Как бихте поискали повишение на заплатата?

  • 2 568
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Колко време е необходимо да мине в дадената фирма,за да поискате повече,при каква ситуация,директно или по заобиколен начин,само с намеци? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 442
Добре е първо да попиташ шефа си дали може да ти отдели 15ина минути да поговорите за професионалното ти развитие.  Защото ако не е на кеф, не е разумно да си гърмиш патроните напразно. Първо се увери, че е в добро разполжение на духа. Можеш да споменеш нещата, с които си се справила добре в професионален план, демек колко си полезна за организацията и да попиташ как той/тя вижда твоето развитие, в професионален и финансов аспект. Може да споделиш притесненияга си от покачващата се инфлация, но без да изпадаш в емоционалности. Разговора трябва да звучи приятелски, без нотка "обиден съм дето трябва аз да си искам". Ти не си ли поискаш, значи си доволен. Посочи сума ако те попитат, но имай готовност и да направиш компромис ако сумата е по-малка от това, което очакваш.  Може да не получиш, това което искаш на момента, но поне ще видиш в какъв период шефа ти го вижда като постижимо. Бъди уверена, че го заслужаваш. Преговаряй, но не се пазари на дребно, че  прави лошо впечатление. Стискам палци!!

# 2
  • Мнения: 2 401
Подходящото време е тогава, когато го почувстваш независимо на кой месец/ година от започването ти е.  И начина е директно, без увъртания и оправдания. Изтъкваш какво си направила и правиш за фирмата и искаш.  Моя опит показва, че колкото по-твърдо съм действала, толкова по-усешно е било.  Действала съм и брутално дори  Simple Smile и съм успявала. Но наистина е важно да знаеш, че си ценна на мястото на което си. Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 792
Калимби (сори ако съм сбъркала ника   bouquet) много хубаво го е обяснила. Аз само искам да допълня, че за да повдигаш тази тема е добре да си работила поне 6 месеца, да не си в пробен срок и да поставяш разумни искания (а не примерно да ти утрои заплатата, това е ясно, че няма да стане).

# 4
  • Мнения: 2 401
Калимби (сори ако съм сбъркала ника   bouquet) много хубаво го е обяснила. Аз само искам да допълня, че за да повдигаш тази тема е добре да си работила поне 6 месеца, да не си в пробен срок и да поставяш разумни искания (а не примерно да ти утрои заплатата, това е ясно, че няма да стане).

Никак даже не е задължително да не си в пробен период  Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 1 809
Ще ви кажа аз какво направих, но не правете като мен.

Беше към края на изпитателния ми срок и се скарах със съпруга си (тъкмо ми бяха разбили колата и финансовите загуби от липсващата ми чанта бяха сериозни), който каза, че щом имам несериозно отношение към заплатата си ще трябва сама да се оправям с парите. Аз, естествено, се паникьосах. Отидох при шеф и ни в клин, ни в ръкав попитах дали не иска да ми вдигне заплатата, защото ще трябва сама да се оправям в живота. Той в първия момент ме погледна изумено, но после прихна и от следващия месец заплатата ми беше с около 40% по-висока.Simple SmileSimple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 792
Извинявай, Минзухар, ама ако един такъв свръх ценен, дето още не се е доказал дойде да обяснява колко е свръх ценен... нали разбираш, че съвсем възможно е да му бъде посочена вратата на момента  Wink
Той този служител ако е в пробен срок едва ли е имал времето да се докаже, та нали тоя пробен срок е именно, за да бъде обучен и въведен в работата ?
Нищо лично, просто различна гледна точка  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 323
Благодаря за отговорите ви,момичета!  bouquet
Работя в тази фирма ве4е 4етири години,и мисля(дано да е така),че добре си върша работата.Фирмата представлява дефакто 10-тина аптеки на един и същ работодател,и като навътре в нещата виждам,че собственикът добре движи бизнеса,и пари се изкарват доста,тоест има възможност за увеличение на заплащането.
Но.....Мъжът ми,който работи в една от тези аптеки,преди 3-4 месеца му поиска увеличение,и той с големи увъртания му каза,че за дадената аптека има възможност за 100 лева увеличение,при условее,4е заплатите ни не са мърдали от 6 години.Изатова се притеснявам,4е -няма да откаже,но ще даде колкото,за Бог да прости,за да си измие ръцете,и после още 5 години ще стоим на същата заплатата Rolling EyesА работа има,и оборот има,но шефовете все са недоволни.Притеснявам се да не претърпя провал,и да се изложа като кифладжийка Embarassed.

# 8
  • Мнения: 5 577
Аз наскоро си поисках, но първо изтъкнах, че искам да върша повече работа.

РАботех 5 часа, предложих да стане 8 часа, ако не - предизвестие за напускане носех. Приеха и сега вземам двойно, което вече ме устройва и няма да напускам.  Peace

Но при мен имаше как да стане, защото бяхме 2-ма човека по 5 часа, останах само аз, на 8 часа.

Успех!

# 9
  • Мнения: 2 401
4 години? Много си чакала Гейза.  Confused  Не отлагай нито ден повече, действай и бъди твърда.

# 10
  • Мнения: 323
Аз също поемам допълнителни дежурства,но те се заплащат отделно.Говоря за основната заплата,която не е мръднала и на сантиметър.Затова се хванах допълнително да работя ,за да стигат парите,но няма да мога да работя така до безкрайност,защото имам само 2 почивни дни в месеца, и вече съм smile3514

# 11
  • Мнения: 323
Минзухар,чаках и с е надявах тоя 4овек ,4е ще се усети,ама като направи така с мъжът ми(100 лева увеличение за 5 години)и се обезнадеждих съвсем.А отговорностите се увеличават всеки ден.... #Cussing out

# 12
  • София
  • Мнения: 1 762
Зависи шефа ти дали е човек, че какви ги има  ooooh! По принцип трябва да избереш подходящ момент, да не е ангажиран или притеснен. Ако видиш, че е в добро настроение, дори леко да се усмихва , го хващай веднага. Хайде , стискам палци скоро да се похвалиш със сериозно увеличение  Peace

# 13
  • Мнения: 2 401
Извинявай, Минзухар, ама ако един такъв свръх ценен, дето още не се е доказал дойде да обяснява колко е свръх ценен... нали разбираш, че съвсем възможно е да му бъде посочена вратата на момента  Wink
Той този служител ако е в пробен срок едва ли е имал времето да се докаже, та нали тоя пробен срок е именно, за да бъде обучен и въведен в работата ?
Нищо лично, просто различна гледна точка  Simple Smile

Ами много зависи  Simple Smile - от естеството и темпа на работата. Аз съм го правила на втория месец при 6 мес. изп. срок.  Шефа зяпна, попита ме да ли съм наясно с това за вратата, казах, че съм напълно наясно ...оттогава почна наддаването за мен. Далеч не искам да се хваля, просто искам да кажа, че много неща стават, когато си дързък.

# 14
  • Мнения: 323
Минзухар,страшно ми допадаш.Искам да имам твоята решителност.Поздравления.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт