Лехуса и психо фактор!

  • 3 123
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте! Много време ми отне да споделя, но по същество.
Преди 5г. загубих бебе в 6ти месец. Това е най-тежкото нещо в живота ми, но за щастие пак съм бременна и в момента съм в 6ти месец. От първия ден, в който видях 2 черти съм с болки, а в 14 седмица за малко пак да си загубя бебето. Не ставам от леглото вече 5 месеца и постоянно пия какви ли не хапчета. Мисля че страхът и психическото ми състояние са основният ми проблем. Не мога да се преборя и постоянно мисля за евентуални проблеми. 5 месеца е много време за лежане и черни мисли, а и ме чакат още 3. Най-големият 'парадокс' е, че мъжът ми е акушер гинеколог - специалист по ИНВИТРО и лечение на безплодието, работещ в голяма столична б-ца. Той ми е най-светлия лъч в живота и благодарение на него успявам да продължавам. Не знам как оценявате ситуацията. Може би до сега съм живяла с проблеми, които всички Вие имате, но по скоро като събеседник. Знам със сигурност, че най-важната рецепта за успех е положителната психическа нагласа. За съжаление, това че не съм излизала, че дори на женска консултация не ходя, и УЗ се донася в къщи, и секрет и кръв и всичко ми се взима в леглото, ме подлудява още повече. Дано този път да успея! Дано всички да успеят!

# 1
  • Мнения: 2 423
Не си лехуса лежиш по принуда какви са тези мисли недей си лепка такива епитети. Пожелавам ти всичко да мине по вода а после ще се радваш на бебо.
Успех Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 324
Мерси много. Просто имах нужда да споделя.

# 3
  • Мнения: 7 718
Аз лежах за задържане седем месеца.
В болница.
Оцелява се.
И се забравя.

# 4
  • Мнения: 4 324
Какво означава лехуса ....?
Лека и безпроблемна оставаща бременност ти пожелавам!

# 5
  • Мнения: 1 284
Ще успееш!Ще се радваш на своята рожба! Hug

# 6
  • Мнения: 2 261
Верити,мила я виж това
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D1%85%D1%83%D1%81%D0%B0
А пък баща ми все ми казваше ,че е някакво животно Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
лехуса по народному  са наричали родилката, която навремето по обичай е трябвало да лежи 40 дни след раждането.
ти не си лехуса.

а притеснението ти е нормално. НО!повярвай ми - ти имаш най-големия късмет с твоя мъж. през цялата си бременност, която също беше много тревожна поради проблеми и 2 предишни аборта, съм си мечтала да се бях оженила за акушер-гинеколог с брат педиатър...

във всеки един момент можеш да му споделяш всички свои страхове и да получиш компетентна утеха или помощ.

# 8
  • Мнения: 3 453
Опитай се да отхвърляш черните мисли! Зареди се с филми, книги, гоблен, каквото и да е, само да те разсейва! Ще успееш, само по-спокойно! Напомняй си, че всяко напрежение вреди на бебето.
Успех! Peace

...съм си мечтала да се бях оженила за акушер-гинеколог с брат педиатър...

 Joy Joy Joy Истински ме разсмя! Hug

# 9
  • Мнения: 2 423
И аз се смях ама то тва е супер само лошото е, че трябва да ги ползваме не само като мъже Wink

# 10
  • Мнения: 2 382
Форумите са едно добро решение на проблема Simple SmileДействат разтоварващо,отнемат доста време,а като опознаеш другите започваш да се чувстваш в една страхотна компания Simple Smile
ПОжелавам ти всичко да е наред до края и да се радваш на едно здраво бебе.
Разбирам те напълно,защото аз за един месец в къщи откачих,представям си какво ти е ...

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
...съм си мечтала да се бях оженила за акушер-гинеколог с брат педиатър...

 Joy Joy Joy Истински ме разсмя! Hug

ааа, пропуснах да добавя, че в мечтите си стигах и до девер - зъболекар. Simple Smile
с това, горе-долу, се изчерпват най-големите потребности на една жена от медицинско обслужване.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Габ и,така се налага,отхвърли черните мисли,зареди се с комедии,приятелки,мисли си за това,че съвсем скоро ще станеш мама и няма да подвиваш крак по цял ден и цяла нощ.Спокойна бременност ти пожелавам!

# 13
  • Мнения: 945
Габ, мила, може би точно заради преголямата ти осведоменост се шашкаш. Мисли по-елементарно, вярвай в Бог и в доброто. Не върти едни и същи мисли в главата си. Всичко ще бъде наред! Взимай успокоителни, ако е необходимо.

# 14
  • София
  • Мнения: 324
Наистина форумите са добро средство за разтоварване. Чела съм почти всички теми, но нямах смелост да споделя, защото когато имам мъж с такава професия околните смятат, че е малко "пресилено" да се оплаквам.
А лехуса според народните разбирания означава, бремена/родилка/, която лежи от мързел или нарочно. Та идеята ми беше, че може би от страх и от черни мисли сама си предизвиквам болки, кървене и т. н.
Благодаря на всички за подкрепата!

Общи условия

Активация на акаунт