Грешки, които сте забелязали във филми/сериали?!

  • 5 726
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Хайде да се посмеем за сметка на режисьорите. Къде какви гафчета сте видяли, като например самолетът в "Троя":
Вие сте! Hug

# 1
  • Мнения: 71











И още много други тук

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 13:09 от Wraith

# 2
  • Варна
  • Мнения: 672
Въобще не ми хрумва нещо в момента, но ще следя темата  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 5 718
Не съм толкова наблюдателна.  Blush Може би, ако гледам някой филм няколко пъти нещо би ми направило впечатление. Четох за "Гладиатор", че имал доста такива гафове, като горепосочения. 

# 4
  • Мнения: 9 063
В някой ретро филм (от типа на Троя) един от главните герои носеше часовник Crazy
Ако се сетя и други гафове, ще пиша, пък ако мога и със снимки, ще е най-добре.

# 5
  • Мнения: 1 546
В началните кадри на "ШогунШ, когато корабът е още в морето се вижда сянката на хеликоптера, който снима отгоре Grinning
Във "Властелина на прсътените",но не помня къде точно, в далечината се вижда магистрала и един червен автомобил минава Wink
Много бях запалена да търся разни грешк, не ми отваря постинга на Wolf да видя какъв линк е дала, но ще потърся и аз един сайт с много филмови грешки  Wink

# 6
  • Мнения: 6 164
В някой ретро филм (от типа на Троя) един от главните герои носеше часовник Crazy
Ако се сетя и други гафове, ще пиша, пък ако мога и със снимки, ще е най-добре.

Това ако не се лъжа беше нашенски гаф от филма "Хан Аспарух" или както точно там се казваше. Laughing

# 7
  • Мнения: 1 666
В някой ретро филм (от типа на Троя) един от главните герои носеше часовник Crazy

Ааа, това с часовника е от българския филм "Хан Аспарух".

В "Карибски пирати" пък на едно място на Джони Деп му се се вижда етикетчето "Адидас", ако не се лъжа, на кърпата на главата му.

А в "Лице назаем" Никалъс Кейдж стреля три пъти срещу самолета, а на стъклото се появяват 4 дупки.

П.П. Сега се сетих, че в "Сблъсък" в неделя Андрей изкоментира такива недоглеждания в този филм на Киран Коларов дето Део играе (не се сещам заглавието в момента). Та там действието се развивало уж в 1989г. а в кадър попадало едно Ауди А4, а имало и къща с алуминиева дограма.

# 8
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
В Армагедон Брус Уилис в една сцена удряше с една бухалка по кораба и накрая я изхвърли  през борда. В следващата сцена пак носеше в ръка бухалката.

# 9
  • Мнения: 366
Аз мисля, че във филма "Хан Аспарух", се виждаше на един от артистите златен синджир с кръст. Може и часовник да е имало.

# 10
  • Мнения: 1 233
Цитат
П.П. Сега се сетих, че в "Сблъсък" в неделя Андрей изкоментира такива недоглеждания в този филм на Киран Коларов дето Део играе (не се сещам заглавието в момента). Та тамдействието се развивало уж в 1989г. а в кадър попадало едно Ауди А4, а имало и къща с алуминиева дограма.

ООоо, и не само това - молбилни телефони звънят и какво ли още не. Доста се посмях с тоя филм Joy

# 11
  • Мнения: 4 489
В "Матрицата" също имаше страшно много гафове, но сега не се сещам конкретно. Embarassed А, май в една от сцените се виждаше ръка на член на снимачния екип.

# 12
  • Мнения: 4 489
А това за самолета в "Троя" видели ли сте го наистина във филма, защото не е никак трудно да вземеш кадър от филма и да поставиш едно самолетче на небето. Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 4 895
Ей че приятна темичка!
Аз се сещам за две неща:
"Хари Потър и философския камък" имаше доста грешки, но се сещам за тази, където Хари стои пред огледалото, в което се появяват родителите му - майка му е отдясно, баща му е отляво. А Хари поглежда наляво и казва "Мамо!", а надясно казва "Татко!". Това е грешка при разкадровката или при снимките. Много се смях тогава.
А втората грешка е от "Ядрото": На един площад излитат множество птици, които по сценарий са с нарушена ориентация в следствие на засилени магнитни вълни; резултатът е, че целият екран буквално се изпълва с хаотично летящи птици. Но не само птици има, а и една ... РИБА!!! Това го разбрах като гледах мейкинга и един от монтажистите  сподели, че си правели майтап, докато обработвали тази сцена, а накрая решили да оставят рибата. То при такава патаклама от птици кой ще ти види рибата. Още се каня да изгледам въпросната сцена кадър по кадър за да видя дали е верно  Joy Joy Joy !

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
По някоя от Диемите върви едно предаване точно за такива гафове. Има много добри попадения.

Общи условия

Активация на акаунт