Нужен ли е нов ехографски преглед??

  • 954
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Добър вечер, доктор Слънчева
Сина ми се роди с оток на мозъка след форцепси.При изписването казаха да отидем след 3 месеца на ехограф и при този преглед имаше" разширени стомахчета" на мозъка.(нищо повече не ни беше обяснено).Казаха лич.лекар да го наблюдава и толкова.Вече е на 11 месеца,проходи на 10 и според мен се развива нормално,но въпроса ми е  :
-какви са последиците от тези "разширени стомахчета"
-изчезват ли с порастването на детето
-по всяко време ли могат да почнат да се пълнят с вода  и да развие хидроцефалия
С няколко думи-какво точно представляват тези "стомахчета" и до какво водят??
Да го заведа ли на ехографско контролно изследване и ще може ли -при положение ,че фонтанелата му е почти затворена(не съвсем)???
Станаха много въпроси,за което се извинявам,но много се притеснявам за здравето на детето си.
Благодаря предварително за времето,което ще ми отделите.

# 1
  • Мнения: 5 760
Ехографията има диагностична и прогностична стойност до 3-4 м. Ако бебето се развива добре и няма двигателни и психически смущения дори и да има леко разширени стомахчета това е без значение и не се очасват някакви последици в по-късната възраст.
Хидроцефалия се развива в първите месеци след раждането, така, че вас вече няма проблем Laughing Laughing. Радвайте се на бебето и бъдете спокойна!  bouquet

# 2
  • Мнения: 117
Благодаря сърдечно за успокоителният Ви отговор  bouquet  bouquet  И за помоща и съветите, с които много ни помагате.
Лек ден Grinning

Общи условия

Активация на акаунт