как давате цитросепт на децата

  • 4 030
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 422
Здравейте, искам да давам на децата ми - 4 и 1 год.  цитросепт, но дори и в сок се усеща горчивия вкус. Как давате вие цитросепт на децата си и според вас 1-но дете малко ли е за цитросепт.

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 555
Записвам се и аз да следя тази тема,т.к. и аз съм се наела с тази нелека задача. Моят син категорично отказва да го пие. Казва, че му било "ЛЮТЕНО, МАМООООООООО", което означава люто.  Laughing  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 232
Аз горе-долу успявам да пробутам в сок 4капки на големият(3г.10м.) или пък в прясно млако с какао.Когато е за профилактика разделям теглото му на 1/2 и давам толкова капки(той е слабичък та не са кой знае колко...)т.е. ако е 14кг., давам 7к. за деня...
На малкият също в сок от по-гъстите и сладки си изпива капките, но виж по-големи дози трудно ще дам...

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 555
Днес имам успех. Марти си изпи една доза с чай и мноооооооого мед. Mr. Green Да видим утре как ще е. Сега за сън съм му приготвила пак от същата напитка, но не знам дали няма да си навлека неприятности. newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря ги пие без проблем. В сок, мляко вода, чай както дойде. Давам ги 3 пъти на ден. Ефект има определено. Най не се усещат в мляко(прясно). Давам профилактичната доза.

# 5
  • Мнения: 1 559
Не по темата, за което се извинявам:

jet, освободи малко място в пощенската си кутия, няма как да ти пиша.

# 6
Опитайте в натурален сок от портокал или грейпфрут - в тях не се усеща никаква горчивина и децата пият на воля  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 616
Само в соковете от цитросови плодове горчивината не се усеща почти, а ако е и фреш още по-добре.

# 8
  • Мнения: 132
Само със сок от портокал - засега не ми е отказвал а ги давам от около 2 седмици  Peace

# 9
  • Мнения: 1 883
В прясно мляко най не се усеща

# 10
  • Мнения: 132
Не си спомням къде, но имаше тема, където някой беше споменал, че не трябва да се дава с прясно мляко newsm78 newsm78 newsm78
Някой знае ли нещо по въпроса? Rolling Eyes

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Никъде не пише, че не се дава с прясно мляко. Аз съм питала и педито си за това. Може да се приема с прясно мляко.

# 12
  • Мнения: 132
Никъде не пише, че не се дава с прясно мляко. Аз съм питала и педито си за това. Може да се приема с прясно мляко.

Аз карах на памет, че съм го срещала в някоя тема от форума. Извинявам се, за което.   bouquet

Сега се поразрових в сайта на цитросепт - може да се приема с прясно мляко без проблем, но доколкото разбрах това леко намалява действието на цитросепта и предполага увеличение на дозата. Същото се отнася и за разтварянето му в чай. Peace

За сверка:
http://citroceptbg.phpbb-host.com/ftopic13.php&highlight=%EF … E+%EC%EB%FF%EA%EE

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пише само за мента и мащерка. Чесно казано давала съм и с чай и с мляко . Доволна съм . Верно е , че пише да се увеличи малко дозата, сега прочетох. На децата да се даде по една капка две повече най много, но мисля , че не е фатално.

# 14
Аз го слагам в доматен сок и изобщо не го усещам.

Общи условия

Активация на акаунт