Нормално ли е да си пази снимки и писма на бившата?

  • 18 905
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте!Искам да ви попитам,според вас нормално ли е вашият съпруг/приятел да пази снимки на бившата си голяма любов? Преди два дни с моя разчиствахме стаята му (след основен ремонт в апартамента на техните),за да можем да се нанесем там и попаднах на няколко албума с любовни снимки на приятеля ми и бившата му.Той ме попита дали аз пазя моите снимки с предишния ми приятел и дали да ги бил хвърлил.Аз просто не знаех какво да отговоря и след известно мълчание му казах да ги остави,но че след като догодина се преместим в наше собствено жилище не ги искам там.Продължихме с почистването и хоп-пред мен попада джоб пълен с писма и e-mailи които те навремето са си писали.За тях приятеля ми беше категоричен-"Не искам да ги хвърлям.Ще ги изгорим" и айде обратно в шкафа.Някак си не си представям "някой ден"специално да се хванем да горим един куп с писма и тем подобни.Та доста се вкиснах този ден макар и нищо да не казах тогава.Искам да ви попитам вие как бихте реагирали на подобно нещо.Забравих да кажа,че с моя сме заедно от една година и от 3 месеца се пробваме за бебче.Аз ли съм кривата в случая?Просто не искам един ден детето ми да попадне на тези снимки и писма и да задава вйпроси на които да се чудя как да отговарям,а и самата аз не се чувствам добре като знам какво има в шкафа до леглото ми.Моля ви дайте ми съвет.

# 1
  • Мнения: 2 908
Не мисля, че е добре да ги пази.Не казвам да ги гори-можеше да ги хвърли-аз хвърлих снимките на бившият си-на моят сега нямаше да му е приятно да го гледа постоянно някъде на снимка.

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Аз мисля, че е нормално. Аз например много държа на спомените и изпадам в депресия, ако загубя някоя снимка или друго "доказателство" от миналото. Това е част от живота му, искаш или не. Да си ги запази, но е добре да си ги държи у майка си и когато се преместите в общо жилище- да не ги взема. Peace

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз също имам снимки с бивши гаджета.
Не съм ги хвърлила, седят си в дома на родителите ми.
Пък и защо да ги хвърлям?! Това е било част от моя живот! Не се срамувам от това. Той също не е бил монах преди да се оженим.
Мъжа ми също има снимки с разни девойки. Прибрани са в кутията със снимките му.
Не бих се впрегнала от такива неща. аАко видя снимка, правена скоро с някое момиче, вече е друг въпрос.  Twisted Evil
Съветвам те да не се впрягаш! Част от живота му е, част от него... Нали сега е теб, иска да има бебе с теб! Какво повече?

# 4
  • Мнения: 2 161
Неговият живот не започва с твоето появяване в него.След като е имал незабравими моменти с това момиче,защо да не пази снимки?дори и неприятните спомени са спомени.Все пак не ги е наредил върху камината,нали?Аз също пазя снимки,мъжът ми също има такива,ужасно много.Е,какво ми пука?Минало.

# 5
  • Мнения: 165
Аз си пазя моите с бившия. Но повечето са ми от абитуриенския бал - няма да ги хвърлям ся щото го има и него. И другите пак са от моменти в живота ми, които не искам да забравям - какво съм виновна, че и той присъства.
Но всички са в албуми, скътани в един шкаф. И на милото не му се налага да ги гледа. Виж писмата са за коша! Naughty

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Също мисля, че не е ненормално ако държи да ги запази. Аз самата пазя спомените си под формата на писма и снимки и са ми безкрайно съкровени.
Не възприемай съществуването им като остатъчни чувства към конкретния субект, те са единствено връзка с миналото, чието най-голямо предимство е именно, че е минало, а въпросната жена е точно в него. Ти си онази, която е в настоящето Simple Smile
Разбира се има и хора, които не са сантиментални и не пазят подобни неща. Тях също разбирам Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 401
Що пък да не е нормално?! Аз пазя всички албуми със снимки на голямата ми любов, даже сме ги разглеждали заедно с мъжа ми веднъж. Това е част от миналото ми и не мисля, че имам какво да крия. Той също ми е показвал снимки с бивши..

Да бях прочела мнението на dodo_dodo преди да се поствам и аз - много добре казано!   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
Нормално е, но не е приятно. Моят мъж също има снимки с бившата на компютъра. Показвал ми ги е.
При нас обаче ситуацията е малко по-различна, защото тя е покойница. Така че е още по-неприятно, защото нали знаеш - за мъртвите или добро или нищо. А ние живите понякога правим грешки. Както и да е- не искам да задълбавам. Радвай се на настоящето. Ти си в него!

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За мен е нормално. Ако отношенията ви се базират на любов и разбирателство, няма място за ревнуване. Моят бивш има връзка с женена жена, така че не живеят заедно, но ако един ден се появи истинска приятелка /съпруга, която поиска да ми изхвърли писмата, много ще съм огорчена. Не, заради факта, а защото го помолих да ми ги върне, но той категорично отказа. Половината ми съзнателен живот е в тях. Докато беше в казармата, му пишех всеки ден. Има над 300 писма от мен. Най-важното е, че в тях има неща, които съзнателно тогава исках да забравя, а сега не ги помня, но ще ми е интересно да ги прочета.
Стана ми гадно се сетих..... Confused

# 10
  • Мнения: 296
Когато се оженихме живяхме известно време с родителите на мъжа ми. Ден преди да се нанеса майка му го посъветвала да изхвърли 1 чувалче с любовни писма, предимно от казармата, но и след това. И той го направил. Стана ми приятно, макар че аз не бих си позволила да поискам такова нещо от него. Иначе има снимки с бивши гаджета, но не ме дразнят. Просто снимки, а и не са в особено интимни пози. Аз май моите ги изхвърлих, или са при родителите ми - даже не съм се и сещала... А ти защо се вкисваш, погледни нещата от друга страна - има доказателства, че ти си избраната... Wink

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз пазя снимки /много/ на бившият ми мъж - на повечето от тях сме заедно - Какво, да ги изхвъря ли?
Мъжът ми също си пази снимки на бившите гаджета Wink....
Никой не се залетял да ги разглежда, но живота ни не е започнал, когато двамата сме се събрали - имало и е "преди".

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз пък си пазя всичко - не бих изхвърлила и една снимка и писмо - това е моят живот и спомени.
В къщи са, мъжът ми знае за тях, просто не отваря тези албуми да ги разглежда. Не ме е карал да хвърлям нищо(а пък ако беше казал - се запъвам като магаре на мост и съвсем няма да изхвърля нищо Embarassed).

Не ги пазя, защото още имам чувства към бившите, а просто защото това са мои спомени(повечето хубави - имах късмет да попадам на много свестни момчета и мъже).

# 13
  • София
  • Мнения: 1 889
Когато сегашната ми половинка се нанесе да живее при мен, скрих едни снимки с предишното гадже, да не предизвиквам излишни сцени на ревност. Ама така дълбоко съм ги покрила, че сега (след 3 г.) още не съм ги намерила  newsm78 Crazy

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Нормално е и според мен- всеки има минало и ако иска да запази спомени за това минало, защо да не си пази писма и снимки. Аз си пазя спомените и на съпругът ми не му пречат- животът ми не започва с него все пак. Дори имам снимка от една изненадваща среща с бивше гадже от миналата седмица- защо да пречи на някого спомен от хубав купон?

Общи условия

Активация на акаунт