Въпрос за хремата

  • 1 092
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Не знам как да задам най-точно въпроса си, но проблема е следния.
Детето ми ( на година и 9 месеца почти) ходи от месец и половина на ясла. За това време 2 пъти за по 10 дни е с хрема, сериозни сополи(лечение с TobraDEX и коларгол).
Спирам я всеки път, като личния и лекар ме уверява, че няма проблем нито с гърлото, нито с дробовете и съм склонна да и вярвам, защото наистина детето си е витално и закачливо и не отговаря на състоянието "болна". Въпреки всичко смятам, че би могла да зарази другите деца и тъй като на мен не би ми било приятно подобно отношение не я пускам. Та сега и въпросите:

Не ми е съвсем ясно какво всъщност представлява хремата. Кога е заразна и кога не? Какво всъщност изхвърля организма посредством секрета от носа? Какво трябва да ни притеснява при хрема-цвят, гъстота, продължителност?
Ще се радвам на всяка информация, включително и само линк ове, от които да прочета информация по въпроса.
Благодаря Ви предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
За съжаление хремата е постоянно съпътстващо състояние при децата в ясли и градини. Обикновенно започва като вирусна и след това се наслагват бактерии.

Всъшност хремата е възпаление на носната лигавица от вирусен или бактериален причинител. Малките деза  не могат да изхвърлят секретите и той се задържа, става по-гъст и още по-трудно се издухва. Добре е да се капят често физиологичен р-р по 4-5 капки няколко пъти на ден-5-6. Ако хремата е оцветена можете да вземете секрет за да се види има ли бактериална инфекциия и ако е необходимо да се лекува насочено.

Общи условия

Активация на акаунт