имали ли са и вашите деца такъв период?

  • 687
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте мили мами. моля за съвет - имам дъщеря на 8,5 месеца и в началото на този месец по препоръка на педиатъра минахме на следната схема - при ставане попарка със сирене, след 3,5 часа - нарязани плодове на кубчета, след 3,5 часа - обедно меню, след 3,5 часа - плодово и вечер само мляко. С основните яденета нямам проблеми, но с междинните е ужас. Не иска да яде плодово пюре, а парченца / ядем по 1 час/, не иска пасирани и плодови от бурканчета. Яде детски бишкотки и бисквитки. Леко се отплеснах, но въпроса ми е - има ли и други като нас да не ядат тия плодови пюрета, струва ми се че като цяло си намали въобще храненето и се притеснявам че не наддаваме много - миналия месец само 400 грама. И какво правите в такъв случай? А забравих да ви кажа че ни мъчат и зъби на периоди. Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 3 478
Аз попара не съм давала никога ( не си падам по такива неща). За плодовете след като яде парченца, защо се притесняваш че не яде пюретата? И може би ако намалиш бисквитките и бишкотите ще има по-добър резултат. Ако се пълни с тях е нормално да не иска пюрета.  Относно наддаването, аз не го виждам като проблем, моята никога не е наддавала повече от 400гр. на месец дори и в първите месеци.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Аз попара не съм давала никога ( не си падам по такива неща). За плодовете след като яде парченца, защо се притесняваш че не яде пюретата? И може би ако намалиш бисквитките и бишкотите ще има по-добър резултат. Ако се пълни с тях е нормално да не иска пюрета.  Относно наддаването, аз не го виждам като проблем, моята никога не е наддавала повече от 400гр. на месец дори и в първите месеци.

По точно не мога да го напиша Peace
При нас е закон Божи,че от закуската /АМ/ до обяда манджата от кухнята не се яде абсолютно нищо!Бисквити е яла 5-6 пъти,а бишкоти не е и помирисвала Crazy

# 3
  • Мнения: 1 049
Плодовите пюрета от бурканчета са малко кисели, защото им слагат там нещо да са по-трайни.  Моята също много не ги харесваше, нямат хубав вкус. Като ги правиш ти пак ли не яде? Избирай й по-сладки, няма нищо по-вкусно от един сладък банан или ябълка току що приготвени. И бисквитките ги прибавяй най-добре натрошени към пюрето, ако ги яде преди това може настина да й се разваля апетита.  Wink

# 4
  • Мнения: 473
проблема е че доскоро ги ядеше и сега не ги иска, всеки ден е различно, включих детските бисквитки и детските бишкоти защото  нищо друго не иска да яде на междинните хранения и обикновено се споразумяваме на парченце бисквитка с малко парче плод и така по един час минимум.

# 5
  • Мнения: 473
разбира се че и готвя само аз и всичко се приготвя на момента и прясно и разнообразно. купешките пюрета бяха само за проба, но пак не ги иска.

# 6
  • Мнения: 46 492
Аз попара не съм давала никога ( не си падам по такива неща). За плодовете след като яде парченца, защо се притесняваш че не яде пюретата? И може би ако намалиш бисквитките и бишкотите ще има по-добър резултат. Ако се пълни с тях е нормално да не иска пюрета.  Относно наддаването, аз не го виждам като проблем, моята никога не е наддавала повече от 400гр. на месец дори и в първите месеци.

Така е.

Освен това на тези месеци вече спират да наддават по много, 450 гр. е предоволно, София  тогава не качи нищо в продължение на 4 месеца, само на сантиметри растеше, а ядеше като за 2 бебета  Crazy

# 7
  • Мнения: 261
Моите и двамата са имали такива периоди, през които не ядяха всичко. Горе - долу на тази възраст. Между другото баткото мина на 4 кратно хранене още 9 месеца. Първата му закуска беше в 9. То няма място за 5 хранене. Така, че 3.5 ч. за мен са кратък интервал.
По повод плодовите пюрета - Калоян е изял само три през живота си. А Емил спря да ги яде след 6 месец. И какво толкова те притеснява, че не ги иска. Ми има си мнение и вкусови качества детето  Laughing.
А относно наддаването са ти обяснили. Не очаквай вече много. Даже в някои месеци се получава или запазване, или намаляване на теглото /което е малко относително, защото зависи от теглилки, дрешки и т.н./.

# 8
  • Мнения: 413
Вики също отказа плодовите пюрета горе-долу на вашата възраст.Преди ги ядеше, сега не иска да ги види.За сметка на това в междинните хранения и давам плодове, бисквити, овесени ядки, каша, кисело мляко. Peace
А за наддаването момичетата вече са ти обяснили, вече качват по малко. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 630
Може да не е гладна. Защо непременно трябва да има междинно хранене? Ние попара също не ядем, сутрин си пие АМ, 2 часа след това има плод или намачкан или на сок, после обяд, следобедна закуска и вечеря и това е. Никакви бисквитки, бишкоти, солетки и разни подобни.  Моята бебка обича плодове и с голямо удоволствие ги хапва намачкани и пие сок, но пък ако твоето дете не обича, не го насилвай.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 041
давай каквото иска да яде детето и не го насилвай. и без друго на парченца е по-полезен плода от бурканчетат, пробвай вместо плодово пюре да даваш каша или овесени ядки, елда, кус кус грис и такива неща....като иска бисквики и бишкоти - нека са след ядене или ги слагай на дребничко в пюрето...може пък така да го хареса.
естествено, че децата имат разни периоди и вкусове...също като тебе и всеки друг човек....съобразявай се...а за наддаването..него мисли,...

може евентуално да се пробваш и марката да смениш, може да не й харесват точно тези, а не плодовите по принцип...

колкото до попарата и аз съм със скруполи...но и детето не сикаше да я яде повече от месец, така че не съм го насилвала и не съм му давала повече....

# 11
  • Мнения: 473
Благодаря ви.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
400 гр за 1 месец са много добре. Peace
Аз също не давам междинни хранения- яде 4 пъти на ден, пие сок веднъж и това е.Никакви бисквити и солети за сега.Този месец ми е качила 700 гр Blush

# 13
  • Мнения: 4 621
На тази възраст си надава абсолютно нормално. А това, че предпочита парченца плодове вместо плодово пюре е най-добрия вариант.  Peace

# 14
  • Мнения: 8 242
САМО 400 гр. за 7ми-8ми месец  Crazy Ти кило и 400 ли искаш  Laughing Абсолютно си е нормално!
Бишкото и бисквити Тони не яде - предлагала съм му 1-2 пъти - не иска даже и да гризне.
Междинно нищо не давам - понякога сам си иска плод - така да. Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ междинни закуски няма - предлагаш - ако иска яде, ако не - защо я мъчиш по 1 час  ooooh!
Попара също никога не съм давала. Хляб с вода  Sick
Е, той моя и хляб не иска да куси  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт