Какво значи " Вечеря........., преди лягане АМ"

  • 1 688
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Четейки " Кой, какво ще хапва днес", ми направи впечатление , че много от мамите дават вечеря и преди лягане АМ.

 Мисля, че е време на дъщеря ми да яде и нещо друго, но бих искала да си пие млякото.
Тя  е на 210 АМ+бисквита в 20.00 ч и това и е яденето, в 20.30 е заспала.
В колко часа давате вечерята? Веднага ли след това млякото? И по-колко грама са двете яденете.
Къде да сместя вечерята? newsm78 Не ми се спира млякото Thinking

# 1
  • Мнения: 1 896
Синът ми вечеря към 18.30- 19.00 и яде кисело мляко(преди пиеше АМ, но го отказа)около 21.30-22.00, преди да заспи.Той по принцип е и много подвижен и енергичен,спи малко и се харани по доста пъти през деня.
Режимът на твоето дете обаче е съвсем различен.Според мен,ако пез деня дъщеричката ти яде достатъчно разнообразна храна и ако млякото,което и даваш за вечеря и е достатъчно не е необходимо да и даваш друга вечеря. Карайте си с млякото, докато детето го иска.Няма смисъл да я 'тъпчеш'  излишно с храна.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 08:53 от Ulia

# 2
  • Мнения: 2 039
Синът ми вечеря към 20ч. супа със сухар или някакво месно пюре, после веднага му давам млякото в леглото за десерт. Чувства се отлично  baby_neutral Wink

# 3
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми вечеря към 19-19.30ч със супичка и 1 сухарче и към 21.30ч след къпане пие АМ.Много зависи кога си ляга детето-щом твоето ляга рано,не можеш и да искаш да му даваш друго.

# 4
  • Мнения: 1 986
 Всичко зависи от режима на детето PeaceМоята дъщеря заспива в 19.30-20.00-вечерята й е само АМ Wink,просто няма кога да вместя друго хранене,а и не мисля,че е нужно Wink

# 5
  • Мнения: 292
Всичко зависи от режима на детето PeaceМоята дъщеря заспива в 19.30-20.00-вечерята й е само АМ Wink,просто няма кога да вместя друго хранене,а и не мисля,че е нужно Wink
и ние сме така Peace

# 6
  • Мнения: 4 668
Според мен е малка още за вечеря и после за АМ ! Моят син започна да вечеря , някъде към година и половина , че и по - късно . Това ставаше към 19.30 ч. , а понеже ляга в 22 ч. тогава си пиеше млякото .
Зависи и от режима на детето и от навиците . Вечерята не е причина да се спре АМ . Аз го спрях преди 3 седмици и сега пие прясно мляко .

Всичко зависи от режима на детето PeaceМоята дъщеря заспива в 19.30-20.00-вечерята й е само АМ Wink,просто няма кога да вместя друго хранене,а и не мисля,че е нужно Wink

Точно така  Peace

# 7
  • Мнения: 630
Аз ги редувам -една вечер хапва супа със сухар, на следващата вечер пие АМ -240мл. Не давам и двете едновременно.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
И аз давам вечерята от супа в 19.30ч., а след като го изкъпем, за преспиване и за да съм сигурна че не е гладен давам АМ. Понякога изпива 40мл, понякога 240мл., но поне съм сигурна че няма да събужда от глад.
Пробвах да махна млякото , но той искаше и изпиваше 100 мл вода - просто навик да пие нещо преди сън. А след водата се будеше много често. За това си продължихме с млякото.

# 9
  • Мнения: 161
Дъщеря ми вечеря в 18.00 ч. супа със сухар и след къпане,преди лягане в 20.00ч. АМ.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 047
Не е малко детето за подобен режим. Вечерята е между 18 и 19 ч, после млякото. До ден днешен, от 11- месечна дъщеря ми така яде.

# 11
  • Мнения: 281
Дъщеря ми е на 8 мес. и и давам  вечеря към 19.30h супичка със сухар.Преди лягане към 21h пие АМ.Така е от около месец и определено е по-спокойна вечер. newsm78

# 12
  • Мнения: 4 447
Моя маймун, вечеря в 8:30-9 нещо зеленчуково, напоследък корфлейкс с масло и кисело мляко, но понякога взместо к. мляко му слагам сиренце. Много му харесва. След час, час и половина, много рядко два, го къпя и когато е в леглото си пийва 230-260 АМ с няколко лъжички каша.

 Peace

# 13
  • Мнения: 4 399
Вечерята гледам да е поне 1 час преди млякото. Още по-добре ако е 1.5-2 часа, но не винаги успявам. Млякото го давам непосредствено преди лягане. Пие по около 270 мл АМ, макар че в момента е злояд период и някой път и половината и остава. Бисквити никога не съм слагала.

# 14
  • Мнения: 983
И аз се чудех това...Моя бонбон обядва в 13.30, в 17.00 следобедна закуска /от млечната кухня - крем, кисел, грис.../, в 20.00 АМ и ляга....Време за супата не остава  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт