пъпки по главата и тялото

  • 4 019
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 773
здравейте
тази сутрин забелязах по корема на йоана няколко пъпки. След това са излезли още няколко по цялото тяло и главата. Притесних се от това, че са пълни с вода. Не съм и давала нови храни, нямам идея от какво са.Педиатърката не си вдига телефона, а и е събота. Някой ако знае алерголог, който работи днес, моля да ми каже. От Варна съм.

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 840
Ами понеже моята дъщеря от вчера и излизат същите пъпки,
по описанието ми прилича на Варицела.

Но все пак я заведи на лекар да каже със сигурност.
Все ще намериш някой работещ педиатър,
 дори и в бърза помощ да я заведеш само да ги видят.

# 2
  • Мнения: 753
защо не пуснеш темата в здравния форум или тичай на лекар

# 3
  • Мнения: 564
  Наистина, най-добре търси педиатър да ви види. Ако иамте спешен център, най-добре там. И на мен ми прилича на шарка, но на една приятелка на детето му бяха избили подобни пъпки и се оказа, че е алергична реакция след ухапване от насекомо (най-вероятно комар)  newsm78

# 4
  • Мнения: 186
Отиди на лекар!Това е най-добият вариант.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Според мен е варицела. Не отлагай и я заведи веднага на лекар.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 773
ходихме на лекар, но и тя не беше сигурна дали е шарка или алергия. Каза да изчакаме до довечера да видим дали ще избият още пъпки. Температурата и е 37.5 гр. не се сещам до колко беше нормалната. На всичко отгоре има и течение и гъбички. Sad

# 7
И на мен това ми прилича на варицела. И ние я изкарахме миналата седмица (на 8 месеца сме). Имаше леко запушен нос, малко сополки и кихаше. Първоначално пъпчиците избиха по коремечто  и гръбчето, след това по окосмената част на главата. Бяха мехурчета, пълни с жълта течност. Аз си помислих, че е получила хранителна алергия от риба, но лекарката ми каза, че при алергия пъпки не избиват по главичката. Прекара много леко варицелата, нямахше дори температура.

# 8
  • София
  • Мнения: 372
Според мен е ВАРИЦЕЛА
 Моето бебе я изкара на 4 месеца.Температура вдигна когато пъпките започнаха да завяхват-38.6* и беше в най-големите юнски жеги.

Съвет от мен-не къпи бебето докато не станат корички.Аз го миех когато сменях памперса и сега белезите са доста големи и много,а там където не е мокрен вече няма белег

# 9
  • Варна
  • Мнения: 773
оказа се наистина варицела. Има висока температура и много пъпки, най-вече по главичката. Дано всичко да мине колкото се може по-леко. Изписаха ни антибиотик, но не смятам да и го давам въпреки че го купих. Много мои познати ми казаха, че от него децата им са получили разстройство и са лежали в болница. сиропа за гърло , крема за мазане, спрей за нос, тези ги ползваме.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
А как разбрахте,че има гъбички?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 773
ами памперса беше нацапан от някакво течение и беше зачервена.Преди време пак имахме, но тогава я изплаквах само със смрадлика. Този път купихме и кремчетата. От тези памперси не течение ами незнам какво ще получи. От утре започваме да се учим да пишаме в гърне.

# 12
  • София
  • Мнения: 372
Дано леко мине  Praynig Praynig

Аз дажах по предписание на лекарите ампула Вит Ц на ден ,есберитокс Н (имуностимулант) ,и 7 дни подред осцилококцинум.За антибиотик знам ,4е не се дава.Не изграждат имунитет и е възможно да повтори.

Пиши ако имаш притеснения или нужда от нещо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт