Компютър?! Малко помощ при избора на нов

  • 2 417
  • 19
  •   1
Отговори
Можете ли да ми кажете някакви характеристики на хубав монитор и комп, защото се очертава да си купувам, обаче нямам идея какво да гледам. Моля ви. И предполагам, чче 1500 лв стига за добър компютър  newsm78

# 1
  • Мнения: 505
Зависи за какво смяташ да го ползваш. 1500 лв са много пари, стигат за нелош лаптоп и за чудесен настолен компютър, но е важно да знаеш за какво ти е. Ако си съвсем неопитна, вземи си някое китайче, например Asus, кое и да е за тия пари ще е приказка.

# 2
  • Мнения: 1 731
Откъде си да те свържа с подходящият човек ? Flutter

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Преди около една седмица и аз си купих лаптоп, но след много колебания. Бях раздвоена между настолен или преносим компютър. Този, който аз избрах е Toshiba А200 1К8 и е с доста добри показатели. Бих ти препоръчала да търсиш нещо със сходни параметри, ако е лаптоп или по-добри, ако ще е настолен. Дано съм била полезна  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 187
Ако си се спряла на настолен к. ти препоръчвам да отидеш там където ти сглобяват от различни компютри такъв какъвто ще бъде най-подходящ за нуждите ти!Мисля че магазина се казваше ''мулти рам''или нещо подобно!

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако не знаеш точно какво искаш, ти ще си идеалната жертва за който и да е продавач. Уточни за какво ще го ползваш.
за монитор ти препоръчвам 17 инча wide
ако ще играеш на него видео картата трябва да е в порядъка на 80-100$ ако ще работиш на него и 30$ за видеокарта е добре.
другите характеристики като процесор/дъно на място ще ти препоръчат.

# 6
  • Мнения: 3 036
Наистина зависи за какво ще го ползваш.
Парите които си предвидила не са малко и трябва преди да идеш в магазина да си наясно за да не станеш жертва на продавача.
Предлагането е голямо - за монитор LSD e около 400 лв. и подходящ компютър около 1000 лв.
Зависи от дънната платка,процесора,мощта на паметта ,да не  е само с  вградена но и с допълнителна видео карта и т.н.

# 7
  • Мнения: 2 591
Ако не знаеш точно какво искаш, ти ще си идеалната жертва за който и да е продавач.

най-вече недобросъвестен бих казала #Cussing out

нямаш ли някой познат в тази област, защото на една позната (умна, но безбожно наивна Mr. Green) й бяха пробутали стария й компютър в нова кутия и при това с неинсталирани разни нещица, така че.............

# 8
  • Мнения: 1 002
нямаш ли някой познат в тази област, защото на една позната (умна, но безбожно наивна Mr. Green) й бяха пробутали стария й компютър в нова кутия и при това с неинсталирани разни нещица, така че.............
сещам се как си бяхме купили столове ( за комп. маса ) и след 2-3 години дамаската се прокъса и отдолу се показа една стара мазна гадна дамаска - хората просто бяха претапицирали стари столове и ги продаваха като нови ..
ето един спец. сайт за компютри за момичето :
www.hardwarebg.com
чете , чете , чете и горе долу може да влезе в час ..

# 9
  • Мнения: 1 107
Най-добре питай познати, които имат компютър от къде са го купили. Ако са доволни от фирмата отиваш там и казваш с колко пари разполагаш и най-важно за какво ще си ползваш компютъра. В зависимост от приложението му може да си избереш по-добра видео карта, повечко RAM памет или пък да държиш на бърз процесор и по-голям хард диск. Ако уцелиш добър консултатнт ще ти направи конфигурация според нуждите и възможностите и важно- ще ти предостави и гаранция!

# 10
  • Мнения: 172
за монитор ти препоръчвам 17 инча wide
Защо препоръчвате 17" монитор - ??
Разликата в цената между 17 и 19" е много малка и не е оправдано да се вземе по- малкия. И защо wide - този тип не е ли по-подходящ за гледане на филми
Има много сериозни фирми, които нямат цел само да измамят купувача. Не е лошо да сподели от кой град и ако може да помогнем със съвет за добра фирма.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
wide е по-удобен за работа  .... работя с такъв на работа и на обикновен в къщи.....

# 12
Мили дами, иска ми се не само за столове, но и за компютри да спомена. Един горещ съвет от мен, предполагам, както аз така и голяма част от вас не сме много запознати със спецификациите, които трябва да гледаме при избора на компютър. Купих си компютър от ТЕХНОПОЛИС, внася го Мултиелектроникс АД, пълен боклук! Може би със 100тина лв по-евтин, но гарантирам по-голям боклук и да искате за 800лв. няма никъде да НАМЕРИТЕ. Ако се натъкнете на тези данни IT Service
адрес: ул. "Св. Георги Софийски" 10
телефон: 02/ 91 555 33
e-mail: service@hyundai.bg
Мултиелектроникс АД,    БЯГАЙЙЙЙТЕЕЕЕЕ! Ще ви дадат и гаранция за 3год и като отидете за рекламация на съответния БОКЛУК( а това неизменно ще се случи, повярвайте ми!) ще ви изхвърлят от въпросния им сервиз посочен по-горе като 'цигани'. По-некоректно отношение, по-големи мошенници и по-големи боклуци не съм купувала и от магазин за обувки, а тук все пак говорим за КОМПЮТРИ. Ако и дори на 1 жена съм помогнала, значи съм ви благодарна за споделеното време в четене на възмущението и ужаса ми от покупка на компютър.



# 13
  • Мнения: 214
Здрасти. За 1420 лева горе долу това.Дъно ASUS P5B-PLUS/P965/LGA775, процесор C2 DUO E2200 /2.2/, памет 2Х 2GB DDR2 800 A-DATA, диск 400GB SEAGATE SATA2/7200/16MB, записвачка LG GH20NS DVD RW SATA BLAC/RET
, видео карта ASUS EN8600GT/HTDI/256M PCI-E, кутия FOXCONN 3GTH003/420W PFC, монитор 19 LCD LG L1900J /4MS/2000:1/голяма красота е този монитор/ вече клавиатура, мишка и тонколони/най-добре креатив/ са дребни неща и са в рамките на 80-100 лева. Мисле че този компютър е мн.добър. Това ми е работата и ти го казвам професионално.


# 14
  • Мнения: 122
Важни са характеристиките на дънната платка, процесора, след това на видеокартата, RAM-а естествено, големината на HARD-а (зиписвачките са горе-долу на една цена). В никакъв случай не си купувай ПС-то от големите магазини като Технополис, Техномаркет и т.н.
Намери си фирма която да направи ПС-то по твой проект

Предлагам ти след като отделяш немалка сума:

 - Процесора да е Intel Core 2 Duo E8200, 2.66 Ghz (това е от новите процесори на Intel, с по-малка консумация на енергия, не загряват и са по-бързи, а това е много важно).
 - RAM-а да е или 1, но по-добре 2GB DDR2 1333 (по-добра е от DDR2 800 )
 - Монитор: Samsung - SyncMаster226BW - Това е 22 инчов (wide) монитор, с 2 секунди време на реакция и 3000:1 динамичен контраст (аз съм с такъв и съм доволен).
 - Видео картата може да се подбере в зависимост от това за което ще ти трябва (може и да не е много скъпа ако няма да ръчкаш яко игри).
 - Дъно Gigabyte.... ще ти пиша по-късно на лични подробности за него, трябва да погледна някой характеристики.
 - Хард диска -  300-400 GB (тук разликата в цената не е съществена)
 - Захранването да е поне 400W
 - Избора на кутия го коментирай с човека който ще ти прави ПС-то.
 - Записвачка LG (примерно) те са по около 50-60 лева и общо взето вършат работа.

За 1500 лева можеш да си вземеш наистина много добро ПС.
Пак ти казвам не се хвърляй на тези в техномагазините.
НА лични по-късно ще ти пратя направо цялостна конфигурация, няма да те подведа, не съм търговец.  Wink
 -

Общи условия

Активация на акаунт