Вадене на шофьорска книжка

  • 3 515
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Рових с търсачката и предварително моля да бъда извинена, ако темата скоро е обсъждана, но аз поне не намерих нищо скорошно.
Интересува ме колко снимки се носят в КАТ, заявлението за новата книжка само оттам ли се купува (т.е. мога ли да си го попълня предварително без да се разкарвам до там) и какво им е работното време, има ли големи опашки... И последно, инструктура ми каза, че обикновено стават за 3 дни, въпреки обявените предварително големи срокове. Така ли е наистина?

# 1
Снимки не се носят в КАТ. Те използват снимките от личната ти карта. Мисля, че работят до 16 ч ама не съм много сигурна. По нормален път книжката ти е готова за около 20 дни. В деня на получаването ще ви изнасят беседа по безопасност.

# 2
  • Мнения: 4 435
Рових с търсачката и предварително моля да бъда извинена, ако темата скоро е обсъждана, но аз поне не намерих нищо скорошно.
Интересува ме колко снимки се носят в КАТ, заявлението за новата книжка само оттам ли се купува (т.е. мога ли да си го попълня предварително без да се разкарвам до там) и какво им е работното време, има ли големи опашки... И последно, инструктура ми каза, че обикновено стават за 3 дни, въпреки обявените предварително големи срокове. Така ли е наистина?


Значи заявлението май само там го има.50ст,купуваш го и го попълваш за две минути.Не е вярно че не взимат снимки.Аз носих 2 в мене,но май ми взеха само една.Абе вземи си две.И документ от Бчк-а и това че съм карала курсове.На мене ми казаха след 20 дни да ида,аз отидох на 15-ят,но още не беше готова.Затова отидох на 25-ят и си я взех.За 3 дни няма да е готова със сигурност.Но иначе аз подадох документите с една приятелка,и нейната беше готова на 15-ят ден.Но както казах на третия няма да е.

# 3
  • Мнения: 4 473
Снимки не се носят в КАТ. Те използват снимките от личната ти карта. Мисля, че работят до 16 ч ама не съм много сигурна. По нормален път книжката ти е готова за около 20 дни. В деня на получаването ще ви изнасят беседа по безопасност.

Ммм, не съм съвсем съгласна.
Носят се снимки, разбира се. Ако не ме лъже паметта - 2 броя. Заявлението го вземаш от КАТ, попълваш и подаваш документи. Трябва да си завършила курса по безопасност и да представиш въпросното свидетелство, заето с останалите документи. Опашките не са кой знае колко големи, в рамките на нормалното. При получаването на документа, също. Относно срока за издаване, има бърза поръчка, за която се заплаща (тук не се наемам да цитирам цифра, не съм сигурна), но и нормалната съвсем не е 20 дни (прав е инструкторът ти).

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 16:31 от strelche®

# 4
  • Мнения: 575
Оо да, това със снимката от личната карта не е вярно. При мен са различни. Май искаха актуална за книжката, не по-стара от 6 м. нещо такова, друго не си спомням вадих я преди няколко години

# 5
  • Мнения: 25 447
Заявленията са абсолютно същите като тези, които се попълват за вадене на лични карти и паспорти. Можеш да си  купиш от паспортен отдел, да си го попълниш и да го занесеш готово в КАТ.
Снимките не трябва да са по-стари от 6 месеца, т.е. може и да са, но да не са използвани за други документи, защото веднага ще излязат на компютъра и ще ти ги върнат.
Официално книжки се вадят за 30 дни (обикновена услуга) или за 7 (бърза). Но, ако имаш необходимите познати в КАТ, може и по-бързо да станат.

# 6
  • Мнения: 4 473
Как`Сийке, бързата е за 3 (работни)дни  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 178
Заявлението е същото като на личната карта, снимка се носи 1 бр., искат и документ за завършено образование. Получаваш си книжката след 10 раб. дни. Взех си я миналата седмица и я чаках 10 дни

# 8
  • Мнения: 4 435
Заявлението е същото като на личната карта, снимка се носи 1 бр., искат и документ за завършено образование. Получаваш си книжката след 10 раб. дни. Взех си я миналата седмица и я чаках 10 дни

 Shocked
На мене такъв документ за завършено образование не са ми искали.

# 9
  • Мнения: 25 447
Как`Сийке, бързата е за 3 (работни)дни  Wink

Е, при вас може, вие сте бързаци в София.  Mr. Green
У наше село бързата е за 1 седмица.

# 10
За първоначално издаване на свидетелство за управление на МПС:

документ за самоличност по ЗБДС;
документ за платена такса;
карта за медицински преглед на водач на МПС или протокол от ТОЛЕК* или ТЦЛЕК*;
удостоверение за завършен курс по обучение за водач на МПС;
удостоверение за завършен курс за долекарска помощ от БЧК;
удостоверение за психологическа годност /за категории С, Д, Ттм и Ттб/;
http://www.kat.mvr.bg/
Срокът на поръчката е различен, а от това зависи и таксата за СПУМПС. 

П.С. И ако не ти представлява трудност, можеш да промениш заглавието на темата, защото точно "ваденето", май не е най-подходящият глагол за шофьорска книжка  Peace

# 11
  • Мнения: 6 991
Ух, припомних си премеждията на моя съпруг по ваденето на книжка...Дано не те сполетят такива Joy

# 12
  • Мнения: 4 916
Заявлението е същото като на личната карта, снимка се носи 1 бр., искат и документ за завършено образование. Получаваш си книжката след 10 раб. дни. Взех си я миналата седмица и я чаках 10 дни

 Shocked
На мене такъв документ за завършено образование не са ми искали.

И на мен  не са ми искали Shocked Само заявление, квитанция за платена такса, удостоверението от инструктура, БЧК и л. карта. И актуални снимки, де.

# 13
  • Мнения: 2 759
Shocked На мене такъв документ за завършено образование не са ми искали.
И на мен  не са ми искали Shocked...
                  И на мен. Сигурно щото си изглеждаме умнички, затфа  Mr. Green.

# 14
Ми то просто няма логика. За какво ще им е диплома за образование. Това са пълни глупости.

Общи условия

Активация на акаунт