Аниматор или клоун???

  • 6 614
  • 22
  •   1
Отговори
Хайде да видим какво е по добре - аниматор или клоун, имаше една тема, но ми беше чудно защо няма там анкета, и хоп, вече има  Sunglasses

# 1
  • Варна
  • Мнения: 672
Гласувах за клоун !
Мисля, че той може по-добре да забавлява дечица на тази възраст  Peace

# 2
  • Мнения: 1 520
Гласувам за клоун.
Преди няма и месец правихме рожден ден вкъщи.
Голяма част от гостенчетата бяха в посочената възрастова група.
Момичето беше облечено като пчеличка, не ги впечатли особено.
Разказваха приказка като си я изиграха, по малките през половината време бяха някъде, но не и там.

Може би ако беше по-цветно облечена, и атакуваше по-бебешки вниманието им щеше да има по-голям успех.

Нашата им беше подготвила подаръчета, кой каквото си извади от торбата, и те даже не искаха да бръкнат - беше ги страх ли, що ли. Това по малките - между 1 и 3 както си посочила.

По-големите влязоха в ритъма и се позабавляваха.
И все си мисля, че можеше и без нея, бяха се заиграли и сами, намираха си общ език.

# 3
  • Мнения: 3 880
Мисля, че зависи от клоуна/аниматора, дали умеят да занимават толкова малки деца. Т.е. и двата варианта може да са и да не са подходящи.
Клоунът пък има един недостатък- нарисуваното до неузнаваемост лице и някои деца се плашат. Това лято в БГ бяхме на един рожден ден с клоун и две от дечицата (2-3 годишни) си умряха от страх, не се отлепиха от майките си, плакаха милите с такъв ужас в очите. Така че за тях това там беше всичко друго, но не и празник и забавление. Рожденничката обаче беше по-голяма,съответно повечето гостенчета също и падна голяма забава, но онези двечките сигурно още сънуват кошмари Wink Моята тригодишна пък е влюбена в клоуни, тя като види някой такъв се разтапя.  Зависи от децата, но колкото са по-малки толкова повече се увеличава вероятноста да има сълзи вместо веселие Peace
Май повече клоня към аниматор за тази възраст, въпреки че за мен лично "рожден ден в къщи" е най-добър вариант за най-малките, ако на родителите им се занимава разбира се Wink едва ли 1-2-3 годишни деца държат толкова на програма при положение, че има възрастни наблизо, които могат да ги забавляват не по-зле Peace

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 581

Съгласна съм, доста мъници се плашат от клоуни. Иначе, по мои впечатления, повечето клоуни са и аниматори.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аниматор.От някои клоуни и аз се плаша.

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Ако децата са на 3г. и аниматор и клоун е подходящо, според мен. Моите наблюдения са, че по-малките се плашат от клоуни.

# 7
  • Мнения: 17 407
Аниматор.

# 8
  • Мнения: 1 044
Аз проучих сериозно въпроса, защото ни предстои рожден ден на 26.10. Учудващо за мен се оказа че това е цял пазар - на парти услуги! Има клоуни, фокусници, кукловоди, аниматори! Цените варират много - от 100 лева за два клоуна за час и половина до 270 лева за един фокусник за 30 минути. Цените за актьори, членове на Съюза на българските артисти са по-високи. Има продукти като цели шоу програми - куклен театър, анимация и фокуси, дискотека, игри-приключения и т.н. Тези програми са за по-големи деца, с по-голямо времетраене са и са по- натоварващи. Аз лично се омагьосах от предложения. доверих се в крайна сметка на детската градина-те казаха, че при тях редовно идват клоуни и аниматори и те твърдят, че фокуси и куклен театър са по-подходящи. Освен това шоу програмите е хубаво да са до 30-40 минути, след това децата не си задържат вниманието  трайно. Освен това, децата в детската градина си имат аниматори-детските учителки-те какво ли не правят да ги забавляват и бавят!Така че за детска градина, това не е удачен вариант. Аз последно се спрях на куклен театър-двама актьора, за 40 минути, след това ритуала с тортата и всъщност около 1 час излиза цялото тържество. Дано се получи, че доста дълго избирах.
 

# 9
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Моите наблюдения от няколко детски РД с театър са, че на болшинството малчугани театърът става досаден към средата. Мн. по-добър вариант за мен е :

- аниматори /да организират поне пет състезателни игри/
- клоуни /освен смешките правят и фокуси, а някои правят и нещо като малък театър с кукли на конци/

Цената е същата както, когато поръчаш театър.
Ритуалът с тортата - без него не може! Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
Нито едното, нито другото.

Моите наблюдения от няколко детски РД с театър са, че на болшинството малчугани театърът става досаден към средата. Мн. по-добър вариант за мен е :

- аниматори /да организират поне пет състезателни игри/
- клоуни /освен смешките правят и фокуси, а някои правят и нещо като малък театър с кукли на конци/

Цената е същата както, когато поръчаш театър.
Ритуалът с тортата - без него не може! Simple Smile
Какви фокуси и състезателни игри за 2-годишно дете  Tired Що за глупости! Оставете децата да играят и лудеят на воля!

# 11
  • Мнения: 1 044
Нито едното, нито другото.
Какви фокуси и състезателни игри за 2-годишно дете  Tired Що за глупости! Оставете децата да играят и лудеят на воля!
И аз така мислех-малко е детето, нищо не разбира...и един ден си дойде от детската супер въодушевен-фокусник е дошъл, имитираше някакви движения, казваше "фокус-мокус препаратус", много му беше харесало. Беше на 2г.6м. Затова и реших така да празнуваме-така ще му се случи нещо по-различно.Та той играе на воля всеки ден!Но рожденният ден е един път годишно, искам да е по-специален този ден за него!

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Нито едното, нито другото.
Какви фокуси и състезателни игри за 2-годишно дете  Tired Що за глупости! Оставете децата да играят и лудеят на воля!
И аз така мислех-малко е детето, нищо не разбира...и един ден си дойде от детската супер въодушевен-фокусник е дошъл, имитираше някакви движения, казваше "фокус-мокус препаратус", много му беше харесало. Беше на 2г.6м. Затова и реших така да празнуваме-така ще му се случи нещо по-различно.Та той играе на воля всеки ден!Но рожденният ден е един път годишно, искам да е по-специален този ден за него!
Поздравявам Меденка, за това, че се опитва да направи РД на детето ПРАЗНИК, различен от ежедневните игри и лудеене на воля!
Хот Ели - ако беше присъствала някога на добре организирано подобно парти, би се изненадала от това колко интересни и запомнящи се игри измислят за деца точно на 2-3г.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 16:46 от мама САННЯ

# 13
  • Мнения: 6 206
1. Дете от 1 до 3 години е висш пилотаж в анимацията. От 7 аниматора, които имам /вкл. и клоуните, защото клоуните са аниматори, тоест класическият клоун аз не го приемам и аниматори от моите са превърнати в клоуни да се отговори на търсенето/, само двама могат да водят РД на 2 и 3 годишни деца. Да говорим за аниматор при 1 год е абсурдно. Останалите 5 са за големите.
2. Ако е добър и аниматорът и клоунът е ОК. В противен случай често става мъчение и за децата и за човека, който води.
За моето дете понеже беше като циганска сватба трито годинки, беше много интересно, сутринта в яслата беше специално подбран аниматор, за който знам, че това му е специалността - 3 годишните. Мина супер. Вечерта в центъра беше огромна програма с много игри, изпитания, декори, аксесоари, дрън дрън та пляс, нищо не му разбра главата, въпреки тримата аниматори накуп. Големите играха, но малките не.
За мен лично този въпрос не стои, има аниматори и аниматори и клоуни и клоуни. При всички случаи трябва да се избере по-добрия.

# 14
  • Мнения: 3 622
Клоун  Peace

Общи условия

Активация на акаунт