Бебе и камина!

  • 5 478
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте момичета!
В момента живеем в малък град и се отопляваме с печка тип камина.Искам да ви помоля ,да споделите от опит или да ми помогнете със съвет,как да предпазя бебка от горещата печка,като вече щъка навсякъде.

# 1
  • Мнения: 7 201
Здравей Алиа!Ние също сме с печка на дърва,не е камина,но горе-долу е същото.Като беше малък Дани съм му обяснявала,но ефект никакъв.Като пипна веднъж обаче...и беше дотам.Заобикаляше я от 1 метър.Така че опита учи най-добре.Както се казва:"Парен каша духа!"

# 2
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Може би някаква декоративна решетка около камината ще свърши работа? Ние също се отопляваме по този начин и аз съм се замисляла по въпроса. newsm78 Дано ти дадат и други идеи. Peace

# 3
  • Мнения: 4 915
Или трябва да сложите печката на недостъпно място, или да преградите пътя до нея.

Някои фирми за детски стоки предлагат предпазни решетки, които ограничават достъпа до печки и камини, но са доста скъпички. Помислете дали не можете да измислите нещо подобно - което хем да е стабилно, за да не го бута детето, хем да го предпазва.

Другата опция е да смените печката с нещо по-безопасно - тип вентилаторна, която се изключва, щом се бутне и детето не може да се опари на нея
.

# 4
  • София
  • Мнения: 580
Ако е затворена от всякъде няма да има проблем,като пипне веднъж после ще знае.Ние също сме на печка с дърва и не съм имала проблеми.

# 5
  • Мнения: 2 467
Слагай барикади от мебели Simple Smile
При родителите ми има голяма камина в която беба цялата може да влезе. Не я ползваха за отопление, а се палеше само така, та не се е и налагало много много да треперим.
Нашите взеха една метална решетка/оградка за камината  и така се спасяваше положението. А самата камина е със стъклени вратички.

# 6
  • Мнения: 593
И ние миналата зима минахме през този проблем. Татито все се канеше да слага решетка, но така и не сложи Crossing Arms Просто малкия се изгори два пъти и никога повече не пипна там. А беше по-малък от вас, вашата бебка е достатъчно голяма , за да й стане ясно и нея Simple Smile

# 7
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Ние имаме камина и миналата зима бебка научи от собствен опит какво означава думата "пари". Ако имаш възможност си сложи решетка пред камината. По скоро пази от кибрит и други подобни, защото идея нямаш колко бързо копират.

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 13:56 от Danielka1

# 8
  • Мнения: 417
И ние сме с камина,опари се един път и до там беше.Сега си е заобикаля много старателно.Дори лятото си беше свикнала да си играе с дръжките и да е отваря и аз много се притеснявах за зимата какво ще правим,но всичко е наред.Продават сигурно някакви решетки или ограждения.И ние трябва да си вземем,защото макар,че е заобикаля ме е страх някой път да не се спъне близо до нея и да се лепне цялата без да иска.

# 9
  • Мнения: 791
С баткото нямахме проблем, защото се опари и я заобикаляше, но не искам така да се случи и с бебчо  Naughty За това съм решила да преградя хола. Той е продълговат и камината се намира в единия му край, ще преградя с холната масичка и с дивана, така че с паяка да не може да стига до камината

# 10
  • Мнения: 335
Ние миналата година бяхме на вашата възраст и също се топлихме с камина.Научих я да не я пипа с много говорене и постоянно напомняне(почти всеки път като мине покрай нея).Когато я запалихме за пръв път сложихме малко дърва и камината стана топла,тогава взех бебка и и сложих рачичката на камината и и казах че тук е горещо.На следващия път пак докато е топла и сложих ръчичката и това беше достатъчно за да се научи че там не трябва да се пипа.Нашият хол е малък и нямаше как да сложа и решетка,а мебелите не са подходящи защото се нагряват  Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
Някои фирми за детски стоки предлагат предпазни решетки, които ограничават достъпа до печки и камини, но са доста скъпички. Помислете дали не можете да измислите нещо подобно - което хем да е стабилно, за да не го бута детето, хем да го предпазва.

 Peace Около 100-120лв са някъде в Премаман.

   

# 12
  • Мнения: 2 467
Не Блонди , за камини са друг тип. Нещо такова: http://www.studioglass-diva.com/catalog.php?item=62&catid=55 … p%3Fcategory%3D55 Може да е с по-ситни орнаменти, или направо с мрежа (на нашите е с мрежа - няма достъп).

# 13
  • Мнения: 3 069
Не подкрепям идеята да се чака детето да се опари и после щяло да се знае....ами ако се спъне и падне без да иска на камината/печката???От това трябва се опази едно дете, та дори и вече опарило се веднъж.
Докато се намери някаква предпазна преграда слагайте мебели пред нея, и по възможност такива, които трудно се местят от малко дете.

# 14
  • Мнения: 566
миналата зима щъкаше с проходилката. явно усещаше силната топлина и не пипаше камината като  е запалена. тази година вече е самостоятелен и незнам. дано да не я пипа

Общи условия

Активация на акаунт