Топлене на млякото в микровълнова фурна

  • 6 392
  • 36
  •   1
Отговори
Искам да се посъветвам дали мога да топля млякото(адаптирано) на бебето в микровълновата фурна или не е подходящо.

# 1
  • Мнения: 481
не е желателно..дори на кутиите пише че не трябва да се претопля..Направиш ли го един път,не можеш втори път да го топлиш

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Не е много подходящо,защото микровълновата загрява неравномерно храната и в млякото може да има и студени,и много горещи части.Бебето може да се изгори.Ако го правиш,трябва да я пускаш за секунди,след това хубаво да разтръскваш шишето за да се изравни температурата и винаги проверявай дали не е много горещо.

# 3
  • Мнения: 1 237
Аз винаги съм топлела млякото там и никога не съм си изгаряла детето.Като внимаваш няма проблеми.

не е желателно..дори на кутиите пише че не трябва да се претопля..Направиш ли го един път,не можеш втори път да го топлиш

Мисля,че не става въпрос за повторно претопляне,а за правене на ново мляко.

# 4
  • Мнения: 481
Извинявам се,разбрала съм погрешно Embarassed.Иначе аз топля водичката в микровълнова,защо да не може?

# 5
  • Мнения: 356
Мене ме е страх да топля дори водата в микровълнова.А на кутиите изрично пише да не се топли готовото мляко в микровълнова.За улеснение аз си държа топлата вода в термос.Става много бързо и удобно.Сипвам си водичка от термоса, слагам млякото, разтръсквам шишето хубаво и готово  Grinning

# 6
  • Мнения: 4 447
Не, млякото не се загравя равномерно. Загрявай леко само водата. Най-добре е на котлона, но няма за засягам темата - защо не в МВ-то.  Peace

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Аз също загрявам само част от водата. На 900 градуса за 30 секунди, после добавям млякото и другата вода. Става супер.

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Винаги съм претопляла само водата в МВ,после добавям АМ.

# 9
  • Мнения: 4 546
ако става въпрос за претопляте - не  Naughty
ако става въпрос за правене на млякото - какъв е проблема да се затопли първо водата в МВ и после да се добави млякото ?  newsm78 така или иначе като се разклати млякото , за да се разтвори, пластовете вода се смесват. после си капваш на ръката и готово. ако не ти харесва Т можеш да държиш бутилката под студена/гореща струя според зависи. въпрос на навик е да нацелиш колко и на каква мощност да топлиш водата, но не е нещо кой знае колко сложно

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
herelina е написала моя отговор.  Peace

# 11
  • Мнения: 2 908
herelina е написала моя отговор.  Peace
Peaceнапълно точно.Няма нищо опасно и вредно в това да топлиш вода само в микровелето-друг въпрос е за храна.Топля водата за около 30 секунди и е готова.

# 12
  • София
  • Мнения: 663
Винаги съм претопляла само водата в МВ,после добавям АМ.
Peace

# 13
  • Мнения: 1 672
аз топля водата за АМ в микровълновата и после добавям млякото

# 14
  • София
  • Мнения: 8 272
След herelina и аз няма какво повече да добавя / уточня Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт