Мила родна картинка или КАТаджийски неволи

  • 1 385
  • 16
  •   1
Отговори
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Аз като видна късметлийка и все промоции хващам, та и сега така Tired,
забърсали ми количката на паркинга пред блока, и аз звъня на застрахователите, на които чинно и кеш си плащам 1000лв каско и питам кога да дойда на оглед, а от там една изморена от живота лелка ми казва "Всяко ПТП се удостоверява от КАТ" Добре, ама на тая кола това и е първо произшествие, само одрана, по принцип не трябва протокол, не не от там казват трябва Tired... Добреее....Звъня аз в КАТ да дойдат, да ама не "В движение ли е автомобила?" казвам да, само е издрана, но ми трябва протокол, "Номер 10 сте елате в КАТ!"  #Cussing out
Вдигам се аз и отивам вчера в КАТ подреждам се в 10 часа на една готина опашка от има - няма 20 човека, минават горе долу по 1 на час....в 12 излиза един полицай и казва "Пребройте се 8 човека и другите няма смисъл да чакат, няма да могат да минат днес"  Shocked Shocked Е аз бях бая след тези 8 и си тръгнах. Тази сутрин тъпо и упорито се закотвям в 8:00 пред "Дежурен ПТП" и зачаквам....пред мен имаше 5-6 човека аз минах  в 2 следобяд......представете си вие с какво темпо работят тези хора #Cussing out и всеки губи цял ден за да виси там като паяк  да получи някакъв тъп протокол, който абсолютно нищо не доказва....и както казах аз съм късметлийка и попадам на един очевидно сексуално незадоволен индивид, да не кажа недоебан, който през цялото време ми викаше коте, мацо, писе, и т.н. Накрая ме попита дали съм с розово бельо #Cussing out #Cussing out #Cussing out разбирате ли, че откачих, развиках се, а тоя ми вика, "Ми аз се опитвам да ти вдигна настроението и ти да ми го вдигнеш" Shocked Shocked Shocked  откачих разбирате ли, побеснях направо, взех си протоколчето и газ през вратата защото ми идеше да се пресегна през бюрото и да му ударя шамар #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 1
  • София
  • Мнения: 1 889
Ужас !!! #Crazy Как може такова отношение, що не му тегли една на тоя ?  Mr. Green И на мен така преди са ми искали протокол за една драскотина и като отидох в КАТ, катаджията установи, че не било възможно някой да ме е забърсал, ами сигурно аз съм си я одрала и ако ми дадял протокол, трябвало да ми пише акт !  #2gunfire Обърнах се и право в Булстрад, обясних им случката, излязоха разбрани, писаха, че са ми отказали протокол в КАТ и след 5-6 дни си взех парите  Peace Явно за такива малки щети не държат стриктно на протокола...

# 2
  • София
  • Мнения: 61
Да, за изплащане на щети от Каско изискват протокол за ПТП. Гражданската отговорност е задължителна и тя изплаща щетите на другия водач които ти си му нанесла при ПТП (ако си ти виновника). А каското ти изплаща твойте щети, независимо дали си ти виновна или не. А относно недоебания индивид - ами не мога нищо да кажа, жалко е... всякакви ги има  Thinking

# 3
  • Мнения: 430
Да, за изплащане на щети от Каско изискват протокол за ПТП. Гражданската отговорност е задължителна и тя изплаща щетите на другия водач които ти си му нанесла при ПТП (ако си ти виновника). А каското ти изплаща твойте щети, независимо дали си ти виновна или не. А относно недоебания индивид - ами не мога нищо да кажа, жалко е... всякакви ги има  Thinking
Гражданска отговорност какви пари изплаща някакви смешни сигурно  newsm78

# 4
  • Мнения: 6 167
много гадно и родно...

# 5
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Това, че ме удариха на паркинга го преживях, това че нямам грам вина и пак го отнасям аз  - също, но висенето от 8 сутринта до 2 следобяд ми дойде малко в повече. И то за един лист хартия, който абсолютно нищо не може да докаже на застрахователите Tired това ми е чудно, та нали за това плащам каско, за да ми платят те щетите след това Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 61
Да, за изплащане на щети от Каско изискват протокол за ПТП. Гражданската отговорност е задължителна и тя изплаща щетите на другия водач които ти си му нанесла при ПТП (ако си ти виновника). А каското ти изплаща твойте щети, независимо дали си ти виновна или не. А относно недоебания индивид - ами не мога нищо да кажа, жалко е... всякакви ги има  Thinking
Гражданска отговорност какви пари изплаща някакви смешни сигурно  newsm78
Ами зависи от застрахователната компания. На мен един гъзар с голф 3 ми отнесе половината задница... два дни си губя времето да ходя по офиси, да попълвам декларации и протоколи. След 10 дни ми изплатиха невероятните 185лв. щети от 'Бг. имоти' (от гражданската отговорност на виновника) Tired

# 7
  • Мнения: 732
И нашата кола я одраха на паркинга и за каското ни искаха протокол. И тъй като никой от двама ни няма 2 дни свободни да чака по опашките за протокол, колата си остана така  #2gunfire Иначе каско си имаме.... #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 1 889
Ами зависи от застрахователната компания. На мен един гъзар с голф 3 ми отнесе половината задница... два дни си губя времето да ходя по офиси, да попълвам декларации и протоколи. След 10 дни ми изплатиха невероятните 185лв. щети от 'Бг. имоти' (от гражданската отговорност на виновника) Tired
  Учудвам се, че толкова бързо са ви платили по ГО - аз преди имах такъв случай, само че гражданската на виновника беше в ДЗИ. Ами 2 седмици им трябваха само да дойдат на огледи, после трябваше да чакам да му излезе наказателното постановление,което естествено не беше готово в задължителния 30-дневен срок.#2gunfire Накрая,когато вече беше готово, той не си направи труда още един месец да отиде до КАТ да си го вземе  SickА в ДЗИ категорични - без тоя документ не може  #Cussing outНа края на 3-я месец влязох при началника на ДЗИ (за кой ли път Crazy), вдигнах луд скандал, с какви комисии ги заплашвах - не помня Laughing, и след още 15 дни най-после си получих парите. Естестено, не ми стигнаха и за половината ремонт.Rolling EyesОттогава - кола без каско - не ! Naughty
  Спирам вече да пиша за моите автоперипетии  Blush
 

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
Когато имаш "каско", твоят застраховател поема грижа за щетите и за отношенията с компанията, направила ГО на другия участник в ПТП.

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 844
Това, че ме удариха на паркинга го преживях, това че нямам грам вина и пак го отнасям аз  - също, но висенето от 8 сутринта до 2 следобяд ми дойде малко в повече....

Е, ти само от 8 до 2 си висяла, моят мъж ходи 3 пъти, за да си вземе някаква бележка, понеже ще се явява на изпит за друга категория.

В този КАТ нямаха оправия, сигурно е най -голямата съществуваща бюрокрация
към момента.
Не стига, че работят  до 17ч., там са просто "уникални".
Единият ден, в който мъжът ми вися до 17ч. служителката погледнала
 наръча с документи и казала - Утре ще дойдеш!

Мъжът ми излиза и вика -Ако имах пистолет, тази щях да я гръмна...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 535
Аз също имах 2 щети на паркинг. Имам съсед, който редовно ме шкури...за щастие напоследък той и колата му липсват.
И след 2-те щети отидох при застрахователя, без протокол, снимаха ме и ме пратиха в сервиз, както и исках, след седмица колата беше готова....това за каско разбира се  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 674
Да пиша и аз за ГАДНИТЕ КАТАДЖИИ!!
Преди 2 седмици ме спират връщам се от майка ми бях ходила да оставя детето защото детската градина стачкува.
Беше към 8.30 неделя вечер.
Спира ме онзи и почва: МММ хубава количка как ли си я купила?? Shocked Shocked
Преди да тръгна се бях къпала и бях с мокра коса и онзи ДЕБИЛ вика:  ААА къпала си се кой знае колко си чистичка и лъсната и бръсната готвиш се за недела вечер- Аз пак бях  Shocked Shocked Shocked
И онзи вече ме вбеси като каза:   Е сега сладурано ще ни духашш #Cussing out #2gunfire #Cussing out
Е побеснях заплаших ги с всички органи институции познати и така нататък.

# 13
  • Мнения: 674
П.П. Пуснаха ме веднага!!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 535
 Joy  Joy  Joy

МАРИЯНКАА, какво караш. Аз откакто съм с хубава кола спряха да ме спират куките...голям кеф  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт