Недоносени деца-4

  • 22 317
  • 303
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 965
Дано в новата темичка има само хубави новинки  Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 1 685
МАМИ МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ КАКВО ДА ПРАВЯ !!!малкият не иска да се храни вече е почти 6 месечен а е едва 4 кг.изяжда по75 мл  и повече  не иска а това ме притеснява много.храним се с милупа 2 даваме и пюренца които също много рядко си хапва ,и кашите  дори отказва.освен това и много повръща почти след всяко хранене  Rolling Eyesнезнам какво да го правя  newsm78помогнете ми моля ви!!!

# 3
  • Varna
  • Мнения: 503
И от мен едно голямо дано. Hug
GERI844, стискам палци да ви се отвори апетити и да почнете да наддавате повече. Hug

# 4
  • Мнения: 387
Хайде и аз да се запиша.  Hug
GERI844, консултирахте ли се с педиатъра ви? Съветвам те първо да попиташ него!
Тервел също много повръщаше доскоро. И до ден днешен не пие по много мляко. Лятото поемаше по 100 мл най-много, иначе си пийваше доста водичка. А се случва понякога като му се сгади от някое пюре да се задави и да повърне, което ме побърква. Ние също ползваме мляко на Милупа - доволна съм. Преди това минахме през Хип (понасяше му добре) и Нан (страшно го запичаше).
Тези проблеми с храненето и при нас край нямат. Тъкмо се зарадвам, че си изяжда всичко и си е закрепил режима - бам някой нов сюрприз! Сега се опитвам да му давам да си хапва банан или бисквита, за да свиква с твърдите храни - резултата е почти еднакъв всеки път. Отхапва с резците и не се опитва да дъвче или мачка храната държи я в устата си, тя отива назад и се задавя. Явно ще караме на пюрета и каши до 1ви клас.  Close

# 5
  • Мнения: 3 914
Запис и от мен в новата темичка Hug
За храненето не мога да помагам Sad, признавам-не разбирам,пък и не помня вече,нали сме на 5  Heart Eyes
Целувки за всички бебоци Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Гери малкия ми син, който е роден с нормално тегло във възраста 2-3 месеца ей така почти спря да  яде. Опитвах се да му давам млякото когато спи, но и това не винаги помагаше. Съответно в този период нищо не наддаде. Педиатърката се притесни и ни прати на изследвания. Всичко беше в норма, аз упорито отказвах да му сменя млякото, но накрая го сминих и той започна да се храни.
Знам, че е много неприятно когато детето ти не ще да се храни. Съвета, който мога да ти дам е да му даваш мляко до като спи или да пробваш да му смениш млякото. Целувки на Жорко!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 168
Гери вашата педиатърка знае ли ,че детето повръща много?Направете консултация за пилорна стеноза. Thinking

# 8
  • Мнения: 2 070
Записвам се.ГЕРИ чувала за разширен пилор на стомаха и затова че до 6-7 месеца се израства.При недоносените сигурно е с коригираната възраст.

# 9
  • Varna
  • Мнения: 503
mim40, GERI844 Бетинка и до 1год никога неизпиваше повече от 90гр.   опитай по начесто и по малко да го хрраниш, но предполагам че и педиатърката ви е в течение на този проблем.

# 10
  • Мнения: 22 343
Записвам се и аз в новата темичка. )))

Тези дни бяхме повече по разходки навън, използвахме хубавото време.
От 2дни госпожицата ми прави едни номера вечерно време - започва да ми реве към 20.30ч, ама страшен рев, успокоява се само като я нося на ръце. Все си мисля, че не са колики, но знам ли вече.

По съвет на лекарка от неонатологията преминахме на НАН АР - от него акото е доста жълто и твърдо, с НАН за недоносени беше много по-добре, редичко и лесно се изхождаше. Сега милата се напъва и даже плаче, когато ака. Но пък повръщането наистина почти спря, много рядко се случва да повърне малко.
В понеделник ще сме при педи да се мерим, че правим 2месеца точно. )))
А иначе вече сме на 4дни коригирана възраст. ))))

GERI844, опитай да смениш млякото, възможно е да му е омръзнало.
А и не го храни с други неща, каши, пюрета и т.н. Опитай за известно време да даваш само мляко.
Пробвай с такова против поръщане. Почти всички марки имат и такова мляко.
А най-добре направи консултация с педиатър, за предпочитане дори неонатолог.
На гастроентеролог не те съветвам да ходиш - поне при нас нищо не вършат, погледнат детето, разпитат те как повръща и до там приключват. И ти обясняват да смесваш 2млека.
Аз лично съм доволна от NAN AR, вече сме на втората кутия и още на 3тият ден се усети подобрението.

# 11
  • Мнения: 108
Здравейте и от мен !
Да се запиша и аз в новата темичка.GERI844 Hug аз немога да ти дам съвет за храненето...но пък много майки с опит са си казали мнението. Стискам палци Жорко да започне да похапва. Heart Eyes
Ние чакаме новите изследвания на Виктор да излезат, за да разберем дали ще го местят в отделението за недоносени. Praynig

# 12
  • Мнения: 1 685
ох мами толкова храна сменихме вече, че незнам какво да правя Rolling Eyesпеди каза ,че  тъй като е недоносен ще имаме такива проблеми .правихме и изследвания какви ли не -нищо му няма !благодаря ви за съветите  все пак  Hugцунки на бебоците  love001

# 13
  • Варна
  • Мнения: 965
Гери, много е неприятно това с повръщането. Според мен е добре да отидеш на гастроентролог - попитай мамите от Бургазката темичка да ти препоръчат някой.
Спомням си, че племенникът ми имаше няколко месеца такъв проблем и освен, че беше слабичък и ревеше много (по късно се оказа, че е било от глад). Тогава една приятелка ме посъветва да яде 2 вида мляко - едното по-тежичко - за предотвратяване на повръщането, но пък не засищащо много и след като изяде определено количество от него, се дава друго мляко, което пък засища. Но това беше преди 5-6 години и не помня подробности. Мисля, че специалист ще ти е най-полезен, просто проучи от кой майките с подобен проблем са доволни.
Mirama, много е вероятно да са колики (свива ли си крачетата като плаче?). Като се затопли коремчето се успокояват, затова иска да я носиш на ръце (можеш да пробваш и да я слагаш по коремче на твоя корем).

# 14
  • София
  • Мнения: 168
ох мами толкова храна сменихме вече, че незнам какво да правя Rolling Eyesпеди каза ,че  тъй като е недоносен ще имаме такива проблеми .правихме и изследвания какви ли не -нищо му няма !благодаря ви за съветите  все пак  Hugцунки на бебоците  love001

Гери за да не се мъчи детенцето направете още 1 консултация и да го видят на ехограф.Синът ми на 2 месец тежеше 2 кг. и непрекъснато повръщаше ,сменихме всякакви млека ,даваха му в неонатологията и някакви прахчета и нищо не помогна консултираха го за пилорна стеноза и първия път ,някой кекадърник не я забелязал #2gunfire #2gunfire.След още 20 дена мъки и лекарите в неонатологията вече се чудеха ,какво може да е  поискаха още една консултация и веднага на ехограф видяха стенозата.Операцията се води рутинна и веднага на следващия ден Марти започна да се храни и да надава.Сега има страшен апетит  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт