Докога издържат децата ви без сън?

  • 2 359
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Питам за дечица над 1,5  Peace
Моето диване по принцип спи по около 18 часа общо за денонощие, но ако не го сложа може да откара до... не знам докога... последният ми експеримент беше онзи ден до 4 сутринта и беше свеж и с пълни сили  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Не съм си правила подобни експерименти. Не знам защо ако усетя, че се отклоняваме от режима й се изнервям ужасно много. За това с мен най-много до към 10 и 30 го е докарвала... А и ако до 9 не е в леглото се превъзбужда и става нервана и ревлива и сръдлива и... ooooh!

С баща си лятото като бяха на море - към 11 /след пътуване и без обеден сън/ е заспала на стола в пиано-бара Whistling

# 2
  • Мнения: 4 629
Нямам представа  Rolling Eyes  Ляга си вечер към 7 - 7 и половина. Най-късно май си е лягал към 10 като не е имало преди това къде да си легне

# 3
  • Мнения: 4 399
Ами такива експерименти чак не съм правила, но вечер наистина издържа докато не я занеса в леглото и. Виж на обяд е друга работа: в състояние е да заспи докато яде, на гърнето, на пода, май само права не е заспивала.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 826
Ами малката ми дъщеря е на три годинки.ако не спи наобяд-случвало се е няколко пъти-например на рожденния и ден,вечер в 8 най-късно е заспала.Но аз така или иначе към 8,30 ги слагам по леглата.Не съм пробвала да ги оставям да не спят по -късно от 10ч.
Каката е на 6,тя често не спи наобяд и най-късно в 8,30 е отнесла Laughing.

# 5
  • Мнения: 2 956
Ами издържа доста. Не съм правила експериемтни,освен на морето- 2 вечери до 12 и нещо. Слагам я към 21:00 сега и заспива. Но и в 11 да я сложа ще издържи. И аз като Иса не обичам да отклонявам от режима много-много,освен,ако няма причина.

П.П. и пардон за офф-а  Blush Иса да не си зодия Дева (или диагноза дева по-точно  Mr. Green ) след това тук и темата за маниите в съседния форум.....  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Иво обикновено заспива между 23,30 и 0,30ч. Понеже заспива гушнат в мен, след четене на книжка, ако аз нещо се замотая с вечерното лягане, заспивал е и в 1,30 (не веднъж Embarassed). Ако го оставя, може да откара и до по-късно, защото обикновено аз го ръчкам към леглото, а не той мен.
При това от около 2-годишен през деня не спи.

# 7
  • Мнения: 2 631
И двамата са ми сънльовци.

Баткото вече е голям и ако се наложи, ще заспи и след полунощ, но на следващия ден ще го наваксва със следобедния сън.
Малката ще заспи в ръцете ми, където и да сме, ако закъсняването е прекомерно.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Какви сънливи деца. Искам и аз Grinning Питаш за по-големи, но да ти кажа на 1г какво ме прави .... Става в 7 , 7 и 15 най-късно. И да не мислиш, че аз го будя?! По това време спя като пън и докато не допълзи да ме разрови не ставам. После с много усилия заспива следобеден сън към 12. Ако не го приспя - не спи, но става лош. Следобед да спи.... два часа, два и половина максимум, но и по един час се случва често да е само. Вечер ако не е спал следобед мога да го приспя към 8, ако не го приспя не ляга. Ако е спал следобед спането се отлага до 10. Пробвала съм какво ли не, но той иска някой да е до него легнал и прегърнат. Сам в кревата може да откара до 1, където вече на мен не ми издържат нервите и го приспивам.
Не ми е ясно как издържа толкова време без сън, аз искам да спя повече, но не ме оставя.

# 9
  • Мнения: 46 437
Преди като ставаше в 12 ч. на обяд, вечер издържаше до колкото я сложа, когато сме ходили на гости сме се прибирали към 2 часа, но не съм пробвала по-натам  Mr. Green
Сега не знам, гледам да заспи, колкото може по-рано  Close Blush

# 10
  • Мнения: 3 205
Не заспива, докато не го подсетя, че е време за сън (давам му бибата, която при нас се ползва само за приспиване и той отива, ляга в кошарата и си заспива). Има си точно определени часове за сън, но ако го оставя, просто продължава да си играе, без да дава признаци на умора. Нощем спи 9-10 часа, денем веднъж - 2-4 часа.

# 11
  • Мнения: 4 841
Нямам представа до колко БИ издържал, защото дневния режим е нещо, с което не експериментирам. Имаме час за ставане сутрин (06,45), часове за лягане и ставане на обяд (14,00-16,00), и час за лягане вечер (22,00) . Тези часове се спазват, и няма сила, която да ме накара да се отклоня от тях. Така билогичния му часовник си "трака" без сътресения, като дори и в почивните дни се събужда в обичайното време. Един-два пъти се е случвало да пропусне следобедния сън, резултата е - в 18,00 часа вече е изнервено мрънкало, на което целия свят му е крив, пада му тонуса, полягва... Така че засега си караме по тази схема (за информация - на четири и половина е).

# 12
  • Мнения: X
Ами........много  Grinning
Моята отдавна спи следобед само ако сме ходили някъде или се е изморила сериозно на двора при баба си. При това и без следобеден сън в 23ч. обяснява как не и се спи. Но и аз, като Isa държа много на режима, отклонения +/- 30мин. са нормални, но като цяло 21:30 гледам да е в леглото, ако е наградина. По изключение остава след 22ч.

# 13
  • Мнения: 1 432
Ако до 21ч не е заспал,става ад.

# 14
  • Мнения: 5 391
Не съм си правила подобни експерименти. Не знам защо ако усетя, че се отклоняваме от режима й се изнервям ужасно много.
Ъхъ, и аз Rolling Eyes
Не знам ако го държа до много късно какво ще се случи, веротно ще заспи прав.
Иначе сега в 20-20:30 е в леглото, всички сме доволни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт