Разделно хранене-част 16

  • 16 877
  • 317
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 787
Хайде на новата тема  Hug

Основното при РХ:Нормална жизнена дейност клетките осъществяват в алкална среда,т.е. съотношението между киселинообразуващите и алкалообразуващите храни трябва да е 20:80 или казано на кратко: на 100 г месо се падат 400 г зеленчуци .

Има вредни храни, които изобщо не се препоръчват. Те са: бялата захар и захарните изделия,солта (колкото по-малко, толкова по-добре), кафето и всичко,което съдържа кофеин, газираните напитки (особено вредни при децата).

Храни,които да избягваме са:
Рафинирана захар, консерви (всички видове), свинско месо (и производните му), оцет и сол, мазнини за пържене и паниране (по-добре топено масло), газирани напитки, кондензирано мляко, черен чай.

Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин;
- след зеленчуци- 30мин до 1ч,
- зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч;
- варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч;
- риба- 2-3 ч;
- млечни/ пр. мляко- 1ч;
- кис. мляко- 2-3ч;
- сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч;
- течности- напускат веднага стомаха;



Една примерна табличка:


Хранителната пирамида при нормално хранене:


Вегетариански вариант на хранителната пирамида:


Няколко полезни линка от Дими Wink:

Разделно хранене-какво трябва да знаем за негоРазделно хранене-съвместими храни
Разделно хранене
Рецепти
РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ
Диети- резделно хранене
Разделно хранене
Антистресова диета с разделно хранене
Преглед на тема -разделно хранене
Разделно хранене- в кухнята
Разделно хранене

Старата тема Grinning

РАЗДЕЛНАТА ГОТВАРСКА КНИГА
Разделно хранне-рецепти/1/
Разделно хранене-рецепти/2/

Успех в разделното хранене,мацки Hug

# 1
  • Мнения: 1 040
Пу първа,ама поста ми отиде в старата темичка Mr. Green

# 2
  • Мнения: 82
Запис.Искам да почвам разделно хранене,но още има неща,които не са ми ясни Blush.Ще следя темата с интерес

# 3
  • Мнения: 1 227
Добро утро милички Hug

Новата ни темичка да е пълна само с хубави емоции

Добре дошли на Жижи и alegra femme, поздравления за решението и успех с рх  bouquet

Ками, приятно изкарване на Варна /много го обичам този град/ Hug

Мистика, вариантите на рх са доста и някои от тях си противоречат. Основното, според мен, е човек да се научи да приема нормални количества добре съчетана храна и да спазва интервалите между храненията - аз така разреших огромният си проблем с лакомията.

Хубав и слънчев ден на всички Hug

# 4
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета Hug.
Да се запиша и аз.
Добре дошли на Жижи и Алегра  bouquet  bouquet.
Тези дни съм за бой ,но  ... от днес няма вече.
Менюто ми:
Закуска- грозде, втора закуска- кис. мляко с мед.
Обяд -задушени зеленчуци.
Вечеря- пържолка със салата.
Преди няколко дена открих любимите си ябълки, едни такива сочни, червени ,сладки, дано на пазара има още от тях .
Желая ви един прекрасен ,слънчев октомврийски ден Hug

# 5
  • Мнения: 3 372
Добро утро Hug Въпреки, че не съм много за тука с начина ми на хранене за сега ще стоя, дано ми дойде мотивацията Embarassed Не съм яла бисквитите с мляко, само попитах Wink

# 6
  • Мнения: 128
Здравейте момичета, следя вашата темичка от самото начало, но чак сега се престраших да се включа  newsm78 Аз имам доста килца за сваляне Blush и искренно се надявам да успея като вървя по вашите стъпки! Страхотни сте! Хубав и усмихнат ден ви пожелавам!

# 7
  • Мнения: 533
Добро утро, милички, и от една засмяна октомврийски разделничка  Hug Hug :hug
Едно ГОЛЯМО ХА- Добре сте ни дошли, ЖИЖИ, АЛЕГРА, и ФЕМ  Hug Hug Hug
Пожелавам не само свалени килца, ами и много усмивки в нашата дружинка  Laughing
Аз вчера бях строго разделна, даже милото се отказало да прави баница с думите: Знаех, че ще ме отрежеш! хехех! newsm62
Днес съм си планирала ден за разни процедури, че ще се ширя саминка вкъщи Wink
Сега, я кажете някоя рецепта заразделна баница  newsm78 Много ми се е прияло, ама пусти му неразделни съставки  Hug
Между другото, да се изкажете за черния шоколад на ЛИНД от 70%, много неразделен ли е  newsm78
Засега удържам фронта с по един плод до обяд  Crazy
Хайде хубав ден, милички! Hug Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 128
Срам не срам ще питам  newsm78  Embarassed - Момичета, трябва ли наистина да се откажа от кафето? Че аз без него немога да си отворя очите ситрин като стана...  Tired

# 9
  • Мнения: 2 724
Флам ,добре дошла  chef Hug.
Да ти се представя -аз съм един върл фен на кафето bowuu.
Обичам сутрин да се разсънвам с чашка ароматна напитка.
При мен е като ритуал.
Ограничила съм го до едно сутрин и най- много още едно в ранния следобед.
Ти си решаваш, аз за себе си съм решила, че не ми пречи по никакъв начин в такова количество Hug.

# 10
  • Мнения: 128
Флам ,добре дошла  chef Hug.
Да ти се представя -аз съм един върл фен на кафето bowuu.
Обичам сутрин да се разсънвам с чашка ароматна напитка.
При мен е като ритуал.
Ограничила съм го до едно сутрин и най- много още едно в ранния следобед.
Ти си решаваш, аз за себе си съм решила, че не ми пречи по никакъв начин в такова количество Hug.


Благодаря ти Aleks   bouquet това ме окуражи много  Hug

# 11
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте момичета  bouquet  bouquet
Добре дошли на новите мацки HugИ аз също съм една от новите, от 2 седмици съм на РХ.И аз много неща още не разбирам,но трябва да знаете че момичетата тук са супер Hugотговарят на всеки въпрос които задавам колкото и глупав да е Crazy BlushТака че питайте без срам Hug Heart Eyes

Аз да си кажа за вчера BlushКолкото и да е желателно да ая плодове преди обяд аз не се здържах и изядох 1 активия с мен EmbarassedДнес в 10 часа пак така EmbarassedЕми все още не мога да издържам на плодове до обяд,но се надявам и това да стане Rolling EyesМного ми се иска до 12 декември (когато имам РД) да сваля 10-15кг. EmbarassedМислите ли че е възможно newsm78До сега за тия две седмици е паднал само 1кг. newsm78

  bouquet  bouquetЛек и усмихнат ден ви желая  bouquet  bouquet
Аз след малко излизам с малката на разходка да използвам последните хубави дни Flutter

# 12
  • Мнения: 1 986
  Добре дошли на новите момичета и от мен Hug  bouquetНадявам се компанията ни да ви допадне и да останете дълго в нашите редици bowuu
  Да....аз се храних разделно докато бременеех,и се чувствах отлично Peace
  Флам, и аз като Алекс съм голям почитател на кафето,и особено сутрин  food010 Ще видиш,че РХ не изисква  абсолютен отказ на определени храни и напитки Naughty,просто има подходящи и неподходящи комбинации,храни,които трябва да присъстват ежедневно в менюто ни,и такива,които трябва да употребяваме по-рядко WinkИ няма нищо срамно,ами си питай каквото не ти е ясно Peace
   Сладунче,независимо дали шоколада е черен или не,аз го ям обикновено следобяд и самостоятелно,като се старая да минат около 3 часа до следващото ми хранене PeaceА за разделна баница,погледни в рецептурника ни,със сигурност Ками е измислила нещо Heart Eyes
  Ками , приятно изкарване във Варна Peace
 Миленче, тука ще стоиш,никъде няма да ходиш Wink
 Хубав,разделен ден на всички  bouquet
  П.П.Петя,медът е много полезна храна,не се лишавай от него,и нищо от това,че не си издържала само на плодове-в началото може да се опитваш да закусиш с тях,и тъй като след техния прием може да хапнеш нещо друго след около 30-40 мин.,опитай за тогава да оставиш Активията;постепенно можеш да увеличаваш интервала до 1-2 часа след плодовете/всъщност,зависи в колко часа закусваш Crazy-моята закуска е около 7.30 и затова до обяд хапвам поне още веднъж WinkИ 1 кг. за 2 седмици не е малко Peace-при всеки резулатите са различни,но се опитай да не гледаш на РХ като диета,не се ограничавай строго в количествата,за да не стопираш процеса на отслабване,опитай се да спазваш основните правила на РХ,и съм сигурна,че до рожденния ти ден ще се похвалиш с нова фигура Peace

# 13
  • Мнения: 128
Изчела съм почти цялата ви тема - от самото и създаване и на моменти малко се обърквам Rolling Eyes и ще ме прощавате ако задавам глупави въпросчета нали Blush

Хранила съм се разделно преди доста време, но то стана съвсем случайно, и както случано си стана така и се върнах обратно към другото хранене и няма да ви описвам какво се получи  #Crazy  #Cussing out

Сега се чуствам ужасно в тялото си - изобщо не го понасям  Banghead и искам тово да се промени.
Не съм маминка като повечето от вас, но искренно се надявам и на мен да ми се случи това щастие.

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 11:38 от Flame_jar

# 14
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Благодаря ти Sophi  bouquet  bouquet
Найстина ме накара да се усмихна шииииииироко и да повярвам още повече в този режим на хранене.Много си мила   bouquetА и исках да кажа,че искам да отслабна това е ясно,но и искам РХ да стане начин на живот за мен.Така че не гледам на него точно като на вид диета,а като начин да преобразя тялото си и да остана здрава и сита,а не като след други диети......

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт