моля кажете нещо за CHLOE -противоза4ата4ни

  • 40 243
  • 214
  •   1
Отговори
изписани ми са от моя гинеколок,като контрацептиви,но искам да 4уя и вашето мнение.моля пишете ми Weary EFN   Thinking Whistling

# 1
да те попитам какво става с твоето хлое:) и на мен ми изписаха хлое и ми е любопитно , ако си го почнала какъв е ефекта:)по - скоро има ли странични ефекти, и най - вече пълнее ли се:)маи маи тва ми е голямото притеснение:)
ще се радвам ако ми пишеш

# 2
  • Мнения: 274
Изписаха ми хлое за лечение на киста преди 6 дни чакам да ми дойде цикъла и ги почвам ще ги пия поне 6 месеца ще споделя впечатления след първият месец.

# 3
Ето какво изрових, това всъщност е идентично с Диане 35, има същия състав
http://www.infopharma-bg.net/infopharma/index.php?section=5&newdrug_id=237
То не е противозачатъчно, а лекарство с такива свойства. "Въпреки, че ХЛОЕ действа и като орално противозачатъчно средство, не трябва да се използва единствено за предпазване от забременяване." (от линка е)

# 4
и на мен ми изписаха хлое за кисти на яйчника, но ми каза да го пия 3 месеца, пия го вече от седмица:)нямам търпение да мине месец за да видя дали ще има странични ефекти, а и нямам търпение да мине твоя първи месец за да споделиШ:)

# 5
На мен същото ми изписаха Chloe, докторката ми каза че имам кисти на ячника. Пия ги вече около два месеца, само първия месец имах много голям апетит и ми пораснаха гърдите, но на втория месец вече си е добре.

# 6
каква е цената на Chloe и има ли някакви странични ефекти(напълняване, раздразнителност)....могат ли да се използват самостоятелно като предпазване от забременяване?

# 7
zdr ,i na mene mi izpisaha CHLOE ,no ne zaradi kisti na qi4nika ,a za6toto sam okosmena pove4e ot normalnoto.ginekolojkata mi kaza ,4e kato gi piq kosmite 6te mi stanat po-malko i po-tanki.

# 8
cenata na chloe e 24 leva ,pone az go kupich tolkova.vatre sa 3 blister4eta po 28 tabletki.da ,predpazva ot zabremenqvane.

# 9
# 10
# 11
днес си ги купих и сега чакам да ми дойде, за да почна да ги пия...но имам още няколко въпроса Embarassed
пия оранжавите хапченца докато свършат и след това почвам белите;щом свърша и белите почвам новата опаковка,нали така?
още първата седмица ли мога да правя секс без презерватив и въобще мога ли целият месец да разчитам само на тях...че четох листовката ама не ми стана напълно ясно Embarassed
благодаря ви предварително  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 092
И на мен ми ги предписа докторката като противозачатъчно средство .
Озадачи ме коментара към линка  в смисъл че не може да се разчита само на тях като средство за предпазване от забременяване Това , което прочетох в листовката беше  цитирам : Тази листовка описва някой ситуации , при който Вие трябва да прекратите употребата на Хлое или при които надежноста  на Хлое може да бъде намалена.при такава ситуация Вие трябва да избягвате полови контакти или трябва да използвате допълнителен , нехормонален метод за предпазване от забременяване -тоест ,доколкото разбирам не може да се разчита само на тях когато налице имаме определена ситуация -те са изброени в листовката и Хлое не се използва само за предпазване от забременяване , тоест използва се и за лечение на хормонални проблеми - те също са упоменати .Поправете ме ако греша .
отговарям на въпроса на mani4koto- употребата на Хлое започва в първия ден от цикъла .Така Хлое започва да действа веднага и не са необходими допълнителни мерки за предпазване от забременяване .
Използването на Хлое може да започне и през 2-рия до 5-тия ден от цикъла , но в този случай трябва да се прилагат допълнителни мерки за предпазване от забременяване през първите 7 дни от първия цикъл.
С Хлое се започва веднага след като се свърши последната таблетка -тоест без прекъсване и така не е необходимо да се вземат допълнителни мерки за предпазване от забременяване .
Добре ли успях да обясня не знам ?

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 12:30 от Вили1

# 13
да,стана ми ясно...мен ми беше странно,че се пият без прекъсване и ме беше озадачило точно това в листовката,където пишеше че не се използва като самостоятелен метод за предпазване Rolling Eyes благодаря за бързия отговор,сега остава да ми дойде и да почна да ги пия Wink пък дано нямам никакви странични ефекти Simple Smile

# 14
Zdraveite, i az piq chloe ve4e 4 den.,no pri men se polu4i slednoto;ginekologkata mi izpisa sve6ti4ki.slagach si gi 4-5-dena i mi doide menjisa.pich parvoto jalto chap4e,no na drugiq den nqmach nikakvo karvene. Оba4e az prodalgich da gi piq.normalno li e spored vas tova?6TE IMA LI EFEKT ?

# 15
  • Мнения: 3 092
yorii според мен е най-нормално да се свържеш с докторката си .... тук надали можем да ти отговорим правилно.
Дано всико да е наред !  Peace

# 16
да и аз така направих-обадих и се и тя ми каза да продължа да ги пия.сигурно са повлияли свещичките,но спирането на мензиса не е от chloe.

# 17
значи докато пия оранжевите таблетки мога да правя секс без презерватив,а като пия белите-не?

# 18
  • Мнения: 356
И на мен вчера ми изписаха тези хапчета.
След като родих бебка хормоните ми нещо са се объркали и едниния яйчник не прави овулация когато трябва.В цикъл съм по 20 дена и след една седмица пак ми идва. Sad
Та искам да попитам мамите, които са ги пили - доволни ли са?
Как се чувствахте по време на приема и имаше ли някакви странични ефекти?

# 19
  • Мнения: 356
значи докато пия оранжевите таблетки мога да правя секс без презерватив,а като пия белите-не?

Аз доколкото разбрах белите не съдържат нищо, и трябва да ти се паднат точно когато ти дойде.Така са ги измислили за да няма почивка м/у опаковките, да не губиш тренинг и да не се объркваш.Свършва едната опаковка и почваш другата веднага - без прекъсване.Поне на мен така ми обясни доктора.  Peace
Само дето той ми каза да почна от белите в първия ден като ми дойде, а ма блистера пише да се почне от жълтите  newsm78

# 20
значи докато пия оранжевите таблетки мога да правя секс без презерватив,а като пия белите-не?
Аз доколкото разбрах белите не съдържат нищо, и трябва да ти се паднат точно когато ти дойде.Така са ги измислили за да няма почивка м/у опаковките, да не губиш тренинг и да не се объркваш.Свършва едната опаковка и почваш другата веднага - без прекъсване.Поне на мен така ми обясни доктора.  Peace
Само дето той ми каза да почна от белите в първия ден като ми дойде, а ма блистера пише да се почне от жълтите  newsm78

въпреки,че се почва от жълтите ако така ти е казал лекаря,според мен е по-добре да му послушаш съвета...или просто му звънни да го попиташ:)

# 21
  • Мнения: 356
Той сигурно ми каза да почна от белите в пъррвия ден като ми дойде, защото той моя цикъл идва когато си иска и ми държи по 20 дена.Така може да не се обърка нещо.
Нали ми ги изписа да ми се нормализира цикъла.
Иначе ако почна от жълтите след като ми е свършило 100% ще ги пия десетина дена и пак ще ми дойде.
Само дето белите са 7 хапчета, а на мен ми върви по 20 дена - и какво правя - нищо че съм още в цикъл да почвам жълтите ли???
Тотално се обърках с тези хапчета.  Rolling Eyes
Май ще взема да му звънна за по-сигурно  Peace

# 22
  • Мнения: 356
Говорих с доктора - аз съм изпаднала в заблуждение  Embarassed
Почвам от жълтите в първия ден като ми дойде  Peace
Дано да ми върви по-малко дни  Praynig

# 23
Говорих с доктора - аз съм изпаднала в заблуждение  Embarassed
Почвам от жълтите в първия ден като ми дойде  Peace
Дано да ми върви по-малко дни  Praynig

дано ти се нормализират хормоните и да ти се намалят тия 20дни  bouquet
аз ги пия вече 2ри ден и се чудя като ми свърши след 2-3дена да започна ли веднага без презерватив,че да не стане някой гаф newsm78

# 24
  • Мнения: 356
дано ти се нормализират хормоните и да ти се намалят тия 20дни  bouquet
аз ги пия вече 2ри ден и се чудя като ми свърши след 2-3дена да започна ли веднага без презерватив,че да не стане някой гаф newsm78

Благодаря  Hug
И аз се надявам нещата да се нормализират. Peace
Каза ми да ги пия 3 месеца и след това отново на преглед.
Аз лично бих изчакала един месец, да се завърти една опаковка и тогава бих разчитала на тях за предпазване от бременност.До тогава ще се пазим.
Според мен и ти по-добре изчакай и ползвайте презервативи.  Peace

# 25
  • Мнения: 356
Няма ли да се включи някоя мама, която ги е пила по-дълго време, та да каже как се е чувствала и имало ли е някакви странични ефекти???

# 26
Здравейте аз пия chloe вече четвърти месец и се чувствам отлично,при мен не са се появили странични ефекти

# 27
Здравейте аз пия chloe вече четвърти месец и се чувствам отлично,при мен не са се появили странични ефекти

значи не ти се е увеличил апетита,че мен най-много от това ме е страх Embarassed
ти терапевтично ли ги пиеш или основно като контрацепция?и ако да,още от първия месец ли почна да разчиташ само на тях Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 356
mani4koto, аз питах моя доктор и той каза че трябва да ги пия един месец и чак тогава да разчитам на тях за предпазване от бременност  Peace

babyty, радвам се, че ти понасят.Дано и на мен да ми понесат и да няма никакви странични ефекти.

# 29
mani4koto, аз питах моя доктор и той каза че трябва да ги пия един месец и чак тогава да разчитам на тях за предпазване от бременност  Peace

babyty, радвам се, че ти понасят.Дано и на мен да ми понесат и да няма никакви странични ефекти.

мерси,значи ще се пазим 1вия месец Grinning аз за сега се чувствам добре и не съм забелязала някакви странични ефекти,но още е рано...

# 30
аз съм пушачка и искам да ви попитам дали цигарите оказват влияние.и друго-аз ги пия от скоро, но много жзе да ме боли глава.

# 31
  • Мнения: 68
аз съм пушачка и искам да ви попитам дали цигарите оказват влияние.и друго-аз ги пия от скоро, но много жзе да ме боли глава.

на мен ми предстои да ги пия, но вече си ги взех и в указанието пише, че задължително пушачите трябва да спрат цигарите докато приемат го приемат

# 32
  • Мнения: 356
аз съм пушачка и искам да ви попитам дали цигарите оказват влияние.и друго-аз ги пия от скоро, но много жзе да ме боли глава.

на мен ми предстои да ги пия, но вече си ги взех и в указанието пише, че задължително пушачите трябва да спрат цигарите докато приемат го приемат

А, ми то и аз пуша - и сега какво - да спирам цигарите ли???  Rolling Eyes
Не мисля , че ще мога да ги откажа, а пък честно казано и не искам да ги отказвам.  Crossing Arms
А в листовката пише ли какво може да се лучи ако пушиш и ги пиеш? Thinking newsm78

# 33
А, ми то и аз пуша - и сега какво - да спирам цигарите ли???  Rolling Eyes
Не мисля , че ще мога да ги откажа, а пък честно казано и не искам да ги отказвам.  Crossing Arms
А в листовката пише ли какво може да се лучи ако пушиш и ги пиеш? Thinking newsm78

цитирам какво пише в листовката
"Рискът от сърдечен инфаркт или мозъчен удар нараства с възрастта.Той нараства значително и при изнтензивно тютюнопушене.Ако Вие използвате ХЛОЕ,трябва да спрете да пушите,особено ако сте на възраст над 35години."

пише също,че "ако сте пушач трябва да уведомите вашият лекар"...

mimetobl,а лекарят ти потвърди ли,че ХЛОЕ действа още от първата таблетка?защото нещо не мога да се свържа с лекарката си,а да съм наясно като мина първата опаковка....

# 34
  • Мнения: 356
Сега звъннах пак на моя доктор.
Каза, че пушенето е противопоказно чак след 40 години, така че спокойно мога да си ги пия и да си пуша. Peace
И още нещо - МОЖЕ ДА СЕ РАЗТИТА НА ТЯХ ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ОТ БРЕМЕННОСТ ОТ ПЪРВАТА ИЗПИТА ТАБЛЕТКА.
Така, че спокойно mani4koto, и ние спираме да се пазим - само да ми дойде и да почна да ги пия.
На мен ми стана странно, че веднага може да се разчита на тях за предпазване и го попитах да не вземем да си направин ей-така, както се пазим още едно бебе набързо, но той ми каза да не се притеснявам - той отговаря  Peace

# 35
  • Мнения: 135
искам да ви питам някой ползвал ли е противозачатъчни''ХЛОЕ'' и дали сте доволни от тях?За пръв път ще пия противозачатъчни и моя доктор ми ги изписа и ми каза че даже ще ми се оправи кожата понеже като родих и ми излезнаха много пъпки. и се чудя кога се пият от първия ден на цикъла ми или кога той ми обясняваше но аз май не запомних и ми каза да прочета листовката ами като няма

# 36
  • Мнения: 3 092
аз съм пушачка и искам да ви попитам дали цигарите оказват влияние.и друго-аз ги пия от скоро, но много взе да ме боли глава.
ами спри ги .
И при мен се получи така . След консултация с доктор ги спирам веднага щом свърша опаковката .Аз не пуша , но получих силни пристъпи на главоболие - и без това си го имам де ..
Иначе може да си правиш секс веднага след приема на хапчетата -още от първия месец .На мен така ми казаха , освен това си пише и в листовката ако не се лъжа .

# 37
искам да ви питам някой ползвал ли е противозачатъчни''ХЛОЕ'' и дали сте доволни от тях?За пръв път ще пия противозачатъчни и моя доктор ми ги изписа и ми каза че даже ще ми се оправи кожата понеже като родих и ми излезнаха много пъпки. и се чудя кога се пият от първия ден на цикъла ми или кога той ми обясняваше но аз май не запомних и ми каза да прочета листовката ами като няма

ами принципно е най-добре да ги почнеш от първия ден,така започват да действат веднага като контрацептив(или поне така пише в листовката)...като изпиеш 21 жълти хапченца почваш белите,като през това време трябва да се появи кървене...щом изпиеш и белите почваш новата опаковка...но моя съвет е да си намериш листовката,защото там има доста полезна информация...
от това което прочетох за хлое,разбрах че те се предписват най-често за лечение,точно на пъпки,окосмяване,омазняване...
относно дали сме доволни - то си е до организъм,пък и най-рано след първия-втория месец ще започнат да се забелязват ефектите според мен Wink

mimetobl,значи няма нужда да чакам да мине цял месец? Twisted Evil  Embarassed

# 38
ZD,IZPIH JALTITE TABLETKI OT CHLOE I PO4NAH S BELITE.IZPILA SAM VE4E 4 TABLETKI,NO NQMAM MENJIS.PRI VAS KAK E?ISKAM DA KAJA,4E NE SAM BREMENNA.

# 39
ZD,IZPIH JALTITE TABLETKI OT CHLOE I PO4NAH S BELITE.IZPILA SAM VE4E 4 TABLETKI,NO NQMAM MENJIS.PRI VAS KAK E?ISKAM DA KAJA,4E NE SAM BREMENNA.

това първият ти месец ли е?защото в листовката пише,че е възможно да няма кървене първия месец,понеже организма не е свикнал...продължавай да си пиеш хапчетата по схемата и не се притеснявай Wink

# 40
Да първия месец ми е,но взех да се притеснявам.Ти колко време ги пиеш?Кога ти доиде мензиса?

# 41
на мен също ми е първия месец,скоро ги свършвам и ще видим дали ще ми дойде...но една позната ги пие от няколко и каза,че първия месец e нямала никакво кървене...

# 42
  • Мнения: 135
аз пък ги почнах от първия ден и сега(трети ден)ми свърши newsm78,а ме държеше по 5,6 дена.вие как сте момичета

# 43
аз пък ги почнах от първия ден и сега(трети ден)ми свърши newsm78,а ме държеше по 5,6 дена.вие как сте момичета

и на мен ми беше 3-4 дена...иначе аз се чувствам много добре,гърдите ми порастнаха,имах леко увеличение на апетита,но сега намаля...единственото гадно е,че имам по малко кървене,но то си пише в листовката,че е възможно докато организма свикне Simple Smile

# 44
Ох,незнам.Утре ще звънна на докторката давидим какво ще ми каже и ще пиша.

# 45
Ох,незнам.Утре ще звънна на докторката давидим какво ще ми каже и ще пиша.

стискам палци всичко да е ок,не се притеснявай излишно  bouquet

# 46
Не се стигна до докторката,защото сутринта ми дойде.През нощта ме болеше корема,но болката беше поносима.Така ,че не винаги при първото бяло хапче трябва да има мензис.Затова не се притеснявайте като мен. Иначе кървенето не е много. MANI4KOTO,все пак мерси.

# 47
остават ми още 2 от белите хапченца и почвам втората си опаковка...четох няколко пъти листовката,но да съм сигурна - още от първото активно хапче действат като контрацепция?

# 48
mani4koto,а кога ти доиде мензиса?

# 49
дойде м на четвъртия ден след свършването на активните хапчета...но е доста по-слабо от нормалното си ми

# 50
i na mene mi beche slabo karveneto,no prodaljitelno-blizo 10 dni.

# 51
10дни са си доста...иначе как се чувстваш,някакви странични ефекти?

# 52
Не,чувствам се добре.Даже тези дни трябва да отида на гинеколог.За сега нямам странични ефекти.

# 53
аз съм много доволна от хапчетата,станах доста по-спокойна от тях...пък хубавото е,че не съм качила нищо и лицето ми започва да се изчиства Wink

# 54
      эдравейте-и аз днес ходих на гинеколог и на мен също ми изписаха Chloe,само че не като противозачатачно,а като препарат,който да ми повлияе акнето.Аз за друго ходих на преглед,но тя ми каза,че ако реша да си лекувам акнето(което не е нещо фрапантно,не е особено тежка форма)ми препоръчва именно Chloe.Каза,че щяло да ми изчисти кожата и да ми намали окосмяването по лицето.Моля ви,кажете на някой от вас предписвали ли са го със същата цел?И дали въобще някой,който го пие,е усетил положителен ефект в тая посока?Или пък може би отрицателен??Мене ме кара да се чувствам несигурна фактът,4е миналата година пих diane35,эа да си регулирам мензиса и ми се появи акнето точно в тоя период и аз реших,4е е заради diane-to.a ме бяха уверили,че няма странични ефекти,по-скоро ще ми влияе добре на кожата.Когато се случи точно обратното обаче,аз се наплаших от такива хормонални препарати и сега ме е страх да не вземе да се получи същото и с Chloe-to.. Thinking

# 55
Моята гинеколожка също ми ги изписа за намаляване на окосмяването.Вече пия втората опаковка,но още няма кой знае какви  резултати.

# 56
  • Мнения: 356
Здравейте момичета,
и аз ги пия от 14.02 - от датата, на която ми дойде.Почнах от жълтите, но все още съм в цикъл - край няма.Няма ли да ми свърши най-накрая....  ooooh!.Имам още 6 жълти и ще почна белите... кога най-накрая ще се нормализира този мой безкрайно дълъг цикъл...Той нали за това ми ги изписа доктора, но явно май няма да стане от първия месец  Sad
Иначе и аз нямам никакви странични ефекти.Само че, като че ли в началото постоянно умирах от глад и доста си похапнах, но това беше само първите два-три дни.
yorii и MONNLIGHT, пожелавам ви да имат благотворен ефект при вас, но не се надявайте това да стане от първия месец (съдя по мен - за сега ефект няма - от 14.02 до сега съм все още в цикъл)
mani4koto, радвам се че ти понясят добре  Peace

# 57
Здравейте! И аз ще се включа по темата. Хлое ми беше изписано за лечение на акне. Вече изпих една опаковка и наистина лицето ми е видимо успокоено. Всякакви възпаления изчезнаха. Определено обаче имам оплаквания, през целия месец гърдите ми бяха доста напрегнати, на моменти болезнени. Освен това ми дойде 3 дена преди да изпия белите хапчета. Дерматоложката каза, че нямало нищо страшно, но аз се притеснявам малко. Мисля да изпия още една опаковка и се надявам организмът ми да свикне и да изчезнат тези симптоми. Искам да ви попитам вие по нормална схема за контрацептив ли го пиете или по някаква друга? Т.е. нали всяка следваща опаковка се започва от 7 ден.

# 58
Здравейте! И аз ще се включа по темата. Хлое ми беше изписано за лечение на акне. Вече изпих една опаковка и наистина лицето ми е видимо успокоено. Всякакви възпаления изчезнаха. Определено обаче имам оплаквания, през целия месец гърдите ми бяха доста напрегнати, на моменти болезнени. Освен това ми дойде 3 дена преди да изпия белите хапчета. Дерматоложката каза, че нямало нищо страшно, но аз се притеснявам малко. Мисля да изпия още една опаковка и се надявам организмът ми да свикне и да изчезнат тези симптоми. Искам да ви попитам вие по нормална схема за контрацептив ли го пиете или по някаква друга? Т.е. нали всяка следваща опаковка се започва от 7 ден.

ми аз лично ги пия както си е описано в листовката(жълтите и после белите и след това нова опаковка)...аз също забелязвам поизчистване на лицето,но мисля да ги пия поне още 4месеца за оптимален резултат...
тези оплаквания,които си описала обикновено на 2рия месец отшумяват,просто през 1вия организмът ти свиква Wink

# 59
I moite gardi bqha napregnati i bolezni,no tova otchumq i sega ve4e sam dobre.Sled nqkolko dni zapo4vam 3-ta opakovka i zapo4nah da zabelqzvam razlikata-liceto zapo4na da mi se iz4istva,okosmqvaneto po liceto zapo4va da namalqva i kosmite stanaha po-tanki.Taka ,4e ima rezultat,no nemoge vednaga da podeistvat  hap4etata.Vseki organizam e razli4en.Az opredeleno zapo4nah da stavam dovolna.

# 60
моля ви ако някой има снимка на опаковката на "хлое" да ми я прати ... пишете ми съобщение за инфо къде да се прати .... моля ви, мн е спешно ..... plss  newsm78 newsm78

# 61
на мен ми изписаха хлое заради кисти на яйчника. диагнозата беше тип "пчелна пита ''.можете ли да ми кажете нещо повече

# 62
zdraveite na vsi4ki!
I az pia chloe i moga da kaja, 4e se 4uvstvam  dobre. Pia go za purvi mesec i edinstvenoto, koeto me pritesniava e 4e mi be6e po sedem dni predi da go zapo4na, a sega mi e 10- ti den i 6te poludeia.Viarno ne mi e silno, ima tam ne6to kolkoto da ne e bez hich, ama mi pisna. Mislia  si 4e mojebi e taka za6toto  go pia za purvi mesec, no ako i utre produlji mislia da se obadia na lekarkata

# 63
здр SISIO 123,ако си прочела предишните  отговори ,ще разбереш ,че 10 дни е нормално кървене .А щом не е и обилно ,няма защо да се притесняваш.На мене първия месец ми беше също 10 дена мензиса ,но сега /само да кажа ,че пия 4 опаковка/ всичко е на ред-мензис 5-6 дни,почти изчистено лице и по-малко окосмяване.

# 64
  • Мнения: 356
yorii_82 , а качи ли килограми?

# 65
MIMETOBI ,и мен от качването на килиграми ме беше много страх.Преди да забременея бях 60 кг при ръст 172. По време на бремеността качих 25 кг.Сега съм 85 кг и не съм качила нито грам от chloe,деиства ми много добре.Така ,че не се притесняваи.Няма да качиш нищо.

# 66
Vzemam Ghloe ot 4 meseca i se 4uvstvam mnogo dobre.Liceto mi se iz4isti zna4itelno.Ne sum ka4ila nito kilogram.I predpazva ot zabremenqvane:)Simple Smile:)Spored men s a mnogo dobri.Taka 4e nema ot kakvo da s epritesnqvate,ako gi piete redovno.Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 67
   Аз пия Хлое вече 6 месеца, утре трябва да започна 7-мата опаковка, но през тази седмица между опаковките не ми дойде цикалът. Преди 8 дни бях на гинеколог на контролен преглед и всичко си беше ОК, каза да продължа да си ги пия по схема, но сега не знам като нямам цикъл да не съм забременяла през тази седмица. дори и утре да ида на лекър той няма да може да установи бременност, защото ще е от тези дни и няма да се вижда на екографа. Не знам да си почвам ли 7-мата опаковка или да почина 1 месец и да видя дали съм бременна, лошото е, че не трябва да спирам да ги пия заради големите кисти, които имам, да не си прекъсвам лечението. Ако пък си почна следващата опаковка и се окаже, че съм бременна ме е страх да не увредя плода по някакъв начин. Не знам какво да правя, 6 месеца нямах никакви проблеми докато ги пиех и всичко си беше точно, а за6то този месец ми пропусна цикалът. Някоя от вас имала ли е същият проблем?

# 68
Какво стана с мензиса ти princeskata?в листовката пише ,че може да няма мензис при употребата на белите хапчета(това е нормално само при употреба на 1,2 опаковка) ,то ти си изпила 6 и трябва организма да ти е свикнал и да имаш мензис.Прави ли си тест за бременност? А иначе редовен ли ти беше  до сега?Имала ли си някакво напрежение в гърдите?Иначе и аз пия chloe от 6 месеца ,но имам леки болки в гърдите.Пиши ми. Чао за сега.

# 69
аз пък да ви питам,трябва ли да се прави някаква почивка от хапчетата...защото ги пия вече 6 весеца и се чувствам отлично...по принцип трябваше да ходя на профилактичен преглед при гинеколожката,но ми наближават изпитите и нямам никакво време, и се чудя дали да продължавам да си ги пия или да почина...

принцеска,според мен не си бременна,може просто да е имало друга причина да не ти дойде...

# 70
Здравейте! На мен също ми изписаха CHLOE, проблемът ми обаче е акне в не много лека форма. Може ли някой да ми каже приблизително колко време след като започнахте да го пиете усетихте някакво подобрение? Благодаря предварително  Simple Smile

# 71
Здравейте! На мен също ми изписаха CHLOE, проблемът ми обаче е акне в не много лека форма. Може ли някой да ми каже приблизително колко време след като започнахте да го пиете усетихте някакво подобрение? Благодаря предварително  Simple Smile

аз лично започнах да забелязвам ефект от хапчетата след 2-3 месеца,но при всеки е различно...плюс това аз не съм имала сериозни хормонални проблеми...но и в листовката пише,че трябва 1-2 месеца на организма да свикне и след това идва и желания резултат Simple Smile

# 72
Здравейте! На 17 години съм. Пия Хлое от 2 месеца заради киста на яйчника. Днес - 6.07 ще взема
последното жълто хапче от втората опаковка. Проблема е, че от почти 2 години имам сериозен приятел и ни се иска да правим секс. На мен ще ми е за първи път и се страхувам дали след това
всичко ще бъде наред. Първо искам да попитам дали Хлое е достатъчно надежден концетраптив
или е най-добре да използваме и презерватив. Възможно ли е после да имам някакъв проблем
с цикъла? От утре - 7.07 започвам да пия белите хапчета? А ако не ми дойде или е много? Има ли вероятност нещо да не е наред? Моля ви,отговорете.. Благодаря предварително!

# 73
Здравейте! На 17 години съм. Пия Хлое от 2 месеца заради киста на яйчника. Днес - 6.07 ще взема
последното жълто хапче от втората опаковка. Проблема е, че от почти 2 години имам сериозен приятел и ни се иска да правим секс. На мен ще ми е за първи път и се страхувам дали след това
всичко ще бъде наред. Първо искам да попитам дали Хлое е достатъчно надежден концетраптив
или е най-добре да използваме и презерватив. Възможно ли е после да имам някакъв проблем
с цикъла? От утре - 7.07 започвам да пия белите хапчета? А ако не ми дойде или е много? Има ли вероятност нещо да не е наред? Моля ви,отговорете.. Благодаря предварително!


по принцип хлое се изписва като самостоятелен метод за контрацепция,така че няма риск от забременяване...аз самата го използвам от 6 месеца и определено действа Wink правите секс без презерватив само докато пиеш жълтите хапчета Naughty
относно въпроса ти за цикъла - би трябвало да ти дойде,но може да не е точно утре,все пак си едва на 2рата опаковка...например аз пия белите хапчета от понеделник,но чак в четвъртък ми идва...хубавото на противозачатъчните е,че всеки месец ще ти идва в един ден от седмицата и по едно време Simple Smile успех и ако имаш въпроси питай,надявам се да ти изчезне кистата  bouquet

# 74
  • Мнения: 121
Дъщеря ми също е на 17 год. и е с поликистозни яйчници и всичките симптоми, които са характерни за тази диагноза. Приема ги вече 4 месец и видимо има голямо подобрение. Консултирахме се с гинеколога за продължителността на лечението и той каза 6 месеца. Въпросът ми е дали за този период ще имаме трайно подобрение и дали ще е добре да продължи да ги пие?

# 75
Дъщеря ми също е на 17 год. и е с поликистозни яйчници и всичките симптоми, които са характерни за тази диагноза. Приема ги вече 4 месец и видимо има голямо подобрение. Консултирахме се с гинеколога за продължителността на лечението и той каза 6 месеца. Въпросът ми е дали за този период ще имаме трайно подобрение и дали ще е добре да продължи да ги пие?

Въпросът ми е дали за този период ще имаме трайно подобрение - от това,което съм чела за Хлое,би трябвало да има подобрение,и то значително. но всичко зависи от конкретното състояние на дъщеря ви,как приема организма й лечението. по принцип се препоръбва 6месеца лечение и след това се наблюдава има ли промени,ако се наложи се продължава.
дали ще е добре да продължи да ги пие - поради ниската дозираност на Хлое няма проблеми да си пие дълго време.

надявам се да съм била полезна,но все пак това,което пишем тук не заменя мнението на гинеколога Naughty успех  bouquet

# 76
  • Мнения: 121
Благодаря на mani4koto за дадения съвет, уважавам мнението на съфорумките, но естествено е миродавно мнението на гинеколога. Hug

# 77
  • Мнения: 3
 Здравейте, пия CHLOE от 4 месеца като средство против забременяване. Чувставам се идеално, зная точно кога ще ми дойде ...нямам никакви проблеми.Не качвам килограми, не ми пречи и да свалям тъй като още не съм си възвърнала напълно предишните килограми от преди да забременея.
 mani4koto ти някъде в листовката ли прочете,че докато пиеш само жълтите хапчета можеш да правиш секс без презерватив

# 78
Здравейте, пия CHLOE от 4 месеца като средство против забременяване. Чувставам се идеално, зная точно кога ще ми дойде ...нямам никакви проблеми.Не качвам килограми, не ми пречи и да свалям тъй като още не съм си възвърнала напълно предишните килограми от преди да забременея.
 mani4koto ти някъде в листовката ли прочете,че докато пиеш само жълтите хапчета можеш да правиш секс без презерватив

цитирам : "ако ХЛОЕ се употребява редовно(без да се пропускат таблетки),вероятността за забременяване е много малка. Следователно, не е необходимо едновременно да се използва хормонален или друг метод за предпазване от забременяване".

а иначе защо казах жълтите - ами защото в тях са хормоните,а белите са т.нар. неактивни,т.е. в тях няма нищо което да те предпази от забременяване Wink

# 79
кога мога да започна да правя секс без презерватив след като пия хлое?

# 80
кога мога да започна да правя секс без презерватив след като пия хлое?

ХЛОЕ те предпазва още от първото изпито хапче,но моя съвет е ако го пиеш за първи път да изчакаш една седмица Wink

# 81
пия Хлое от 7 дена, но забелязах че ми излязоха пъпчици с бели върхове на скулите, под ушите и под брадичката, както и по раменете. Въпроса ми е дали тези пъпчици са от Хлоето и дали ще изчезнат от само себе си като ми привикне организма, някой сблъсквал ли се е с подобен пробелм. Говорих с гинеколожката ми и тя каза да продължа да ги пия и преди да свърши опаковката да отида на преглед, защото ако сега ги спра ще получа кръвоизлив.

# 82
пия Хлое от 7 дена, но забелязах че ми излязоха пъпчици с бели върхове на скулите, под ушите и под брадичката, както и по раменете. Въпроса ми е дали тези пъпчици са от Хлоето и дали ще изчезнат от само себе си като ми привикне организма, някой сблъсквал ли се е с подобен пробелм. Говорих с гинеколожката ми и тя каза да продължа да ги пия и преди да свърши опаковката да отида на преглед, защото ако сега ги спра ще получа кръвоизлив.

кръвоизлив звучи пресилено,ако нямаш здравословни проблеми нищо сериозно не би трябвало да стане ако ги спреш...за тези пъпчици - възможно е да са проява от хапчетата понеже ги пиеш от скоро и би трябвало да отшуми след първия месец...на мен и се появяваха в началото периодично,предпологах че е дакота се регулират хормоните Wink

# 83
пия хлое от няколко дни.след 4-я ден го направих без презерватив и ми потече кръв все едно ми дойде но повече не ми тече,а вече ми бе6е спряло.моля ви кажете ако на някой му се е случвало същото.Pls кажете нормално ли е тва?

# 84
Имам и аз едно въпросче относно тези хапчета. Онзи ден ми ги предписаха и чакам да ми доиде и да ги започва. Та едно нещо не мога да разбера, в деня, в който ми дойде ли пия първото хапче? Демек идва ми примерно на 04.09.2008  и аз на 04.09.2008  пия първото хапче веднага като ми дойде независимо по кое време на деня.

# 85
Имам и аз едно въпросче относно тези хапчета. Онзи ден ми ги предписаха и чакам да ми доиде и да ги започва. Та едно нещо не мога да разбера, в деня, в който ми дойде ли пия първото хапче? Демек идва ми примерно на 04.09.2008  и аз на 04.09.2008  пия първото хапче веднага като ми дойде независимо по кое време на деня.

да,правилно си разбрала Simple Smile аз ти препоръчвам да си пиеш хапчетата горе долу по едно и също време-така хем не пропускаш някое,хем ефективността им е максимална Wink

бебитууу - възможно е да си прокървяла като реакция от хапчетата,но за всеки случай се консултирай с гинеколога си

# 86
от много години имам проблеми с менструацията и се наложи да взимам противозачатъчни за да избегна ранна критическа.от 8 месеца вземам хлое.преди 10 дни получих силни болки в прасеца на левия крак.откриха вътрешен тромбофлебит.никога не съм имала такива проблеми,нито мои близки.разрових се и открих че често са застрашени жени приемащи противозачатъчни.пише го и при хлоето.така че момичета четете и питайте много при прием на ново лекарство.не се доверявайте сляпо.сега 10 дни лежа в къщи и ставам само до тоалетната,днес ми дадоха още 20. #2gunfire

# 87
Благодаря за отговора mani4koto! Забравих да питам за хапчетата, които влияят върху ефективността на Chloe. Аз имам чупливи нокти и от време на време си купувам бирена мая, с която наистина ми се заздравяват ноктите, та мисълта ми беше някой има ли идея дали бирената мая ще повлияя в/у ефективността на Chloe-to?

# 88
Благодаря за отговора mani4koto! Забравих да питам за хапчетата, които влияят върху ефективността на Chloe. Аз имам чупливи нокти и от време на време си купувам бирена мая, с която наистина ми се заздравяват ноктите, та мисълта ми беше някой има ли идея дали бирената мая ще повлияя в/у ефективността на Chloe-to?

в листовката пише,съставките на хапчетата,които могат да повлияят на хлое-то Wink но бирената мая няма как да си зваимодейства-тя е натурален продукт Peace

# 89
от много години имам проблеми с менструацията и се наложи да взимам противозачатъчни за да избегна ранна критическа.от 8 месеца вземам хлое.преди 10 дни получих силни болки в прасеца на левия крак.откриха вътрешен тромбофлебит.никога не съм имала такива проблеми,нито мои близки.разрових се и открих че често са застрашени жени приемащи противозачатъчни.пише го и при хлоето.така че момичета четете и питайте много при прием на ново лекарство.не се доверявайте сляпо.сега 10 дни лежа в къщи и ставам само до тоалетната,днес ми дадоха още 20. #2gunfire

i kakvo stana sega?? ot hap4etata e tozi efekt??

# 90
abe i na men mi izpisaha tez hap4eta i ne6to se pritesnqvam da gi piq....ama na men za lipsa na cikal i oskaden ako ima takav. kato 4eta vzeh da se pritesnqvam sega da ne mi tragne po 10 dni , da ne polu4a nqkakvi strani4ni efekti i se 4uda da ne se polu4i ne6to neblagopriqtno...
abe s edno izre4enie STRAH ME E #Crazy

# 91
galkamalka2345, всичко е строго индивидуално...например сестрата на една моя приятелка започна да пие жасмин,които пият една трета от българките и са доволни, а на нея и влияеха одста зле...като цяло има рискове при приема на противозачатъчни,но ако едни хапчета не ти действат,има други...за да си спокойно поразпитай още доктори,направи си хормонални изследвания и си прецени Wink

относно случая на ina-bamzi - в листовката пише,че ако си предразположен към такива неща може да се случи,но не е казано че хапчетата го правят...тогава на всички щеше да се случва newsm78 иначе ти пожелавам бързо оздравяване и смяна на хапчетата  bouquet 

# 92
здравейте,
пия хлое за първи месец, сега ми е 26-ия ден, тоест вече пия от белите, неактивни таблетки. Днес ми дойде и до колкото разбрах, продължавам с белите таблетки докато свършат. След това започвам активните. Правилно ли разбирам? Просто се чувствам доста несигурна, вие така ли ги приемате?

# 93
  • Мнения: 3
точно така, след като свършат белите таблетки (през това време цикълът може да свърши или не, строго индивидуално е при всяка жена) веднага почваш първото активно (жълто ) хапче от новата опаковка CHLOE

# 94
Здравей,
искам да попитам нещо за противозачатъчните Хлое... пия ги седмица и нещо вече и вчера изпробвахме с приятеля ми действието им като контрацептиви и искам да те попитам дали наистина вършат работа Simple Smile Не би трябвало да се притенявам все пак затова са ПРТИВОзачатъчни, но аз да питам за да съм сигурна и спокойна.
Благодаря предварително!  bouquet

# 95
Здравей,
искам да попитам нещо за противозачатъчните Хлое... пия ги седмица и нещо вече и вчера изпробвахме с приятеля ми действието им като контрацептиви и искам да те попитам дали наистина вършат работа Simple Smile Не би трябвало да се притенявам все пак затова са ПРТИВОзачатъчни, но аз да питам за да съм сигурна и спокойна.
Благодаря предварително!  bouquet

действат Grinning

# 96
Да се похваля.... наистина действат тези противозачатъчни хлое и мога да кажа, че съм изключително доволна....Нямам вече спазми преди цикъла.... най-жажното е че ми дойде  Grinning също и са добри противозачатъчни  Wink С голямо удоволствие си ги пия всеки денХАхах Не мога да опиша просто колко много се радвам,че ми ги предписаха точно тях..Нямам никакви проблеми и ми дойде точно на деня,когато трябваше  Peace

# 97
zdr momiceta iskam davi pitam nesto pocnah vcera da izpolzvam hloe obace i piya cay za otslabvane dali dago piya ili da spra ? newsm78

# 98
Здр!!!Някой може ли да ми каже не6то по въпроса за болките при цикъл-из4езват ли с Хлое-то или няма промяна?Благодаря предварително  bouquet

# 99
  • София
  • Мнения: 619
Хайде и аз тука!Направих аборт на скоро-сега чакам да ми спре кървенето.Следващия цикъл почвам с Chloe предписано от гинеколожката.Тя каза да пия Ясмин първо,но след това погледна лицето ми (кожата)и реши да пия 3м. Хлое за да ми се оправи кожата.Имам тук таме пъпчици,ама аз съм си с мазна кожа та тя е по проблемна-иска много грижи.Дано подействат добре!Ще продължвам да чета,а след това ще пиша моите наблюдения.Дано не стана 100кг.-въпреки,че влизам в диетка сега(трябва да сваля 3-4кг.),че станах 55кг. покрай тоя студове в къщи  Crazy

# 100
  • Мнения: 89
Нещо не ми стана ясно  Embarassed..значи независимо дали ти е свършил цикъла или не,след като свършиш белите започва6 пак жълти4ките?!? newsm78

# 101
Хапчетата се приемат в следния ред:1-во жълтите(те са 21 дни),след тях са белите.Ако по време на приема на белите ти дойде цикъл,ти продължаваш да пиеш до последното бяло и започваш новата опаковка отново от жълтите.Приема на тези таблетки е без прекъсване.
Аз бих искала да попитам дамите тук до колко е възможно да се повиши теглото и дали това е свързано с приема на хлое или е просто от сезона.Прави ми впечатление че започнах да качвам килограми след приема на хлое(пия го вече почти 1 мес. и половина)Никак не се чувствам комфортно,изпитвам на моменти глад,а знаете че и дрехите започват да не стават.Благодаря предварително.

# 102
  • София
  • Мнения: 619
Лелеее аз каквато съм си педентична-какви кг.? ShockedИ без това съм си развалила фигурата с тези студове....Едва ги немирих тия хапчета.Поръчах ги в една аптека.Където да вляза ме гледат като полезно изкопаемо щом попитам за тях!Сега чакам да ми дойде,че да ги почвам.Дано не ми става лошо от тях и дано не стана 100кг. #Crazy

# 103
  • Мнения: 89
Пия витамини Неуробекс(витамини от Б гр)-дали трябва да ги спра заради Хлое-то? Peace

# 104
  • в белята
  • Мнения: 536
Аз пия анти бебе хапчета от 16-годишна и мога да твърдя ,че от тях не се качва килограми!!!!!Аз качих килограмите по време на бременноста ,а после се оказа ,че немога да ги сваля защото имам съпътстващи хормонални проблеми.Единия от тях е поликистоза,но трябва да си говорите с ендокринолог защото освен Хлое или някакви други анти бебе хапчета се изписва и евентоално метформин ( лекарство за диабетици ) ,което е точно против качването на килограми и за сваляне евентуално,защото по принцип от поликистозата се качват килограми.По мое наблюдени от анти бебе хапчетата се задържа повече  вода и затова си мислим ,че сме качили.А за кожата ефект при тежки случай има чак след половин година , аз бях с рани от акнето по бузите като момиче,сега няма и следа от тях.

# 105
  • София
  • Мнения: 619
Аз не виждам причина да не можеш да пиеш Неуробекс+Хлое  newsm78Ама все пак си се консултирай с гинеколога който ти ги  е предписал Хлое...

# 106
  • Мнения: 89
Аз не виждам причина да не можеш да пиеш Неуробекс+Хлое  newsm78Ама все пак си се консултирай с гинеколога който ти ги  е предписал Хлое...

Хм,аз също newsm78,но прочетох нещо на листовката,свързано с контрацептивите и забавената обмяна на вит Б6 newsm78

# 107
  • София
  • Мнения: 619
 Shocked Може,това е важна подробност!Като разбереш пиши,че аз си пия четичко Невробекс!

# 108
  • Мнения: 89
Разбира се!  bouquet

# 109
  • Мнения: 89
Shocked Може,това е важна подробност!Като разбереш пиши,че аз си пия четичко Невробекс!


Здравей,ronkis!Питах една гинеколожка,оба4е женицата мнооого бърза6е и в движение каза,4е нямало проблеми.Хм.... newsm78Не съм на 100% убедена,така 4е някой ако има по-ве4е инфо да сподели  bouquet

# 110
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте на всички макар и да сме май само 2  Peace На мен днес ми дойде цикъла и изпих първото си хапче.Надявам се да не ми се наложи да ги спирам поради непоносимост!Как стои въпроса с приема на алкохол?Това да попитам за всеки случай!

# 111
  • Мнения: 89
Здравейте!Четвърти ден пия хлоето и е някакъв ад...вместо да ми намалва или почти да спира,ми върви доста силно и болките всеки ден  са все едно ми е пъви ден #Cussing outНормално ли е това?Полудявам ве4е,а и няколко часа след като изпия таблетката ми става лошо,може ли това да е непоносимост или просто организма привиква? newsm78

# 112
  • София
  • Мнения: 619
to4ica,и аз съм така  Shocked .Никога не съм имала толкова обилен цикъл както сега.5-ти ден съм и едва днес по намаля така да се каце.Иначе като река кажи речи.А щом го изпия хапчето и ми става зле.За това направих грешката да го пия по обяд и после  ooooh! Sick.Когато го пия вечер преди лягане няма пробелм или поне не го усещам.В понеделник мисля д апозвъня на Жекова(гинеколожката ми)за да я попитам ако все още имам цикъл(при мен трая обикновенно 4-5 дни макс.),дали е редно или не! Аа мисля,че при всички положения ще има период на адаптация,поне 2 седмици до месец макс.

Ама наистина май само ние двете с теб си пишеме  newsm62

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 20:58 от ronkis

# 113
  • Мнения: 3
Здравейте момичета, помня , че когато започнах да пия chloe за първи път цикълът ми не спря, докато и аз не спрях хапчетата chloe (спрях да ги приемам по препоръка на гинеколожката ми на 15-ият  ден,след непрекъснато кървене ). После мина един месец, в който не съм вземала никакви хормонални таблетки и цикълът ми беше в нормите т.е. дойде ми когато трябва спрямо предишната дата (независимо от 20 дневното кървене) и ми продължи както винаги 5-6  дни. На следващия месец с идването на цъкълът ми отново започнах да приемам chloe от първия ден на кървенето, просто не искам да си спомням  за какво неразположение ставаше на въпрос- главоболие, виене на свят, гадене и така 3-4 дена . Но не спрях хапчетата по съвет отново на гинеколожката ми, обясни ми, че това е нормална реакция на организма и ще отшуми. Така и стана след 3-4 дена, както написах вече, всичко това премина ,кървенето не продължи повече от 6 дена. През следващите 3-4 месеци от приема на контрацептивните таблетки само ме измъчваше отвреме на време леко главоболие за около 2-3 дни , всеки месец,иначе всичко останало беше наред. Пия chloe вече 1 година и съм много доволна. Не съм напълняла, даже успях да сваля всички 20 кг. натрупани по време на бременността.

# 114
  • Мнения: 89
to4ica,и аз съм така  Shocked .Никога не съм имала толкова обилен цикъл както сега.5-ти ден съм и едва днес по намаля така да се каце.Иначе като река кажи речи.А щом го изпия хапчето и ми става зле.За това направих грешката да го пия по обяд и после  ooooh! Sick.Когато го пия вечер преди лягане няма пробелм или поне не го усещам.В понеделник мисля д апозвъня на Жекова(гинеколожката ми)за да я попитам ако все още имам цикъл(при мен трая обикновенно 4-5 дни макс.),дали е редно или не! Аа мисля,че при всички положения ще има период на адаптация,поне 2 седмици до месец макс.

Ама наистина май само ние двете с теб си пишеме  newsm62

Здравей,ronkis!  bouquetВече не сме сами WinkБлагодаря за бързото отговорче!Мали и при мен същото-река и  Sick,но и аз като теб започнах да ги пия по обяд.Край Naughty,започвам вечер,4е не се издържа.Утре ми е 5 ден и ако положението е същото и аз звъня.Ще чакам да пишеш как си Hug


Благодаря и на теб ,ivelinamincheva за успокоението,явно не сме само ние с ronkis като рекички Joy Hug
 

# 115
  • Мнения: 302
Надявам се да няма нищо вярно за липсата на вит Б6, понеже открих малко инфо:
Витамин Вб дефицитни състояния, които могат да доведат до желязодефицитна анемия, неврологични нарушения, себореен дерматит (алергично възпаление на кожата), хейлоза (напукване на устните).

Витамин B e заместителна терапия може да се наложи при:

- алкохолизъм; изгаряния;

- конгенитални метаболитни дисфункции (хомоцистинурия, хипероксалурия и др.);

- хипертиреоидизъм (повишена функция на щитовидната жлеза);

- инфекциозни заболявания;чревни заболявания при които се наблюдава диарична симптоматика (глутенова ентеропатия, регионални ентерити, спру);

- малабсорбционен синдром свързан със заболявания на чернодробно-жлъчния тракт; при пациенти на хемодиализа и след гастректомия (резекция на стомаха);

- при дефицитни състояния предизвикани от лекарствените продукти изониазид, хидралазин, имуносупресори, контрацептиви, съдържащи естроген; състояние на пролонгиран стрес.

# 116
  • Мнения: 89
Мале,не издържам вече smile3515Пети ден и никакви признаци за намаляне SadНякакви идеи,че няма как да звънна на доки-днес е  събота Thinking

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 16:08 от to4ica123

# 117
  • София
  • Мнения: 619
to4ica,днес съм 6-ти ден,значително ми е намаляло кървенето,но не напълни.Взимай вечер хапчето-аз нямам проблем така,иначе ми е зле-да!Хайде ще се следиме!  Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 89
to4ica,днес съм 6-ти ден,значително ми е намаляло кървенето,но не напълни.Взимай вечер хапчето-аз нямам проблем така,иначе ми е зле-да!Хайде ще се следиме!  Rolling Eyes

Благодаря за инфото ronkins!  bouquetАйде дано намалее,че не е човешко LaughingДо скоро... Hug

# 119
  • Мнения: 302
Поликлиника, спешен център?
Все трябва да има дежурен гинеколог?

# 120
  • София
  • Мнения: 619
Е,чак толкова спешни не сме май!Поне не и аз-до понеделник мога д аизтрая.А иначе ако е на зор човек мисля ,че не  е проблем и в събота да звънне на лекаря си!

# 121
  • Мнения: 302
 Whistling Всеки сам си решава, но в България, лекарят се приема за краен вариант Peace

# 122
  • Мнения: 89
Абе не сме спешни,но като погледнеш реално 5,6 дни обилно кръвотечение (поне при мен),не е шега работа NaughtyКакто и да е ,обадих се на един приятел-гинеколог и ми каза да си взема кръвоспиращи-Dicinon мисля че беше,но и аз ще изчакам до понеделник,да видя дали ще има промяна!           bouquet

# 123
# 124
  • София
  • Мнения: 619
to4ica,аз пих преди месец Дицинон именно за кръвоспиране т.к. правих аборт!Не знам дали трябва да се пият в тази ситуация,но да изчакай до понеделник т.е. утре и прецени!Аз съм вече почти на финала!

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!Пожелавам на всички ви да сте много здрави,весели и засмяни!

# 125
  • Мнения: 302
Да, това е доста индивидуална почва, аз лично, ходя на гинеколог, дори без да има причина Rolling Eyes

# 126
  • София
  • Мнения: 619
Да, това е доста индивидуална почва, аз лично, ходя на гинеколог, дори без да има причина Rolling Eyes
Ами и добре си правиш.Аз съм 2 пъти годишно при липса на проблеми!Не обичам много да ходя по такива места  Crazy

# 127
  • Мнения: 302
Мен ме е страх от зъболекари, но иначе ако има нещо, е по-добре да се хване още в началото Hug

# 128
  • Мнения: 89
Здравейте! HugОстават ми още 4 жълти хапченца до края на опаковката,а ми дойде...това нормално ли е,при положение,че ги пия за 1-ви път? newsm78 И какво да правя да ги продължавам ли  Rolling Eyes

# 129
  • София
  • Мнения: 619
Здрасти to4ica123,не мога да дам отговори на запитването то,но мога само да те поздравя за това,че все още не си забравила някое от хапченаца.Аз забравих мин. събота да изпия поредното и......ги спрях.Дойде ми на втория ден веднага. Rolling Eyes Та сега си караме на кондомчета с мъжа ми,но и доооста внимаваме!Привикна ли ти организма вече?

# 130
  • Мнения: 302
Аз също искам да ми идва на 2-я ден но не винаги е така #Crazy
  bouquet

# 131
  • Мнения: 89
Здрасти to4ica123,не мога да дам отговори на запитването то,но мога само да те поздравя за това,че все още не си забравила някое от хапченаца.Аз забравих мин. събота да изпия поредното и......ги спрях.Дойде ми на втория ден веднага. Rolling Eyes Та сега си караме на кондомчета с мъжа ми,но и доооста внимаваме!Привикна ли ти организма вече?

Здравей,ronkins! Hug Аз все още не съм ги забравила,но е друг въпроса,че някой път се сещам 2,3 часа след като трябва да го изпия. CrazyА за привикването...май не съм-освен,че ми дойде преди да свърша жълтите,когато изпия хапчето, ми става някак си напрегнато едно и малко ме заболява главата,а за гърдите-мале не мога да ги пипна,болят ме,но се търпи де.Дано да изчезнат тия симптоми и да се дължи на привикване,а не на непоносимост Praynig Ще продължа още месец с тях и ще пиша.А ти как беше докато ги пи,някакви странични?  bouquet

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 23:34 от to4ica123

# 132
  • Мнения: 302
to4ica123, да не би да пушиш, при повечето такива хапчета е нормално да се получава така при пушене Thinking

# 133
  • София
  • Мнения: 619
Аз ги пиех вечер точно преди сън.И нямах проблем,въпреки,че в началото ми се е случавало да скачам от кревата т.к. ми става много лошо докато спя.Седяла съм в леглото около 5-10мин. докато ми размине и пак съм заспивала.Много странно явление и гадно.Аз съм пушач(в процес на отказване)-пишман,но гърдите не са ме боляли.Радвам се,че ги спрях.....сега съм спокойна,че не вкарвам зорлем нещо в организма си което не го знам до къде ще ме докара и накъде ще избие!

# 134
  • Мнения: 89
Здравейте! HugДа,Нана -пуша и то доста. Confused Знам,че сега даже трябва да ги спра,но за съжаление още по-вече ми се пуши  #Cussing out Оф,ronkins,миличка с всичките странични гадории ще се справя ,но това ме мъчи най-много(че тъпча организма си с нещо,което не знам на къде ще избие и дали въобще ще ми помогне).Преди всяко хап4е се замислям newsm78 ,да ги спра ли,да продължа ли,но така и така съм почнала мисля да изкарам още поне 2 месеца и 6те стискам зъби Sick Celuvki........

# 135
  • София
  • Мнения: 2 958
Момичета и аз пия Хлое от 5 дни и съм като нервна топка. Става ми лошо по понякога и си мисля, че това е нормално, но все едно съм в предменструален синдром. Постоянно избухвам. Това случвало ли ви се е при започването на хапчетата. Говорих с гинеколожката и ме посъветва да продължа да ги пия докато ми дойде другия месец. Ако се поуспокоя ще е прекрасно, ако не ще ми ги сменя.

# 136
  • София
  • Мнения: 619
Няма начин да нямаш странични ефекти!Поне не и докато организма не се настрои хормонално!

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 19:15 от ronkis

# 137
Здравейте!На 18 години съм и от около година сам на противозачатъчни,защото диагнозата ми е поликистоза... Така доктора ми изписа Хлое,обаче аз заминавам за чужбина и му се обадих за да го питам как да ми дойде цикъла по-рано,така той ми каза да спра хапчетата напълно за 7 дена през които трябва да ми дойде.При Спирането ми останаха 4 активни таблетки и неактивните... Да, обаче днеска е 6 ден в пауза ,а аз цикъл нямам!И май няма изгледи да идва!Просто съм се притеснила много!Тест ли да си купувам незнам! А доктора ме увери,че няма вариянт да забременея въпреки прекъсването ми за 7 дена!Каза да им се доверя.. а цикъл нямам..направо незнам  Sad Cry моля ви дайте някои съвет или предположение....

# 138
  • София
  • Мнения: 619
Понеже явно си притеснена и освен,че само преглед би ти дало отговор на въпроса дали си бременна,моя съвет е да си купиш един тест(пр.Шуърчек)и да се увериш за състоянието си!Не би трябвало да си бременна,но 100% гаранция няма.Така,че бягай до аптеката и си направ теста за да се успокоиш.А ако всичко е ОК,чакай и не се тревожи!  bouquet

# 139
 Confused ами взех си тест и го направих аз се побърках направо .. отрицателен... и с моя лекар говорих той ми каза да продължа хапчетата,както сме говорили тоест утре трябва да започна новата опаковка Хлое с жълти хапчета той каза,че е възможно тогава да ми дойде,,,, което доста ме озадачава дано не сам неразположена по време на патуването ми ,което е на 1 април  Thinking Thinking  иначе мерси за успокоението и съвета  Blush  bouquet

# 140
аз имам още едно въпросче... след като сам направила пауза от 7 дена и си продължа с новата опаковка нормално както си е .. около седмица след това ще мога ли да разчитам на хапчетата, като за предпазване от бременност? Thinking newsm78

# 141
ronkis  аз имам още едно въпросче... след като сам направила пауза от 7 дена и си продължа с новата опаковка нормално както си е .. около седмица след това ще мога ли да разчитам на хапчетата, като за предпазване от бременност? Thinking newsm78

# 142
  • Мнения: 302
Наистина няма за какво да се тревожиш и приемай си хапчетата, но не им се доверявай на 100%, все пак има доста забременели дори след приема на каквито и да е противозачатъчни Peace

# 143
  • Мнения: 89
Здравейте!  bouquet Пия Chloe-то 2-ри месец.Сега съм на половината от хап4етата,днес ме заболя малко стомаха сяка6 ще ми дойде и съвсем леко прокървих?! Shocked Освен това,ми се появи едно воднисто постоянно те4ение и имам доста неприятно 4увство след уриниране?! newsm78 Не са гъбички,защото си правих микробиология,та се чудих дали може да е от Chlo-to! newsm78 Мерси предварително  bouquet

# 144
az sa6to pih chloe 6 meseca!izpisano mi e ot genekolojkata poneje imax problemi s cikala!az sam dovolna!ne sam ka4ila kilogrami i ne sam usetila da ima strani4ni efekti za tezi meseci!i me predpazvat ot bremennost opredeleno...:-)sega mi kaza da gi spra za 1 mesec i posle da zapo4na da gi piq o6te 6 meseca!badete spokoini!nqma stra6no!nadqvam se da sam bila polezna!!!ne tr da se piqt pove4e ot 6 meseca bez po4ivka ot 1 mesec,t.e.na vs 6 meseca 1 mesec po4ivka.....uspex!

# 145
ami tova 4e si gi sprqla ne e hubavo nikak daje!tr sega da gi zapo4ne6 ot parviq den na cikatla za da imat efekt!ina4e ne riskuvai!moje da ti izigrae lo6a igra,ako raz4ita6 sega na tqx!dr put vnimavai!dori i 1 den da propusne6 si gubqt prednazna4enieto!!!

# 146
az sa6to pih chloe 6 meseca!izpisano mi e ot genekolojkata poneje imax problemi s cikala!az sam dovolna!ne sam ka4ila kilogrami i ne sam usetila da ima strani4ni efekti za tezi meseci!i me predpazvat ot bremennost opredeleno...:-)sega mi kaza da gi spra za 1 mesec i posle da zapo4na da gi piq o6te 6 meseca!badete spokoini!nqma stra6no!nadqvam se da sam bila polezna!!!ne tr da se piqt pove4e ot 6 meseca bez po4ivka ot 1 mesec,t.e.na vs 6 meseca 1 mesec po4ivka.....uspex!
Много странно на мен моят лекар ми каза, че могат да се пият 1 година без почивка  вече ги пия 7 месеца без почивка, но мисля да отида тези дни на преглед, за да ги спирам. Охх но това което каза ме притесни. И още нещо в момента ми остават 3 от неактивните хапчеа, а все още нямам цикъл и това много ме притесни до сега не се беше случвало. Може ли да е от това че не ги пия много много по часовник и с доста закъснения някои път. Ох ...

# 147
А и още нещо искам да попитам. Трябва ли преди да ги спра задължително да отида на лекар. Аз така и така ще отида някаде следващата седмица, но до тогава ще съм свършила това блистерче, а не ми се иска да започвам ново. Лекарят ми ги беше предписал освенза предпазване а и защото имах една малка кистичка както беше казал той.

# 148
Здравейте, момичета! Simple Smile Аз днес трябва да взема 2-рото хапче от 1-вия бластер Chloe - изписа ми го гинеколожката за нормализиране на цикъла и за поликистозни яйчници....проблема ми е, че искам да си имам бебе и се 4дуя дали да ги пия въобще, понеже трябва да ги пия около 1 година и всичките планове за забременяване отпадат Sad А ако не ги вземам таблетките, дали е възможно да забременея с този проблем на яйчниците? Чувала съм, 4е е възможно да се забременее с кистички и дали ако е така, има ли последствия на плода??? Обра щам се предимно към жените, които са раждали, тъй като си мисля че имат опит с Chloe-to и преди бременността им ! БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!  bouquet

# 149
здравей аз след около 5 години като родих ми откриха киста на яйчника а другия яйчник е дребно кистозен какво ли не пих и ДИАНЕ 35,РЕГУЛОН,ЛЕНДИНЕТ но нищо не ми помогна сега искам да имам пак детенце но с този проблем ми казаха да изчакам да видим дали ще се повлияяат от CHLOE  но не ми препорачва да забременявам с този проблем за сега докато не се реши нещо или хапчетата да ми подействат или операцияа, защото кистите като си бремена растяли до 3-я месец и ако нарасне повече ще тряабва операцияа ,а като си бремена е много голяам риска да те оперират за да я махнат

# 150
  • Мнения: 21
Здравейте. Преди пиех цилест, нямах странични ефекти, освен това че нямах никакво желание за секс. Сега лекарката ми изписа хлое, още не съм го почнала. Искам да ви попитам отрази ли се хлоето на желанието ви за секс?

# 151
  • Мнения: 356
На мен ми се отрази негативно - имам чувството, че за четирите месеца, докато ди пиех бях станала фригидна  Sad, да не споменавам страничните ефекти - 13-14 качени килограма.
Дано при теб няма тези странични ефекти - все пак всеки организъм е различен.Най- добри отзиви чувам за Ясмин
 Hug

# 152
Алкохол позволен ли е по време на приемането на Chloe? И разкажете още за окосмяването, появилите се косми изчезват ли , притесняват ме най-вече тези по лицето, и какво не растат нови?

# 153
да кажете проклетите косми ще изчезнат ли от тези хапове?

# 154
i na men mi izpisaha chloe,4akah da mi doide-doide mi po pano ,no gi zapo4nah vednaga ve4e 4den gi piq 4uvstvam se dobre.No mi varvi mnogo capa me kato kravoizlev,dnes sdvam uspqh da pribqgam do banqta.tova dali zashtoto mi doide rano?ili ot neshto drugo.dori nqmam drugi strani4ni efekti no tova silno kravote4enie malko me pritesnqva.blagodarq.

# 155
pak sam az-dnes mi e 6-ti den-ot kakto gi po4nah-CHLOE -kajete neshto po vaprosa za kravote4enieto mi mnogo mi varvi  oshte.kakvo stava neznam.smenqm po 5prevrazki na den,4e i pove4e.mnogo sam se shashnala. :bomb:shte ser prasna.dori sam se podula mi se struva.

# 156
# 157
  • Мнения: 356
Според мен е нормално.
И на мен първия месец ми вървя много обилно и доста продължително.От втория месец нещата вече се нормализираха.
Но все пак ,ако много се притесняваш, може да се консултираш с гинеколога, който ти ги е изписал.
Подуването може и да е от хормоните.Следи дали качваш килограми или задържаш течности.При мен това бяха странични ефекти и след четири месеца спрях хапчетата.
Защо са ти изписани - имаш ли някакви гинекологични проблеми или просто ги използваш като контрацепция?

# 158
ami izpisaha mi gi zashtoto imam kisti4ki na qichnicite -i visok prolaktin-parviq pat beshe 75ng-ml-a dnes kato si vzeh prolaktina otnovo -e 62,4--moita genekolojka mi izpisa -bromokriptin.az oba4e mi se iska da si vzema dostineks nishto 4e e po skapo.tova deto go izpisa davalo strani4ni  efekti.
i tq me uspokoi 4e shte  e samo tozi mecec kravote4enieto.
Според мен е нормално.
И на мен първия месец ми вървя много обилно и доста продължително.От втория месец нещата вече се нормализираха.
Но все пак ,ако много се притесняваш, може да се консултираш с гинеколога, който ти ги е изписал.
Подуването може и да е от хормоните.Следи дали качваш килограми или задържаш течности.При мен това бяха странични ефекти и след четири месеца спрях хапчетата.
Защо са ти изписани - имаш ли някакви гинекологични проблеми или просто ги използваш като контрацепция?

# 159
AMI ZA SEGA OSHTE CAPAM -4E AZ VA4E PO4VAM BELITE HAP4ETA VSE TAKA LI SHTE VARVI KOGA SHTE MI SPRE ,NE SMEQ NISHTO DA PRAVQ. newsm78 newsm78 newsm78

# 160
4AKAM DORI ODOBRENIQ ZA QMR. newsm10 newsm10 newsm10-DANO ME ODOBRQT.

# 161
почнах 2-ра опаковка и цикъла не ми идва, нормално ли е?

# 162
и на мен не ми идвартова има ли нещо общо с проклетите хапчета?Исъщо така ми става ужасно зле след като изпия хапчеторсветовъртежи и направо гадост? Ще спрат ли тези странични ефекти някога? Да уточня само пия рпочти допивам жълтите от втора опаковка

# 163
хайд де, дайте мнения..................................

# 164
  • Мнения: 21
Аз ги почнах. Вече пия трета опаковка. Нямам странични ефекти. Лицето ми се изчисти ( не че имах кой знае колко пъпки, но сега нямам нито една ).  Цикъла ми се нормализира. Като цяло за сега съм много доволна. Желание за секс не ми липсва ( както когато пиех цилест). Според мен всеки организъм е различен и от там и дейсвието при всеки е различно.

# 165
  • Мнения: 2 718
Днес ми предписаха тези хапчета и така попаднах в тази тема,още съм в чуденка дали да ги пия.Предписани са ми заради нередовен цикъл,имам поликистозен яйчник и окосмяване.Повечето казвате че няма качване на килограми.А за окосмяването нищо неказвате

# 166
Здравейте на мен също ми изписаха Хлое но заради киста на десния яйчник ,пия ги вече 2 ри месец но ме притеснява факта,че ми пораснаха много гърдите и ме болят от тях.
Аз искам бебе но несе получава заради тази киста и сега трябва да я махна с тези хапчета но докторката ми каза,че трябва да ги пия поне 6 месеца.
Имам едно въпросче мили дами нормално ли е това с порасналите гърди и мога ли да забремения с тези хапчета защото има и такива случай,аз преди години съм пила Целест но за предпазване но след като ги спрях ми се появи гадната киста,имах болки ниско долу в дясно и сега пак имам отвреме на време това нормално ли е след като пия хапчета зада я махна кистата.
Искам да забременея много но сега след като ми предписаха тези хапчета ще трябва да отложа малко.
Благодаря ви предварително за отговорите мацки.
 Hug

# 167
Здрявейте мацки моля ви кажете ми какво да правя с тези хапчета и тази болка пак отляво отдясно ,защо нали пия хапчетата.Как да разбера кога и как се разорбира тази киста (поликистоза) само при менструация ли се махат или не.Боли ли при пукането им.
Аз в погорния си пост ви писах моля помогнете ми.
Благодаря ви много за това че отделихте време да прочетете поста ми и да ми пишете.

# 168
  • Мнения: 2 718
Немога да ти отговоря много компетентно на твойте въпроси,незнам каква е тази болка но на този въпрос най добре може да ти отговори доктор.
Тук в форумите има много хубава тема за проблема с поликистозните яйчници,потърси я там момичетата са доста навътре в нещата.

# 169
# 170
Много ти благодаря мацка

# 171
  • Мнения: 99
Да споделя и аз. Изписаха ми Хлое заради кисти. Пих ги 3 месеца и странични ефекти нямах. Единственото, че първия ми цикъл се сля с втория - просто не ми спря /макар и със слабо кръвотечение/ . Лекарката ми беше обяснила, че е възможно да бъде по-продължителен, ама толкова не го очаквах. Втория и третия месец се нормализираха нещата. Като ги изпих на контролния преглед се видя, че са се изчистили кистите. Сега ще ходя отново, за да се види пукат ли се сами и без хапчетата. Дано  Praynig , че аз се боря с тези гадове от много години.

# 172
  • Мнения: 21
Някой пил ли ги е повече от 3 месеца, на мен сега ми е четвърти и понеже тези хапчета се изписват повече за лечение, се чудя дали не трябва да ги сменя. Нямам никакви оплаквания, чувсвам се добре.

# 173
  • Мнения: 2 718
Някой пил ли ги е повече от 3 месеца, на мен сега ми е четвърти и понеже тези хапчета се изписват повече за лечение, се чудя дали не трябва да ги сменя. Нямам никакви оплаквания, чувсвам се добре.
Аз незнам,но щом се чувстваш добре какъв е проблема пий си ги.
Аз още се чудя,но сигурно ще си ги купя и ще ги почвам ,като ми дойде

# 174
  • Мнения: 21
Някой пил ли ги е повече от 3 месеца, на мен сега ми е четвърти и понеже тези хапчета се изписват повече за лечение, се чудя дали не трябва да ги сменя. Нямам никакви оплаквания, чувсвам се добре.
Аз незнам,но щом се чувстваш добре какъв е проблема пий си ги.
Аз още се чудя,но сигурно ще си ги купя и ще ги почвам ,като ми дойде

И аз така мисля, че щом нямам оплаквания не би трябвало да е проблем.

# 175
  • Мнения: 1
Не искам да прозвучи просташко... въпроса ми е към тези които се оплакват от наедряване на гърдите Simple Smile След като се спре хлоето връщат ли си първоначалните размери?

# 176
da v1prosa e mnogo logi4en az s16to piq Hloe i iskam da znam otgovora Grinning

# 177
  • Мнения: 1
i men mnogo me v1lnuva MOLQ KAJETE Grinning Laughing Laughing Flutter Flutter

# 178
  • Варна
  • Мнения: 483
Аз пих Хлое 3 мес и след празниците трябваше да ида на контролен преглед. Лекувам поликостозни яйчници. И мен, както някои момичета по-горе са писали, докато пиех хапчетата ме наболяваха яйчниците - еднно такова опъване все едно ще ми идва (а не беше време за това). Доктора каза, че е нормално.
Първия месец започнах да ги пия от първия ден на цикъла и всичко си беше ок, докато  4-5 след като ми спря пак ми дойде (този път по-слабо). На втория и третия месец нямаше рпоблем. Понякога забравях да ги пия 1 ден и на следващия вземах две хапчета (както е описано).
Сега обаче, след последното хапче и последния цикъл, пак ми дойде след 4-5 дни. В понеделник ще се обадя на лекаря, но съм много озадачена, защото течнието е тъмно ръждиво и гъсто- направо се уплаших.
Вие имали ли сте подобни "изпълнения" след края?
 

# 179
  • Мнения: 3
Здравейте
Аз ги пих 6 месеца сега вече всичко е наред няма и спомен от поликистоза или по точно от лунния пейзаж който видях на монитора.
Сега вече няма болки няма кисти ,всичко си е ОК,както беше казала докторката 6 месеца за сигурно и качествено изчистване,пих ги и така стана 6 месеца и край на кистите,болките ту отляво ту от дясно нямаше
Вече почнахме да работим и за бебче
Момичета не се притеснявайте тези хапчета помагат и няма страшно да се пият 6 месеца,няма да ви навредят само ще ви помогнат да се оттървете от тези гадости
Аз ходих всеки месец на ехограф за да следя как се завиват нещата и разбира се с всеки изминал месец нещата се развиваха в добрата насока
Такаче не се притеснявайте а ги пиите за да се излекувате
Успех на всички мацки и чакам скоро и други кат мен а се похвалят
Стискам ви палци момичета   bouquet

# 180
  • Мнения: 2 718
Rose, браво радвам се за теб, хайде давайте за бебче, успех пожелавам.
Аз малко да се оплаче, абе нещо голям апетит, незнам от хапчетата ли е пия ги втора седмица.Не знам, ако е от тях не е добре, защото държа на фигурата си пък лесно качвам килца.При вас как е?

# 181
zdraveite -az gi pih 3meseca i sam mnogo dovolna.liceto mi se iz4isti,4ustvah se dobre,pieh i dostineks zaradi prolaktina.no  ne gi piq ot 2meseca -hloeto ,i sega kato hodih mi kazaha da prodalja oshte 3meseca i shte sam gotova.kistite sa na iz4ezvane,no prolaktina mi e malko pak povishen zatova shte piq.NO POVQRVAITE IMAM EFEKT.

# 182
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Привет.Аз също започнах да пия Хлое.Единствено забелязвам леко гадене от няколко дни.Може би в началото е така,докато организма привикне.
Иначе съм страшно доволна,че ми намалиха значително кървенето по време на менструация.Преди толкова силно ми вървеше,че не можех да мърдам от къщи-сменях превръзките на половин час.А снощи съм спала с дневна превръзка,въпреки ,че ми беше втори ден.Дано е така и занапред. Simple Smile

# 183
  • Мнения: 3
Привет.Аз също започнах да пия Хлое.Единствено забелязвам леко гадене от няколко дни.Може би в началото е така,докато организма привикне.
Иначе съм страшно доволна,че ми намалиха значително кървенето по време на менструация.Преди толкова силно ми вървеше,че не можех да мърдам от къщи-сменях превръзките на половин час.А снощи съм спала с дневна превръзка,въпреки ,че ми беше втори ден.Дано е така и занапред. Simple Smile
Миличка гаденето е само в началото докато привикне организма.
И аз бях така,но всичко мина значително намяла количеството няма  болки няма сменяне на превръзки през половин час и болки няма.
Най-важното е ,че помогат ,аз съм много доволна от Хлоето ,мога също така да кажа,че и доста отслабнах от тях.
Кистите ги няма благодарение на ХЛОЕ
За това не се притеснявайте от гаденето всичко е в самото начало после всичко отминаваа
Успех на всички стискам палци на всички ви
 Hug  bouquet

# 184
  • Мнения: 35
Здравейте, аз вече три месеца пия хлое, но страшно ме болят гърдите и долу имам една болка все едно ще ми идва. Някой има ли подобни проблеми.....Чудя се да ги спирам ли....Изписаха ми ги за поликистоза. Надявам се някой да сподели нещо.

# 185
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Gret ,аз четох,че са необходими 3 цикъла,за да свикне организма.Може би следващия месец всичко ще е наред.И на мен ми прокървява все още след менструацията - 9- ти ден. ooooh!От време на време и главоболие се намира,но ще търпя. Simple Smile

# 186
  • Мнения: 35
Brrr, благодаря за бързия отговор. Ще изчакам, дано отшумят болките и има ефект от лечението. Аз съм вече 8 години на противозачатъчни, поради болезнена овулация, а някои доктори смятат че е ендометриоза. Така и не разбраха какво всъщност е. Последно ми правиха лапароскопия и ми казаха, че имам поликистозни яйчници.

# 187
  • Мнения: 4
az piq chloe ve4e treti mesec i se 4uvstvam mn dobre moqta diagnoza be6e mikrokistozni qi4nici i za tova mi go izpisaxa az ne sam imala problemite koito pove4eto sa spodelili za obilnoto kravote4enie prez parvviq mesec edinstveniq nekomfort koito izpitvam e v gardite postoqnno me bolqt i sa poduti kolkoto do ka4vaneto na kilogramite sam gi vdignala samo s 3kg.no ne sam sigurna dali e ot xap4etata ili prosto ot sezona

# 188
  • Мнения: 3
Аз нямах проблем с килограмите даже свалих от 55кг сега съм 48кг само за 6 месеца не съм се съобразявла с храната хапвам си всичко и не съм качила а свалих кила.
Лицето ми се изчисти ,кожата стана го чиста и гладка.
Благодарение на тези хапчета изчистих кистите и свалих килца

# 189
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Ох,на мен ми се сляха първата и втората менструация.Направо ми е жал за мъжа ми.Сега уж ми е 3 -ти ден от втората менструация,а ми върви като река.Не знам докога ще свиквам с тези хапчета. Cry

# 190
  • Мнения: 3
Izpisaha mi Chloe za regulirane na cikula, doide mi , no ne spira ve4e deveti den... v smusul te4enieto e mnogo malko no vse pak ne spira,  a po princip na petiq den nqma i sleda.... Dali izob6to 6te spre do sledva6tiq cikul... I drugiq mi vupros e dali sa naistina nadejdni kato protivoza4atu4ni ili 6te se naloji da se predpazvame po nqkakuv na4in?

# 191
  • Мнения: 2 718
Такова нещо не ми се е случвало,свържи се с доктора си

# 192
  • Мнения: 3
Такова нещо не ми се е случвало,свържи се с доктора си
a dokato go piq moje li priqtelq mi da svur6va v men bez posledici?

# 193
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
На мен първия и втория цикъл ми се сляха.На следващата опаковка вече нямах никакви проблеми.Организмът се нагажда към хормоните. Peace

# 194
  • Мнения: 0
Исках да ви питам дали има проблеми да спра хапчетата просто като приключа последното хапче от опаковката и не пия следваща. Предполагам, че няма наккъв специален начин за спирането им, но да ви попитам, тъй като ходенето до лекарката за един въпрос ще ми струва половин ден отпуска и поне 50 лв и бих искала да го избегна ако е възможно.

Пия ги от година и искам малко почивка да направя.

# 195
  • Мнения: 2 718
До колкото си спомням и на мен така ми каза докторката , спирам ги и толкова.Спомена май че с тези хапчета няма нужда от почивка както с другите,е това не че пречи да си направиш почивка, щом искаш

# 196
  • Мнения: 0
Мерси за отговора, denito2. Simple Smile

Да, иска ми се малко да ги спра. Да видя дали теглото ми ще се повлияе, а и ми предстои месец и нещо без сексуална активност и е иделен момент. Simple Smile

# 197
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!! Аз съм на 17 год и ми предписаха Chloe за хормонален дисбаланс ( въпреки че единствено тестостеронът ми е малко над границата) Мога ли да почна да го взимам преди да ми дошло, защото не го използвам като противозачатъчно? Намалява ли кръвотечението и болките при мензис след няколко месеца употреба? Задължително ли се поевяват странични ефекти в първите месеци?
Благодаря предварително за отговорите!! Grinning Grinning

# 198
  • Мнения: 0
Дали може да го вземеш по-рано от цикъла ти незнам. Знам че е най-добре да се почне с пъривя ден ан цикъла,заради ниските нива на хормони в тялото ти тогава. При мен намали значително болките и количетсвото кръвотечение още първия месец. Страничните ефекти са строго персонални. Може никога да нямаш,може всички да имаш Wink При мен странични ефекти имаше след по-дълготрайна употреба. Обикновено първите странични ефекти са промени с настроението заради адаптирането към хормоните. Всичко друго е строго персонално.
Бадявам се да съм ти помогнала. Wink

# 199
  • Мнения: 0
Благодаря!!!  bouquet

# 200
  • Мнения: 4
здравейте
аз пих хлое 6 мес. този мес ми беше последен след като ги спрх ми дойде нормално 4 дни сваршими и след седмица ми дойде пак на някой случвало ли му се е и дали знае на какво се дължи,дали е реакция от спирането на хапчеетатa??? ще ходя ня лекар но има часове чак др седмица пък мн се притеснявам
благодаря предварително

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 358
Аз се чувствам ужасно от тези хапчета. Пия ги втори месец, като средство само за предпазване.Гърдите са ми като бомби и не дават да се пипнат, цялата съм подута. Никакви дрехи не ми стават, нервност.....абе ужас. И ще ги спирам, имам още 7 активни хапчета и се чудя да ги пия ли или още от сега веднага да приключвам с тях

# 202
  • Мнения: 2
Здравейте!:) аз имам малко по-друга ситуация..от 3 години пия Новинет (страхотни са!..никакви странични истории нямам)..обаче поради пререгистрацията на фирмата вносител хапчетата ги няма никаде...та обадих се аз на моята лекарка и тя ми каза да пия Chloe ..то хубаво ама ще ходя пак на море и няма да имам 7 дни пауза...та чета аз тука някакви неща от сорта на 'след 4- дни ми дойде'  Shocked и много започвам да се замислям...не че имам избор де..ще ги пия пробно пък да се надявам че скоро ще пуснат пак Новинет-чето
Ако някой е бил в подобна ситуация със започване на друг вид хапчета да пише!
Благодаря предварително! Simple Smile

# 203
  • Мнения: 0
Това е същото като Диане, но на по-ниска цена, доколкото знам.

# 204
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Когато започнах Хлое,ми се сляха двете менструации.Кървеше слабо,но не спря през целия месец.Отделно ми се гадеше и ме болеше доста главата.След втората опаковка всичко беше ок.На мен ми допаднаха тия хапчета.Косата ми стана доста обемна,лъскава,бюста ми значително наедря,лицето ми се изглади и пъпките изчезнаха.Единствено гинеколожката ми кажа да почивам на 6 месеца по месец.Аз понеже се чуствах много добре,реших на своя глава да не почивам.И така след 8 месеца,забелязах,че имам страхотен апетит и започнах да се чувствам подута.Спрях ги този месец да почина и да видя дали ще "спихна" малко.
Страх ме е да не започна да пълнея още повече. ooooh!

# 205
  • Мнения: 0
Здравейте, аз съм на 18 години и ми изписаха миналата седмица хлое. Пия ги вече почти 1 седмица и ужасно много ми се гади и повръща ... И  искам да попитам дали от противозачатъчните се пълнее . Simple Smile

# 206
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.Лично аз напълнях 8 кг за 6 месеца и изглеждах като пълна с вода......Спрях ги.Първият месец ми кървя почти до следващата менструация.Иначе гърдите ми станаха големи и плътни ,косата  гъста и красива,лицето гладко,но с това надуване.След като ги спрях,имах тотално объркване на хормони и почти година имах проблем с овлажняването.Но все пак ,при всеки различно се отразяват.Ще видиш как ще е при теб. Peace
ПП Сега си видях и отговора от преди две години...Simple Smile

# 207
  • Мнения: 0
Здравеѝте Simple Smile
Искам да запитам и аз за алкохола,има и други такива въпроси и нито един отговор.В листовката нищо не е споменато,значи ли това,че не влияе???

Иначе съм на десета таблетка,кървенето не е спряло,но е минимално,леко подуване на гърдите и нервност,никакво гадене и т.н.

От време на време се изпотявам без миризма,възможно ли е да е от хормоните или имам някакъв друг проблем?

# 208
  • Мнения: 4 578
Аз знам за цигарите, че не е хубаво , за алкохола не мисля че влияе.
Аз съм на четвъртата опаковка, странични ефекти - мисля е от тях качих 3-4 кг.
казаха ми 6м да ги пия , пуснах изледване хормоните са в норма и се чудя дали да ги спра или да ги пия още 2м , само заради кг ми е болката?

# 209
  • Мнения: 0
Здравейте, пих Хлое в продължение на 6 месеца, след това докторката ми каза да го спра за 1 месец и сега пак го почнах. Вече съм към края му но предната вечер приятеля ми свърши в мен и се притеснявам дали има опастност, Simple Smile
И на мен ми ги предписа докторката като противозачатъчно средство .
Озадачи ме коментара към линка  в смисъл че не може да се разчита само на тях като средство за предпазване от забременяване Това , което прочетох в листовката беше  цитирам : Тази листовка описва някой ситуации , при който Вие трябва да прекратите употребата на Хлое или при които надежноста  на Хлое може да бъде намалена.при такава ситуация Вие трябва да избягвате полови контакти или трябва да използвате допълнителен , нехормонален метод за предпазване от забременяване -тоест ,доколкото разбирам не може да се разчита само на тях когато налице имаме определена ситуация -те са изброени в листовката и Хлое не се използва само за предпазване от забременяване , тоест използва се и за лечение на хормонални проблеми - те също са упоменати .Поправете ме ако греша .
отговарям на въпроса на mani4koto- употребата на Хлое започва в първия ден от цикъла .Така Хлое започва да действа веднага и не са необходими допълнителни мерки за предпазване от забременяване .
Използването на Хлое може да започне и през 2-рия до 5-тия ден от цикъла , но в този случай трябва да се прилагат допълнителни мерки за предпазване от забременяване през първите 7 дни от първия цикъл.
С Хлое се започва веднага след като се свърши последната таблетка -тоест без прекъсване и така не е необходимо да се вземат допълнителни мерки за предпазване от забременяване .
Добре ли успях да обясня не знам ?

# 210
  • Мнения: 2 275
Ако не си пропускала хапче и си ги пила правилно, мисля , че няма от какво да се притесняваш.

# 211
  • Мнения: 0
Не мога да разбера как да започна да пия Хлое..в момента съм в цикъл и незнам с кой таблетки да започна първо..с по тъмните или по светлите..мерси предварително Simple Smile

# 212
  • Мнения: 2 718
Не мога да разбера как да започна да пия Хлое..в момента съм в цикъл и незнам с кой таблетки да започна първо..с по тъмните или по светлите..мерси предварително Simple Smile
Пише в упътването започва се с оцветените и когато свършат се започват белите. Но не помня кога се започваха май като ти свърши. Прочети си упътването внимателно

# 213
  • Мнения: 4 578
Започват се от 1 ден на менструацията

# 214
  • Мнения: 5
Здравейте! Пиша тук, тъй като не открих друга тема..Питането ми е някоя дама има ли представа защо спряха противозачатъчни Хлое? Защо ги изтеглиха от пазара? Мерси предварително

Общи условия

Активация на акаунт