keks

  • 3 212
  • 5
  •   1
Отговори
v4era re6ih da napravq keks tai kato izpra6tah priatelq mi,koito u4i v plovdiv.vidqh 4e nqmam mnogo produkti i maika dade mn lesna ideq bez mnogo produkti i za moe u4udvane se polu4i 4udesen keks.nujni produkti 3 qica,1 chasha zahar,1chasha brashno.qicata se razbivat mnogo dobre s mikser i se pribavq zaharta,dobavih i orehi.tova e za blata na keksa,a ot dolo dlojih rezen4eta prazkovi ot kompot stana super ukrasih sas smetana

# 1
  • Мнения: 83
Аз пък знам една много вкусна пецепта за едно сладко кулинарно изкушение...леля му казва английски фъч Laughing
ето и рецептата:
1 яйце
1ч.ч. брашно
1ч.ч. захар
1ч.ч. кисело мляко
3с.л. какао
1к.ч олио
1ч.л. сода

Всичко се обърква и разбива хубаво с миксер. Слага се да се пече в намаслена тавичка(аз го правя в кръгла тава) на умерена фурна. След като стане готово се надупчва с вилица и се залива със следната смес

100мл.вода
3 с.л. захар
1к.л. канела
Тази смес се слага на котлона, докато се ратопи захарта.

Препоръчвам ако фъча е все още топъл, сместа да е студена-може и обратното.
Оставя се да попие за 10-на мин. после  се украсява със сметана  chef

става изключително вскусно и у дома се изяда за секунди Grinning Rolling Eyes Stuck Out Tongue wavey

# 2
  • Мнения: 4 668
diddlina - хареса ми много твоята рецепта  Hug , обаче не понасям канела  Sad Дали не мога да я заменя с нещо друго ?

# 3
  • Мнения: 83
Ами да я замениш..мисля не, но може да пробваш без нея.Сместа пак е сладка, просто канелата и придава специфичен вкус. Пробвай, мисля, че трябва да стане Wink

# 4
  • Мнения: 5 241
Преди няколко дена правих кекс подобен на този който е дала diddlina, но в него добавих едно пакетче кокосови стърготини и настърган шоколад(без какао). Стана много вкусен   chef

# 5
  • Мнения: 83
Звучи ми вкусно. Ще пробвам  chef

Общи условия

Активация на акаунт