как да реша коя диета

  • 614
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Винаги когато искам да започна някаква диета все това се чудя - как да реша коя диета да спазвам.
Има много диети. Всички обещават отслабване, но на мен ми е трудно да реша коя да избера. Ако избера някоя се оказва, че не мога да я спазвам. За това се чудя Вие как решавате коя диета да започнете и как устоявате да я изкарате до край?

Аз искам да сваля 4 кг (не са много, но ужасно ме дразнят).

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Трябва да избереш такава диета, която се доближава най-много до сегашното ти хранене. Рязката промяна в храненето ти, няма да доведе до желания  резултат или може да доведе до така НЕжелания йо-йо ефект.
 Аз мога да ти препоръчам диета /а и много от нас в този подфорум/,но ти сама трябва да прецениш. Евентуално можеш да споделиш с нас  как се храниш и да опитаме да помогнем, тъй като 4 кг наистина не са много. Нямаш нужда от специалист диетолог. Grinning
Успех!


ПП - Аз в момента съм си определила за цел сваляне на 5кг. Ползвам диетата , която ми помогна да сваля 7кг за месец и половина. Тя ми е по мярка. Wink

# 2
  • Мнения: 603
избягвам сладко, хляб почти не ям (даже въобще не ям).
Но много обичам плодове, кисело мляко. през целия ден ям само плодове, пия и много кафе. Вечер си хапвам обилно (основно салати и това което съм приготвила за вечеря). Алкохол не пия, ако пия - чаша вино ми е достатъчно. И ядки (особено семнки) - много обичам.
Общо взето така се храня.
А сега ако можете да ми препоръчата какво да променя и как ще съм Ви благодарна.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
ivros, все едно аз съм го написала. Grinning

1.Сладко и хляб и аз по принцип не ям. В много редки случаи.
2.Плод и кисело мляко се връзва точно с диетата, която смятам да ти препоръчам. Peace
3.Кафе и аз пия - 1 кафе сутрин.
4.Чаша бяло вино, въобще няма да навреди /аз също пия вино/, даже спомага разграждането  на мазнините.
5. Ядки.....ааахххх, тези ядки.  Blush Честно да кажа, от това не мога да се лиша. Обожавам семки и кашу. Но! Чак, когато свалих първите 3кг си позволих да си купя. Избягвай ги.

Много добре е това, че поемаш много плодове. Грешката е, че вечеряш по - обилно, отколкото си се хранела през деня.

Според моето скромно мнение, тъй като видях сходни вкусове при теб и мен, ти препоръчвам Страхотната диета на доц.Байкова. Много добре ми пасва тази диета и има резултат.

Но нека и други да кажат. Може и аз да допускам грешка.Все пак не съм специалист. Wink

# 4
  • Мнения: 1 731
Според мен си остани на този режим ,но спортувай повечко.Мисля ,че това е решението .Аз поне така правя.Ям това ,което ядеш и ти ,но вървя много,карам колело в къщи и правя коремни преси всеки ден .  bouquetУспех каквото и да решиш!  bouquet

# 5
  • Мнения: 268
Аз също, без да имам претенциите на специалист ти препоръчвам първата от трите диети на Байкова. Аз в момента съм втора седмица на нея. Действа и е страхотна. Лесно я спазвам, при условие, че вкусовете ни са напълно еднакви. Просто все едно аз съм го писала.
Не знам била ли си на диета преди и на каква. Аз от години спазвам разни НВД, но след като отново си върнах килограмите последния път, вече не ми действат, а тази се оказа отключваща при мен.
Успех в избора и свалянето на килограми. Но каквото и да избереш, трябва да ти е приятно и да ти доставя удоволствие.

# 6
  • Мнения: 603
Къде мога да намеря повече информация за диетата на доц. Байкова?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
В момента съм пак на нея. Само да уточня, че  съм спазвала само първата.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226879.0


Успех, каквото и да решиш! Peace

Общи условия

Активация на акаунт