как се захранва кърмено бебе

  • 596
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте, всъщност моята тема обединява няколко проблема. Моят бебо е на 6 месеца и все още е единствено на кърма. Усещам че е готов за захранване но от около 3 седмици като че ли коремчето му се стегна, изхожда се по веднъж на 2 или 3 дена без да дава признаци това да го измачва. Консистенцията също се промени и се появиха и по тъмни частици. С педито бяхме решили да захраним с оризова каша и после със зеленчуково пюре, след като "проблема" се появи тя ме посъветва да започна с плодово пюре.  И тъй, все още не съм го захранила и се колебая, а бебо напира, става по 5, 6 пъти на нощ. Мами, посъветвайте ме  newsm78.
Имам още една питанка и нужда от споделен опит но ще пусна нова тема. Благодаря предварително   

# 1
# 2
  • Мнения: 208
Здравей,
Аз лично захраних моето дете смея да твърдя много рано,  макар че все още сме на кърма вече 7,5м. Не съжалявам за това, напротив мисля че детето ми свикна с различни вкусове.Започнах първо с плодово пюре след което със зеленчуковото.Ако детето ти има проблеми с храненето според мен започни първо с плодовото,защото то е сладко и по лесно се приема от децата.Но пък някои деца свикват със сладки вкус и после по трудно приемат зеленчуковите пюрета.Просто зависи от твоето дете дали има проблеми с храненето.Мисля, че на 6м. храносмилателната система у децата е развита и няма пречки да се притесняваш да захраниш твоето бебче.

# 3
  • Мнения: 1 121
Но пък някои деца свикват със сладки вкус и после по трудно приемат зеленчуковите пюрета.

Затова най-добре започни с оризова каша и след това продължи със зеленчуковите пюрета.
Кърмените бебета и тези на АМ се захранват по един и същи начин.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 15:45 от Rylie

# 4
  • София
  • Мнения: 44 029
riri_tol ти е дала чудесни лнкове прочети ги...Wink може да започнеш от втората, че е по-кратка и по-синтезирана от към схеми....

Общи условия

Активация на акаунт