За фасула,лещата и др. варива

  • 3 171
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте.Имам един въпрос-откога започнахте да давате варива на вашите дечица.По книгите,знам казват,след 1 годинка.Но вече се побърквам с какво да разнообразявам менюто.Каквото и да приготвя,основната съставка е,или картоф,или ориз.А се страхувам да не и омръзне.И без това сме си малко злоядички. Twisted EvilНие сме на 10мес,и вече си хапваме почти всичко(но леко пасирано),разбира се без подправки.Малки ли сме за варива?

# 1
  • Мнения: 27 524
След 8 месеца, но - на зрелия фасул задължитено се маха ципата, а от лещата давам оранжевата, която е без люспи. Много са полезни, може да даваш.  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
След годинката дадох,но и двете не ги хареса  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Моят син яде леща от 11-месечен и много я обича. Зрял фасул обаче още не съм се престрашила да му дам. Всъщност защото аз не го обичам и не готвя, а и от детската кухня не са давали.
Грах яде от 9-месечен. За други варива не се сещам.

# 4
  • Мнения: 374
... но - на зрелия фасул задължитено се маха ципата

 Как, зърно по зърно?!?!? ooooh!

# 5
  • Мнения: 8 242
... но - на зрелия фасул задължитено се маха ципата

 Как, зърно по зърно?!?!? ooooh!

Ахам  Mr. Green
Взимаш от най-едрия фасул и не е толкова сложно и трудоемко.. Все пак е за бебе - не ти трябва да обелиш 1 кило  Wink

# 6
  • Мнения: 27 524
Как, зърно по зърно?!?!? ooooh!

Ами да  Grinning Като готвиш за малко дете количеството не е толкова много, не се плаши. А освен това може да купиш едър боб и тогава става още по-лесно. Аз я махам и за нас  Laughing А за малкия преди белех и граха  Crazy

# 7
  • Мнения: 374
Как, зърно по зърно?!?!? ooooh!

Ами да  Grinning Като готвиш за малко дете количеството не е толкова много, не се плаши. А освен това може да купиш едър боб и тогава става още по-лесно. Аз я махам и за нас  Laughing А за малкия преди белех и граха  Crazy

Хайде, няма нужда... пасатора върши чудесна работа в случая за детето.

# 8
  • Мнения: 27 524
Хайде, няма нужда... пасатора върши чудесна работа в случая за детето.

За теб няма нужда, за мен има. На 8-месечно дете е лудост да дадеш зрял боб с люспите. Всеки си решава как да си гледа детето  Wink

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Грах дадох към 8 месец,леща сега към годинката,боб все още не съм.

# 10
  • Мнения: 630
... но - на зрелия фасул задължитено се маха ципата

 Как, зърно по зърно?!?!? ooooh!
Аз го минавам през гевгир и става прекрасно, хем го понамачквам, хем се обелва. Как зърно по зърно, бе хора?!

# 11
  • Мнения: 1 467
Леща, от тази червената без люспите може и в осмия месец, като е супер полезна и може да ти замести идеално месното ядене наобяд.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Аз съм давала цсамо грах за сега.Сина ми е записан на кухня вече и там на 1 група не им дават боб и леща, зеле и т.н.Смятам да започна да му давам като мине годинката и започнем по-голямата група, там вече си има включено в менюто за седмицата и диетолозите си преценяват по колко пъти трябва да се консумира седмично.Поне така ми обясни педито  Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз още не смея да дам грах,нали предизвиква газове,а какво е положението с лещата?

# 14
  • Мнения: 27 524
Аз още не смея да дам грах,нали предизвиква газове,а какво е положението с лещата?

Когато се обели - няма проблем. Продават и белен грах. Леща се дава от оранжевата, тя е без люспи.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт