ВЪПРОС???

  • 1 384
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
здравейте.бременна съм в 26г.с и съм регистрирана за женска консултация в майчин дом,но не съм я посещавала.причината е че още в началото на бременността там ме направиха на маймуна.от тогава ходя на частен лекар но не и на женска консултация.въпроса ми е следният:като не съм ходила на женска консултация в майчин дом,водя ли се все още регистрирана там и мога ли да родя по здравната каса когато дойде момента.благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 385
Раждането се поема изцяло от здравната каса и не е обвързано с посещение на ЖК. Hug

# 2
  • Мнения: 1 371
А и винаги можеш да се смениш лекаря, който ти води ЖК.

# 3
  • Мнения: 145
Раждането се поема от ЗК,но лекарят,който ти води консултацията,трябва да ти издаде направление за раждането.С него отиваш в която държавна болница пожелаеш.Издава се около месец преди термина,поне при мен беше така.

# 4
  • Мнения: 7
благодаря ви за отговорите,а не е ли късно да сменя лекаря при който съм регистрирана като съм в 26г.с.?а не може ли личния ми лекар да издаде направление за раждане?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 587
Мисля, че не може личният лекар да го издаде.
Той може да ти даде направление за ЖК, с което можеш да смениш гинеколога си.
Мисля, че не е късно, но ще трябва да си вземеш изследванията, които са ти правени досега. Peace

# 6
  • Мнения: 2 663
Личния лекар може да ти води ЖК, тогава би могъл и той да издава направление за раждане- в това не съм сигурна, но по пътя на логиката така излиза.
п.п.поради същите причини като твоите и двата пъти раждах без направление, само с документите от изследванията правени през бременността

# 7
  • Мнения: 4 668
Нещо подобно се случи и с мен и започнах да си ходя на частно . Слава богу , че открих моя лекар  Hug
Не бях ходила в ЖК , след като тази идиотка едва не ме умори  Sad и когато си поисках направлението , гинеколожката от ЖК с нагла усмивка ми каза , че няма да ми го даде , защото 4 месеца не съм стъпила там .
Тогава ми го издаде личния лекар . Бях в 8-мия месец .
Съветът ми е да си вземеш изследванията и да си смениш лекаря от ЖК , а с новият да се разбереш , че си ходиш на частно и от него искаш само направлението !

# 8
  • Мнения: 208
Почти съм убедена, че личният лекар не може да ти даде направление за раждане. Когато влезеш в деветия месец, лекаря който ти наблюдава бременноста ще ти даде обменна карта, без която не могат да те приемат в съответната болница да раждаш.

# 9
  • Мнения: 941
аз ти препоръчвам да си вземеш направление от личния лекър и да си смениш генеколога, изследвания ще ти пусне нови, ходи си на частно но си ходи и  на жк, после от жк ще ти дадат направление, и рутинните изследвания също ще ти ги пускат по зк

# 10
  • София
  • Мнения: 2 217
Гинекологът, който следи бременността ти трябва да ти издаде обменна карта, без която не можеш да родиш по ЗК в болница.
Ако ще си сменяш наблюдаващия лекар, просто ще си направиш нови изследвания. Вземи си направление от личния лекар за акушер-гинеколог и ако този при който ходиш не работи със ЗК си намери такъв, който работи. Пак можеш да си ходиш на частно, но си осигури и обменна карта.
Аз ходя в Тина Киркова на ЖК, но съм си платила 200 лв. за удоволствието при избран от мен лекар. От тук нататък болницата ми поема всичко - изследвания, раждане /но не при избран екип,  по клинична пътека/, всичко. Ако вече искаш определен лекар за раждането си доплащаш. Само ти давам пример.

# 11
  • Мнения: 741
Аз родих в Майчин дом без да съм ходила на ЖК там.Платих си за избран от мен лекар,но иначе е безплатно

# 12
  • BG
  • Мнения: 2 217
благодаря ви за отговорите,а не е ли късно да сменя лекаря при който съм регистрирана като съм в 26г.с.?а не може ли личния ми лекар да издаде направление за раждане?
Ако желаеш можеш да си смениш лекаря и в последния момент. Моят съвет е да се ориентираш към конкретен лекар, който да ти следи бремеността. Той/тя ще ти назначава изследвания и ще се грижи за теб. Когато наближи раждането, ще ти издаде обменна карта, с която ще са ти записани всички изследвания и можеш спокойно да отидеш да раждаш безплатно в държавна болница.
Лека бременност и раждане!  Peace

# 13
  • Мнения: 4 621
Раждането се поема изцяло от здравната каса и не е обвързано с посещение на ЖК. Hug
Peace
Раждах в Света София, а бременността си прследявах в частна болница. Просто си избери лекар, при когото ще раждаш Peace

# 14
  • Мнения: 100
За второто ми раждане личния лекар ми издаде направлението тъй като гинеколога ми беше в дълъг отпуск.Мисля че няма значение кой ти издава направлението(стига да не е съвсем случаен д-р разбира се Grinning)

Общи условия

Активация на акаунт