Излекувахте ли киста на яйчник с хомеопатия?

  • 19 686
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Това е въпросът ми всъщност.Днес ми откриха киста на десния яйчник с големина 4,5 на 5см.Изписаха ми Оргамметрил,но не съм го купила още.Иска ми се да разбера има ли начин да се излекувам без да пия хормонални лекарства.Благодаря ви, ще чакам с нетърпение да споделите.

# 1
Това е въпросът ми всъщност.Днес ми откриха киста на десния яйчник с големина 4,5 на 5см.Изписаха ми Оргамметрил,но не съм го купила още.Иска ми се да разбера има ли начин да се излекувам без да пия хормонални лекарства.Благодаря ви, ще чакам с нетърпение да споделите.

Аз намалих миома колкото голям орех, до размер на черешка в рамките на 2-3 месеца. Скоро не съм проверявала дали не е изчезнала въобще. Ако искате, може да поговорим, т.като не съм привърженик на лекарствата, на хормоналните препарати - още по-малко.

# 2
Здравейте! Откриха ми "шоколадови кисти" на яйчниците (ендрометриоза). Изписаха ми Дуфастон, което е хормонално лекарство, а аз съм против взимането на хормони. Някой знае ли друг метод, билколечение или  друго, което би ми помогнало.
И още един въпрос - знаете ли добър гинеколог - диагностик в Пловдив, който разполага с вагинален ехограф? Благодаря!

# 3
  • Мнения: 274
Чувала съм,че много добре действат елексирите на Хлебаров.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 530
Да, аз излекувах поликистозни яйчници с хомеопатия. И то по времето, в което живеех във Варна.

# 5
  • София
  • Мнения: 896
Да, на голямата ми дъщеря.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Д-р Троянчев в Пловдив има вагинален ехограф и е много добър специалист.

# 7
Здравей, Несса!

За първи път пиша в този форум и попаднах на твоят проблем. Относно кистата в яйчника - да, може6 да го излекуваш с хомеопатия. Преди няколко години, на моята майка й откриха аденом в гърдата (тумор, доброкачествен), който беше с големина 4.5 см. Докторите казаха - веднага операция!!!Но майка ми случайно откри координати на една жена, която се занимава с хомеопатия. Отидохме при нея в София. Лечението започна с билки и диета, много строга диета, тъй като това беше тумор, а не просто киста - без месо и животински продукти 1 година. След няколко месеца (3-4), майка ми отиде на преглед в Осма поликлиника в София и установиха, 4е тумора е 2.5 см. А след още няколко месеца - просто изчезна. До днес не се е появило нищо такова и всичко е наред.
А сега моята история...тази година - януари - ми откриха кисти и в двете гърди. След 1.5 месеца ле4ение с някакво хормонално мазило и билково лекарство за пиене, ми насрочиха операция и казаха, 4е веднага трябва да ги махнат. Аз обаче не отидох на операция и направих всичко възможно да издиря отново тази жена. Оказа се, 4е вече не живее в София, а в Канада. Намерих телефона й там и се обадих. Просто исках да избегна операцията и да се консултирам с нея. Успях!!! Каза ми в никакъв слу4ай да не се оперирам и запо4нах ле4ение при нея. Чуваме се по телефона почти всяка седмица, лекува ме с Фоликулин и други хомеопатични средства на Бойрон. Болката в гърдите спря на втория месец, а сега се чувствам повече от добре.

Ако се интересуваш ще ти дам координатите й. Ле4ението не е скъпо - 3-4 лв струва лекарството (всяко от тях, а тя лекува в 1-2), 20 лв струва всяко обаждане (т.е. всеки преглед). Аз й вярвам на 200% процента, защото излекува майка ми от това страшно нещо с големи размери. Нищо не ти пречи да пробваш.

Това е от мен, дано съм помогнала поне малко!!!

 

# 8
Преди време ми откриха киста 4 см на десния яйчник. С времето тя започна да променя структурата си(т.е. благодарение на хормоните които пиех за лечението й, се влоших) Твърдяха че е ендометриозна или муциносна. Бях при много гинеколози и почти всички ме съветваха да се оперирам час по скоро.
Лекувах се с хомеопатия, също природосъобразно хранене, етерични масла и се постарах да елиминирам причините за емоционалния стрес в живота си. Хомеопатията ми помогна много да се почувствам по-добре. Може би и тя беше главния фактор след 9 месеца кистата ми да изчезне напълно, на което лекарите доста се чудиха. Сега вече доста време след това имам напълно здрави яйчници без следа от каквито и да е кисти. Много се радвам че си спестих операцията.
Според мен всички естествени методи ще ти помогнат повече от лекарствата на традиционната медицина! За съществуването на определен проблем винаги има причина, което го предизвиква. Да се пият хормони и да се кълца не решава проблема в основата му!
Пожелавам ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт