Отговори
  • Мнения: 1 854
Моми4ета,
рових в старите теми за пьтуване на бебе с единия родител, но няма актуална информация.
Мислим да си летим до БГ с малката, а тати ще дойде по кьсно.Тя си има ве4е паспорт.
Ще ми искат ли някакви допьлнителни документи на 2те летища(Холандско и Бьлгарско)?Трябва ли пьлномощно от бащата(4ужденец), 4е е сьгласен детето му да напусне страната?
Мерси предварително

пс:Има ли такьв момент на вписване на детето в паспорта на родителя?

# 1
  • Мнения: 4 399
Може би ще ти е по-полезно да ти отговори някой със специфичен холандски опит, но все пак ще ти кажа за моите пътувания. Ако детето ти не е с БГ паспорт, не ти трябва нищо друго освен паспорта му. Детето не се вписва в паспорта на родителя. Няма нужда от пълномощно.

# 2
  • Мнения: 804
 Не знам дали с пътуването от Холандия ще е по различно от моето от тук, но ето и моя опит.
Пътувах скоро с Йони, на 1г и 4м, тя си имаше американски паспорт, с който пътува и никой нито на връщане, нито на отиване ми искаха пълномощно.
Не знам за вписване на детето ти в твоя паспорт, не съм чувала newsm78

# 3
  • Мнения: 7 914
Оранжево небето

преди време в холандската тема  го обсъждахме този момент и пътувалите с холандски паспорт казаха, че са нямали проблем и не е било необходимо да вадят допълнителни документи! Peace

по тази причина извадихме на малкия и паспорт Peace

# 4
  • Мнения: 1 550
Оранжево небе, аз пътувах сама със сина ми, когато той беше на 4 месеца за БГ. той си имаше свой паспорт. не съм вадила никакви други документи, нито имах пълномощно. казаха ми от общината, че щом бащата вече един път е дал разрешение да се извади паспорт, няма нужда да се вади допълнително пълномощно. аз бях взела акта за сключен брак (нали отзад се вписва раждането на децата) за всеки случай, но така и не ми се наложи да го показвам никъде. от тогава все двамата си пътуваме и до сега никога никой не ми е правил проблем. може бебето да се впише в паспорта на родителите, но тогава аз нямах все още холандски паспорт. избрахме да им извадим паспорт на малкия, защото таткото не винаги пътува с нас. винаги може да удостовериш, че ти си майката. на холандската личната карта/международен паспорт, пише името на партньора/съпруга ти. за всеки случай може да се свържеш с общината и пак да попиташ. успех!

# 5
  • далечно
  • Мнения: 1 029
моят син няма БГ паспорт и никога досега не са ни искали декларация от таткото като пътуваме сами.

Като му вадихме унгарски паспорт ни попитаха дали се подписваме и двамата, че сме съгласни детето да пътува с един родител само.

Обаче извън БГ не са ни закачали за декларация, ако пътувам с бебе без татко, та ми се струва поредната БГ смехория (за копято и аз съм чела из форума, та знам че е практика за бебета с БГ паспорти)

# 6
  • Мнения: 1 599
Има проблем ако излизаш от БГ сама с бебето. Искат пълномощно от бащата, че разрешава. Но това ако детето е с Бг паспорт за дугия вид не знам...

Общи условия

Активация на акаунт