заместено хранене означава само пюре или пюре с мляко?

  • 2 410
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Предварително се извинявам за глупавия въпрос, но не успях да разбера ... \уж изчетох всички теми за захранване, че и тези на д-р Слънчева\

При захранване със зеленчуково пюре: въвежда се постепенно, това го разбрах, първия ден лъжичка, после две и така нататък.
Храненето се допълва с мляко \в моя случай адаптирано\ - докато се получи пълното количество, което бебето обикновено изяжда.
Тоест примерно: 20 мл пюре и 100 мл мляко, 30 мл пюре и 90 мл мляко и т.н.

Въпросът ми е докъде се продължава с тази схема - целта е да се получи хранене, съставено от равни количества пюре и мляко или цялото хранене да бъде само пюре?


# 1
  • Мнения: 1 254
здравей
зеленчуковото пюре замества изцяло млякото в едно хранене
с плодовото не е така-там нещата остават 50:50
кашата също замества едно хранене (в по-късен етап започват да се замества 2 пъти седмично храненето с плодово пюре и мляко)
надявам се че съм била полезна Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 896
Целта е цялото хранене да бъде само зеленчуково пюре.
Тогава е заместено едно млечно хранене с друг вид храна.

# 3
  • Мнения: 4 621
здравей
зеленчуковото пюре замества изцяло млякото в едно хранене
с плодовото не е така-там нещата остават 50:50
кашата също замества едно хранене......
Това беше и моята информация Peace

# 4
  • Мнения: 1 049
Да, пюретата и кашите изместват изцяло млякото. Плодовото пюре също един ден измества млякото, това 50:50 го знам само за периода на захранване. После е важно просто към плодовете да слагаш и сухарчета, бисквитки и мъничко мазнина на домашно приготвените пюрета (1 ч.л. рапично или слънчогледово олио) за да бъде пълноценно храненето. Само чист плод не е достатъчно, не засища и без мазнина не се усвояват хубаво витамините, поне според моето педи .  Wink

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 16:52 от kati_t

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Само когато към зеленчуковото пюре започва да се добавя и месо може да се приеме,че е достатъчно пълноценно,за да замести цяло хранене!Иначе няма как да се набавят белтъчини и мазнини,на които зеленчуците са бедни.Дотогава добавяй по 1 м.л. сухо АМ в пюрето,или додавай АМ след пюрето.
1 супена лъжица мазнина за порция пюре е страшно много!Слага се по 1 бебешка лъжичка.

# 6
  • Мнения: 27 524
Цяло пюре, без мляко.

# 7
  • Мнения: 1 049
Объркала съм се, разбира се не 1 с.л. олио, а 1 мъничка ч. л. Редактирах се  Wink

# 8
  • малкия град
  • Мнения: 127
Във всички книги, които изчетох за хранене на бебето, включително и така прехвалената на Л. Трифонова, пише, че зеленчуковото пюре не може да замести едно хранене, ако не съдържа мляко. Винаги добавям по 1 мерителна лъжика АМ, когато приготвям зеленчуково пюре вкъщи.

# 9
  • Мнения: 27 524
така прехвалената на Л. Трифонова,

О, Трифонова... по-добре да стоите далеч от нейните съвети  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
"Заместено хранене" за мен означава заместено кърмене или шише с АМ.
Това не означава, че млякото трябва да бъде елиминирано от храната, която се дава на бебето.
Иво е ял само млечно-зеленчукови пюрета-зеленчуци, пасирани с кърма или АМ. Никога не съм му давала само чист зеленчук.

# 11
  • Мнения: 589
Много, много благодаря, че ми обърнахте внимание  Simple Smile

За Трифонова и аз имам едно наум вече ...

# 12
  • малкия град
  • Мнения: 127
така прехвалената на Л. Трифонова,

О, Трифонова... по-добре да стоите далеч от нейните съвети  Rolling Eyes
Именно. Големи глупости пише в нейната книга, но конкретно с това съм съгласна  Peace

# 13
  • Мнения: 483
"Заместено хранене" за мен означава заместено кърмене или шише с АМ.
Това не означава, че млякото трябва да бъде елиминирано от храната, която се дава на бебето.
Иво е ял само млечно-зеленчукови пюрета-зеленчуци, пасирани с кърма или АМ. Никога не съм му давала само чист зеленчук.

Аз хич не смятам за правилно това бързане да се замества цяло хранене при толкова малки деца. Мисля че млякото трябва да присъства на всяко ядене.
Децата имат нужда от желязо и калции а и някой други работи покрай тях Simple Smile.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 585
И аз мисля, че идеята е зеленчуковото пюре да замести едно млечно хранене.
Аз слагам по 1 лъжичка АМ за вкус. Peace

Общи условия

Активация на акаунт