Вкусни пържоли

  • 1 683
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 580
Да ви предложа една рецепта за пържолки.Рецептата не е съвсем мое откритие но .

Та св.пържоли(следващия път ще ги пробвам с пилешки) се начукват мариноват според вкуса аз лично ги направих със зехтин,соев сос,червен пипер,горчица и сол.Престояват по възможност 3-4 часа,след което се панират по стандартния начин,яйца и брашно.

В намаслена тавичка се подреждат панираните пържоли.Върху тях се слагат предварително задушени гъби,кис.краставички,тънко парче шунка,парче кашкавал и най-отгоре кръгче топено сирене и малко червен пипер.Запича се до готовност на кашкавала.
Стават невероятно вкусни и сочни.




Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 21:37 от mamami4e

# 1
  • Мнения: 22 867
Изглежда вкусно! Пък и обичам и соса и картофеното пюре. Копвам си рецептата, със сигурност ще я направя.   bouquet  bouquet  bouquet, mamami4e !

# 2
  • Мнения: 107
mamami4e, страхотна рецепта   bouquet

# 3
  • Мнения: 301
ммммммм направо вече усещам как ми се топят в устата тез пържолки Whistlingще се направят задължително Flutter

# 4
  • Мнения: 25 558
Изглежда вкусно! Пък и обичам и соса и картофеното пюре. Копвам си рецептата, със сигурност ще я направя.   bouquet  bouquet  bouquet, mamami4e !

Къде видя в рецептата сос и картофено пюре?  Shocked
Четете ли изобщо или само трупате бройки?  newsm78

# 5
  • Мнения: 7 474
Много обичам панирани пържоли, дори и без печене после  Crazy
Сигурна съм, че така ще са много вкусни   bouquet

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 14:05 от L е о

# 6
  • София
  • Мнения: 580
Как Сийка,  сервирането на пържолите го направих в два варианта при единия сложих  сос ,а при другия карт.пюре.

# 7
  • Мнения: 25 558
Ами напиши го, аз откъде да знам?  newsm78
А и снимките са твърде малки, за да се разбере какво е това в чиниите.
Поне рецепта на соса пусни, картофеното пюре е ясно.

# 8
  • София
  • Мнения: 580
Соса е бешамел и понеже рецептата е коментирана много пъти затова не я написах.Извинявам се грешката е моя.

# 9
  • Мнения: 2 550
вчера направих пилешки пържоли по този начин
станаха мноооого вкусни
понеже не разбрах дали само гъбите трябва да са задушени или гъбите и краставичките, ги задуших и двете...даже добавих червена чушка за цвят
накрая набързо и шунката изпържих, само колкото да замирише на беконче

не съм сигурна, че бих пробвала със свински пържоли, струва ми се, че те ще останат сурови, все пак им е необходимо повече време за пържене и печене, а с панировката няма как да ги пържа много

благодаря за рецептата   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 580
Марчето,много се радвам,че са ти харесали  пържолите.  Peace
Не се притеснявай,аз ги направих със свинско  станаха много крехки.Но първо ги начуках хубаво и след това в марината.Опитай няма да съжаляваш,щом синът ми който по принцип месо не яде ,ако не е кюфте каза че са супер Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт