Отказва всичко друго освен АМ.

  • 397
  • 3
  •   1
Отговори
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Здравейте мили мами,
 проблемът ми е следният-синът ми е захранен -заместила съм 2 хранения(на АМ) едното със зеленчуково пюре,другото с каша+плодове.
 Зеленчуковото пюре не е сред любимите му храни,незвисимо че опитах няколко вида зеленчуци-нищо не му допадна.Наложи се за 1 седмица да се храни само с АМ.Сега отказва напълно пюрето,но по-изненадващото е,че отказва и кашата с плодовете(които са сладки).
Само да види лъжичката и се разплаква.Как да постъпя-да спра напълно всичко друго освен АМ или да въведа нов плод или зеленчук,с надеждата да му хареса?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Спри всичко за известно време - седмица, 10 дни, нещо такова. Нека да забрави. Всъщност къде според теб е проблема? Може да не харесва конкретната лъжица, може да не иска да се храни по принцип с твърда храна, или пък във вкуса.
Сетих се и още нещо да ти пиша- дъщеря ми имаше няколко такива периода от както е захранена. Винаги са били когато никнат зъби, за няколко дни отказва всякаква различна от АМ храна, не я насилвам. Последният беше на година и малко, вече от доста време е свикнала и харесва вкусът на твърдата храна.

# 2
  • Мнения: 4 578
аз имах такъв случай оказа се че не му харесва готовото пюре , а иска прясно сготвено...
пробвай и с други вкусове
имала съм и периоди в които е искал няколко дни да яде само една и съща храна най често мляко
не се притеснявай децата за разлика от възрасните извличат най- полезното от храната , затова и няколко дни едно и също да яде няма проблем
явно организма си показва от какво има нужда , но често после си наваксват накуп с други храни

# 3
  • Мнения: 27 524
Как да постъпя-да спра напълно всичко друго освен АМ или да въведа нов плод или зеленчук,с надеждата да му хареса?

Спри всичко и две седмици предлагай само АМ  Peace

Общи условия

Активация на акаунт