Защо не му пада пъпа?

  • 8 272
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Моето бебе е на един месец и още не му е паднал пъпа.Детската лекарка каза ,че е бил с по -дебела пъпва връв и за първи път вижда пъпче,което не иска да пада.Почнах вече трето шише с 95 градусов спирт,само един път успях да го завъртя и повече не иска.Слагам му и пудра топоцин.Лекарката каза че ако не падне да една седмица ще ни прати на хирург.
Има ли някаква опасност,и дали ще падне от самосебе си.
Благодаря ви много,че и без това съм много притеснена....

# 1
  • Мнения: 37
Здравей!На бебето на моя позната пъпчето падна чак на 40 дни така че не се притеснявай и при вас ще стане.Успех.

# 2
  • Мнения: 103
3dravei.Na moeto momi4ence i be6e taka pyp4eto.Na6ata pediatyrka doide vky6ti i bukvalno i skysa pyp4eto.dosta trudno go mahna. :ooooh:Pyp4eto i stoq nqkade do 30 den.Ne se pritesnqvai pri nqkloi de4ica padat po-trudno.Pri nas bukvalno go otkysnsha. Whistling

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Ще те успокоя ли ако ти кажа, че нашия падна    на 51 ден!!!!!!!!!!!!!! Стягаш ли кончето?

# 4
  • Мнения: 4 621
Според мен нямаш повод за притеснение - при някои деца пада по-късно Peace

# 5
  • Мнения: 25
То е с щипка и само веднъж успях да го завъртя.Щипката трудно се мести.Дано да падне по-бързо..Благодаря ви на всички ,сега съм по спокойна...

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Спокойно Stop И нашият пъп падна към 40-тия ден  Tired

# 7
  • Мнения: 1 217
И нас педито ни каза,че пъпната тъкан е по-дебела и затова
пъпчето падна на 40-я ден.

# 8
  • Мнения: 766
Отдолу под щипката има конче  Peace
Трябва да е хубаво затегнато и един вид това коне да пререже пъпната връв.

# 9
  • Мнения: 221
Съветвам те да помолиш педиатърката ти да му върже и конче освен щипката Peace На моя син така направихме и пъпчето падна много бързо Rolling Eyes Мисля си, че ще ви спести ходенето на хирург newsm78 А иначе и той беше само с щипка, а пъпната връв беше доста дебела Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 5 183
И нашата педиатърка все ни успокояваше, че пъпната връв е по-дебела и САМА ще падне. Но един ден ни изюрка да отедем в Пирогов! Там се оказа,ЧЕ НЯМАЛО ДА ПАДНЕ САМА! Отне секунди, привързаха го много по-надолу, но не много стегнато. Трябваше да се чуем с хирурга след няколко дни, като падне "новото" пъпче, но то пак не падна цяла седмица! След второто привързване вече падно само за няколко дни. Да отбележа, че за бебето няма болка. Втория път спеше и се събуди когато тръгвахме от кабинета.
Всичко беше много бавно, но крайният резултат е естетически блестящ!

# 11
За да падне по-бързо трябва да опиташ да го въртиш по възможност в едната посока. Мен ми беше притеснено в началото да го пипам, но видях, че детето не изпитва болка и започнах да го мърдам/не винаги можех да го завъртя/ навсякъде и падна бързо. То след 20 дни много отдавна е изсъхнало и виси на изсъхнала кожичка - просто и помогни да падне.

Общи условия

Активация на акаунт