нощно безпокойство

  • 2 850
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Дъщеря ми е на 8м. До 6м. спеше по цяла нощ, без да се буди. От един месец започва да мрънка към 1-2ч. през нощта, ако не й обърна внимание - плаче. Пробвах с вода, със сок - нищо не помага. Започнах да я храня към 4ч. Укротява се и спи до 8-9ч. Имали ли сте подобен проблем? На какво може да се дължи - на зъби ли? Страх ме, че ще свикне да яде през нощта. Не знам какво да правя, помогнете Cry

# 1
  • Мнения: 3 146
Моят син до 3 годишна възрас се будеше по 5-18 пъти на нощ. С вода го успокоявах, но само понякога. Следователно, не съм имала същия проблем, но съм сигурна, че храненето нощем не е решение. По принцип, децата след 9-месечна възраст стават много по-превъзбудими и впечатлими и спят по-леко, започват да плачат. Мисля, че е нормално, пробвай други неща, полюшвай я за мъничко или нещо друго, пробвай пак с вода, но недей да я храниш. Наистина ще свикне и после ще е много по-трудно да я отучиш, поне доколкото съдя по мненията на майки в темите за отказване от нощното хранене.

# 2
  • Мнения: 526
Имахме и то до 2г възраст че и малко повече, спим 3ч и се събужда за около половин час. Сега знам че беше от от това че трудно акаше и самия беше доста възбудим.

# 3
  • Мнения: 128
моята дъщеря е на 1г и 2 м. никога до сега не е спала непробудно ..почти винаги се е хранела нощем , само млякото я успокояваше.после настъпи едни период в който не искаше мляко нито денем, нито нощем, пиеше само водичка. доскоро заспиваше самичка в кошарата без да съм в стаята, но уви - от 2 седмици реве и пищи в кошарата . сега се приспиваме на ръце и пием отново мляко нощем , защото се буди и докато не и дам не се успокоява. и аз се тормозех от това, че ще свикне с нощно хранене, че ще свикне да я приспивам на ръце... , но вече приключих с терзанията , ще се ръководя от детето - щом това го успокоява - добре. така и тя спокойна и аз. иначе няма сън нито за нея нито за мен.все някога ще спре да пие мляко нощем , няма да продължи вечно Simple Smile))все ще порасне.. знам че някой ще ме критикуват , но не искам да си  мъча детето ...

# 4
  • Мнения: 133
все едно говориш за моето дете, и ние спяхме блажено по цяла нощ, и 8 месец започна да се буди по 5-6 пъти на нощ, плаче истерично и аз се чудех какво да го правя, това е от зъбите. аз какво правя- щом заплаче го взимам на ръце и го гушкам в поза почти като за кърмене( от 7 дни вече не се кърмим)  и започвам да го люлям лекичко, той в началото си плаче и протестира, но след малко се успокоява и заспива, така няколкото ставания, яде в 6ч. ако си сигурна, че бебето ти не е гладно не му давай, то ще свикне( знаеш бебетата са лакоми и това че изяжда млякото не значи непременно, че е гладно) , просто като ги болят зъбите имат нужда от докосването ти( за самата болка нищо не помага) . аз лично не се притеснявам да гушкам и люлям, това е до време, при нас действа. успех!

# 5
  • Мнения: 65
Благодаря за изказаните мнения. Радвам се, че предположението ми за зъбките се подтвърди от deteto1. Тази нощ я оставих да мрънка - тя се буди, пак заспива и чак в 5.30ч. я нахраних. За следващото хранене в 10ч. не пожела да изпие повече от 100мл. Това ме кара да съм сигурна, че не се буди от глад.

# 6
  • Мнения: 377
Ох и ние сме със същия проблем.Откакто се е родил си е и на нощно хранене, не се е отказвал, но правеше сам пауза от по 5-6 часа, когато той си реши. Обаче от две нощи си се буди на 3-4 часа и ако не нахраня не се успокоява. Вече сме големи, не трябва да ядем нощем, но нямам сили и нерви да го отучвам. Така няма да мога да поспя дори малко. А сега поне давам млякото и после спи . Е доста често спи и яде в ръцете ми , а като го оставя в креватчето реве. Успокоява се като го взема между мен и баща му на спалнята. Sad

# 7
  • Мнения: 208
Здравей,
Моето детенце е на 7 месеца и половина, като близо от две седмици нощно време започна да мръкна.
Вечерта след като я изкъпем заспива и няма проблем окол о2 часа спи спокойно и непробудно, но след това започва истинско мъчение.Зопачва да мрънка и аз не знам причината за това.Но най интересното е , че по време на мрънкането тя не се събужда, опитвам се да и давам водичка тя не помага, обръщам я наляво или надясно също не помага, и накрая се въоръжавам с голямо търпение докато мине ноща. До преди това нямаше никакъв проблем със спането.Възможно е да са зъбки-незнам.Но рано или късно и това ще отшуми.Забравих да ти пиша, че се опитвам само с водичка да я залъгвам, не и давам никакво мляко.

# 8
  • Мнения: 143
Явно това е често срещан проблем. И аз мисля, че причината са зъби. И ние си спяхме блаженно по цяла нощ, докато в един момент....Дани започна да се буди по веднъж или няколко пъти през ноща. И според мен е по-добре да не се храните през нощта. Аз давам вода, гушкаме се и след половин един час заспива  Wink

# 9
  • Мнения: 526
Момичета а да сте се замисляли че дечицата ви се изхитряват и искат да спят при мама и тате Joy Те растат и емоционално и много обичат някой да ги гушка.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Още не съм стигнала до 8 месеца, но... Пробвай да я храниш по-добре на вечеря или да й е по-късна вечерята?

# 11
  • Мнения: 545
Все едно описваш моята дъщеря. Тя се буди към два и пие вода и после в 4 яде. Ако и тогава дам вода, ставам последователно в 5, 6, и т.н. не се наспивам и през деня съм като парцал. Факт е, че след като яде в 4, спи до 8 или 9 и после до 11-12 може да кара само на чай. И аз не знам как да се справя с това положение. Надявам се, че с времето сама ще се отучи и няма до пубертета да яде през нощта.

# 12
  • Мнения: 65
[НЕ ЗНАМ ДАЛИ СТЕ СЕ КОНСУЛТИРАЛИ С ЛЕКАР ПО НАШИЯ ПРОБЛЕМ, НО ДНЕС АЗ ГОВОРИХ С НАШИЯ. ТАЗИ НОЩ ДАДОХ НА ТЕДИ СОК В 3 Ч., НО ПОНЕЖЕ СЪМ ЧУВАЛА МНЕНИЯ, ЧЕ НЕ Е ХУБАВО ДА СЕ ДАВА, СЕ ОБАДИХ НА ПЕДИТО. ТОЙ МИ ПРЕДЛОЖИ ДА СИ КУПЯ DORMI KIND НЕЩО ХОМЕОПАТИЧНО И КАКТО KATIABV СПОДЕЛЯ ДА Я ХРАНЯ ПО-ОБИЛНО ВЕЧЕРТА. АКО ИСКАТЕ ПРОБВАЙТЕ И ВИЕ С ХОМЕОПАТИЯТА, АКО НЕ ПОМОГНЕ, ПОНЕ НЯМА ДА НАВРЕДИ Simple Smile Simple Smile

# 13
Харесвам хомеопатията и я ползвам много и за сега успешно.
Но не ми харесма това със нощното хранене. Да не му изработиш рефлекс, че тогава дълго ще го храниш през ноща. Светни му лампа или дай биберон, вода, но не и храна. Моят имаше един такъв период, когато обърна деня на нощ и ноща на ден, ама аз съм от по-гадните и номера му мина само 3 дни - докато се усетя.

Общи условия

Активация на акаунт