Отговори
Здравейте,

Ако сте затруднени финансово, бихте ли се лишили от правото да станете майка- аз вече съм почти на 30г със сериозна връзка, но немога да се реша на тази стъпка, поради финансови причини, ние двамата едва изкарваме края на месеца с нашите заплати, плащаме наем и т.н, и аз непрекъснато се тревожа как ще ни стигнат парите- пък какво остава ако имам и дете! Аз съм израснала в що годе заможно семейство, никога не съм била лишавана от нищо докато завърших университета и ми бе казано, че вече сама трябва да се оправям с живота- да но  с моята заплата е много трудно, приятелят ми е израстнал в бедно семейство и е изпитал много лишения,за каквито аз не съм си и помисляла- но аз избрах него, а не охолния начин на живот! Не искам моето дете да търпи лишения, да трябва да се притеснявам какво ще яде, дали ще има хубави дрешки, искам да му дам всичко най-добро, но без да го превръщам в разглезено дете, за съжаление обаче доходите ни не позволяват нищо подобно!Другия вариант за да имам дете е да оставя приятеля си, който много обичам и да си намеря мъж с пари!! Пред такава дилема съм напоследък, защото докато съм с него в пари няма да се видя, и изобщо струва ли си да не изпитам майчинското чувство!
 И винаги съм се чудела на семейства, които едва свързват двата края как се навиват да раждат деца, защо и аз не мога така...........................
 

# 1
  • Мнения: 2 336
Ами конкретно не мога да ти отговоря. Но мога да кажа за себе си, че съм останала сама с едно дете и друго на път. И съм решила да се боря. За тяхното благополучие.

# 2
  • Мнения: 6 991
аз по финансови причини се отказвам от 3 години, ама поне имам време...напоследък по други причини започвам да се отказвам... Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не бих. Няма ли никаква перспектива да започнете да изкарвате повечко пари? Да работите на две места примерно? Да смените попрището?
Виж сега, откровено казано и тези дето бъркат бетона по стрежите изкарват достатъчно, за да отгледат дете. Не в охолство, но гладно няма да си легне. Другото са оправдания. Аз мъжа си не бих оставила заради друг с повече пари, но ти си знаеш де...

# 4
  • Мнения: 77
защо така черногледо... аз разбирам опасенията ти и това, че ги имаш значи, че сиотговорен човек и заслужаваш да имаш дете. ти мислиш за неговото добро още преди да се е появило Simple Smile

вместо да тъжиш по не цветущото ви финансово състояние в момента, защо не направите двамата така, че поне да не се тревожите за най-основните неща, пък после и детенце да си направите. не се залъгвай, на 30 години не си престаряла, така че горе главата. след като пишеш, че имаш и образование... не може да е чак толкова безизходно. а парите не бива да са ти водещ мотив за смяна на партньора, който обичаш - това е абсурдно! аз не бих се отказала толкова лесно. кураж!

--сат

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Финансовата страна на въпроса е била точно последното, което съм мислила, когато реших, че искам дете.
Винаги сме били в постоянни спадове и възходи във финансово отношение. Понякога едва свързваме двата края, буквално, друг път разполагаме с достатъчно средства. Дете се гледа и с 2, и с 200, и с 2000лв...
Парите никаго не стигат. Винаги ще бъдат недостатъчни. Но това не означава, че трябва да се лишиш от щастието да бъдеш майка.

# 6
  • Мнения: 332
 Бих се отказала от цигарите/което направих преди 5месеца/ -от финансова гледна точка.
 Бих се отказала от алкохола- от финансова гледна точка.
 Бих ходила с едни и същи дрехи -от финансова гледна точка.
 Мога и на 1 кориччка хляб да съм.
 Ако трябва и пломбите по зъбите ще си продам, НО НИКОГА не бих поставила въпроса да се откажа ли от дете,от финансова гледна точка!!! Имам син,имам един мисед , и се надявам третия ни опит да е сполучлив като първия  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 270
Не бих се отказала поради тази причина или поради каквато и да било!
Година и половина водя борба за да имам бебче и вярвай ми финансите са най-нищожния проблем!

# 8
  • Мнения: 2 401
Бъди сигурна, че появи ли се дете с мъжа ти земята ще изриете, за да му осигурите това от което има нужда.  Искам да кажа, че възможности ще се появят, и това не трябва да те отказва.  Колкото до другото - може да смениш мъжа с някой богат, чиито парички пак да не видиш, може да останеш с този и нещата да се променят. 

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Животът е въртележка  - днес имаш-утре нямаш и обратно.
Не бих се отказала да стана майка, а най-малко по финансови причини.
Също така както са казали другите - детето е страхотен стимул за родителите да се развиват, да се стремят към по-добро вместо да дремят в едно положение.

Виж сега, откровено казано и тези дето бъркат бетона по стрежите изкарват достатъчно, за да отгледат дете. Не в охолство, но гладно няма да си легне.

Малко офф - извинявай просто ми стана смешно - преди и аз си мислех, че тези по строежите живи да ги ожалиш колко малко пари изкарват и с тежък труд. От както мъжът ми работи в строителна фирма вече не мисля така - работниците по строежите изкарват доста солидни суми.

# 10
  • Мнения: 492
Не не бих се отказала. Нашето положение не е по-цветущо. Да - живеем под наем, майчинството ми е цели 172 лв  Laughing Мъжо също не е Рокфелер. Помощ от никъде. За жалост и двамата вече нямаме бащи Cry А от майките...... няма какво да се надяваш. Оправяме се и не се лишаваме кой знае колко. Мъжът ми откакто сме заедно не е оставал без втора работа. Недей така черногледо, начини винаги се намират - въпрос на желание. Hug

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Споделям мнението на Тарталета.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 361
Това е решение и отговорност, която всеки трябва да поеме сам.
Била си много откровена в поста си и ще ти отговоря също толкова откровено.
Вярно е, че човек намира начин, ако има желание и прочие мъдри мисли, но за мен истината е, че ако си на 30-тина години, трябва да си наясно с переспективите за себе си, мъжа до теб и обозримото бъдеще.
Погледни ги, без никакви илюзии и си дай реална сметка има ли шанс  любимият да върви нагоре или нещата ще зациклят в едно положение и така- до края на света.
Ако е така, просто се огледай и намери семейство с близки на вашите доходи и сходно положение и си направи сама изводите искаш ли такъв живот или ще ти бъде трудно. И вземи решението.
Аз, за себе си съм наясно, въпросът е, че това е моят живот и аз съм решила какво искам и как да го живея, ти трябва да направиш същото и за себе си.
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 408
И аз мислех така докато бебето не стана.И сега още се замислям как ще се оправяме само с една заплата,успокоява ме мисълта,че и роднините няма да ни оставят.
Паричното затруднение не би ме накарало да се откажа от детето си Simple Smile
Бих те посъветвала да не чакаш да станете милионери,а да действате сега,защото наистина е голяма радост това да знаеш,че създаваш и чакаш нов живот.
Желая ти успех!!! Hug

# 14
  • Мнения: 6 582
Пред такава дилема съм напоследък, защото докато съм с него в пари няма да се видя, и изобщо струва ли си да не изпитам майчинското чувство!
  

Другите са ти казали вече, че не биха се отказали, аз няма да повтарям. Горните ти думи обаче не ми харесват. Защо мислиш, че докато си с него няма да се видиш с пари? А и с колко точно пари искаш да се видиш?
Доколкото разбирам сте млади, здрави и образовани хора - защо мислиш, че не можете да се справите. И правите ли нещо, за да се подобри положението?
Мене не би ме притеснило, че мъжът точно сега няма пари. По-важното е да съм уверена, че може да се справи - има ли желанието и потенциала за това.

Общи условия

Активация на акаунт