Бавачка по програмата на МТСП и ползване на болничен

  • 750
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 722
За втори път пускам темата, за което се извинявам, но не получих отговор.
Въпросът е следния - мога ли да ползвам болничен за детето? Какво става през това време с бавачката - плаща ли й се нещо, в отпуска ли трябва да е?
А ако ползвам болничен за себе си - през това време може ли тя да гледа детето, т.е. - плащат ли й през това време?

# 1
  • Мнения: 4 181
За втори път пускам темата, за което се извинявам, но не получих отговор.
Въпросът е следния - мога ли да ползвам болничен за детето? Какво става през това време с бавачката - плаща ли й се нещо, в отпуска ли трябва да е?
А ако ползвам болничен за себе си - през това време може ли тя да гледа детето, т.е. - плащат ли й през това време?
Съжалявам, не съм видяла предната тема  Rolling Eyes
На детегледачката й се плаща за изработено време. Мисля, ако си в болничен за себе си естествено, че ще й плащат, само трябва да е там, тоест не ти да си вкъщи , а нея да я няма, защото , ако направят проверка ще я санкционират  Peace
Мисля, че ако ползваш болнични за детето зависи от теб, всмисъл ако не искаш да ти помага може да си вземе почивни дни, но няма да й се плаща.
Ако искаш да ти помага мисля, че няма пречка  Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 52
Аз ползвах болничен повече от месец и детегледачката гледаше през това време детето ми (не че можех да го гледам през това време, защото даже бях и в болница за една седмица). Беше й заплатено за този период.

Общи условия

Активация на акаунт