как да поправя мата на матирано стъкло

  • 4 258
  • 5
  •   1
Отговори
  • MJF
  • Мнения: 8 528
здравейте.имам итериорна врата с матирано стъкло на нея.след обработването на вратата и касата виждам пръстчета и миниатюрни липси на мат.моля за съвет.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Матиран ефект се получава с "Фрост дизайн" - вид боя, която придава матиран, заскрежен вид на стъклото. За подробности виж в Хоби темите за декупаж или рисуване върху стъкло.

# 2
  • Мнения: 1 541
Аз като любителка на лесните решения се сещам само за фолиото за стъкло- има най- различни- с фигурки, без, по- плътни и тн. Саво незнам дали няма да прозират повредените места (за пръстите предполагам, че няма да има проблем).

# 3
  • Мнения: 410
 Посъветвай се в стъкларско ателие!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Ако въпросът ти е просто за почистване на стъклото не се притеснявай да използваш обикновен препарат за стъкло. Пръскаш и забърсваш със суха кърпа. Масата във всекидневната ни е със матирано стъкло отгоре. Имаше едно петно от разлята течност която беше минала  и изсъхнала от долния край на стъклото (там където е мата). Мислех си че трябва да сменям стъклото. Когато го прежалих и реших че така и така ще купувам ново, но поне да опитам да го почистя с препарат, ефекта си беше страхотен. От тогава си го третирам като нормално стъкло. Мата не пада от почистването. Бърша го и от двете страни без да се притеснявам. Имам декоративни ивици с мат и върху огледалото на гардероба....и там действам по същия начин. Мата си стой. Дано не съм объркала за какво питаш, но ако е това бърши си го без да се притесняваш.

# 5
  • MJF
  • Мнения: 8 528
много благодаря за отговорите на всички.да се обърна към стъклар е най логично но аз от началото на 2007 се занимавам с обзавеждането на нов апартамент а на всичкото отгоре е и ново строителство и съм събрала толкоз негативност към "майстори","специалисти" и подобни ,че в името но моето спокойствие съм решила да си оправия такива"дребни" нещица сама.доскоро бях отпуска и мислех че съм се разтоварила от (-) емоции и реших още първите дни да включа Интернет- нещо лесно според мен.уви "нетаджиите"ми загубиха 2 пъти по 3 часа и крайния резултат е плачевен-един кабел по целия апартамент, като за тези 6 часа се извървяха 5 момчетии-специалисти.отпускарския ми запас от ведро настроение изчезна
сега от 27 август  чакам диван ,от 1 месец чакам секции...

Общи условия

Активация на акаунт