в Русия специалисти-неврохирурзи извършват операции по присаждане на стволови клетки в мозъка. Интересува ме дали този метод работи и дали има някаква надежда за детето. 
 Ако някой знае нещо повече за хидроцефалията , за този метод на трансплантация или за друг метод за лечение на болестта нека сподели.
Здравей,Steve
Искам да напиша за детенцето ни Никита.Погледни тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218116.300
и намери историята,много има за писане,за това ти пратих линка.
Още пускам ти линк за Русия,тоя професор светило в нейрохирургията,просто е супер!!!
Линка е на руски.
http://www.lgk-russia.ru/piblics/konovalov/
Много искам да помогна и с каквото мога ще помагам,знам какво е да имаш дете с проблем Sad
Слава богу на нас ни са размина,Никита е добре и много искам и от Вас да чуя тези думи-Всичко е ок!
за сега чао

# 3
  • Мнения: 317
Нямам голяма представа от медицина, може би е друг вид, но в болница Св. Иван Рилски в София също правят присаждане на стволови клетки...

Общи условия

Активация на акаунт