слънчеви колектори?

  • 3 313
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
някой от вас имат ли такива колектори и какви са отзвуците?моя мъж е решил да слага та за това се интересувам!! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 218
много правилно е решил мъжо ти!!! парите се избиват за 3 г. - оттам нататък ти е чиста далавера... не зависиш от енергото....

аз зимата топлата вода си я осигурявам от парното. за догодина смятам и аз да се откача от енергото през лятото с колектори...

а топла вода ще имаш - уверявам те!!! само да е направена като хората системата...

# 2
  • Мнения: 753
много добре се информирал мъжът ти Peace

ето ти малко информация:
http://www.orangesolarsystems.com/

моят мъж от 9 години инсталира такива колектори, но в последните 3-4 вече има бум в работата му...хората осъзнават предимствата Peace

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
tati2raseria   е абсолютно права!  Peace

# 4
  • Мнения: 165
Ние за 1ва година бяхме на слънчеви батерии и сме много доволни. Само дето сутрин няма топла вода, но след 11 часа вече пари и цял ден се плацикаме. За цяло лято 2 пъти сме го включвали на ток, когато беше много облачно. Няма да сгрешите в никой случай  Peace

# 5
  • Мнения: 2 821
Ще следя темата. Обмисляме поставянето на слънчеви колектори. Дали ефективността зависи от слънчевите дни или е достатъчно усвояването на светлата част на деня. Малко лаишки ми е зададен въпроса май Blush...

# 6
# 7
  • Мнения: 2 821
Tigercheto, благодаря. Ще прочета Hug

# 8
  • Мнения: 460
ей,мацки а някои от вас ползват ли ги за  отопление?по точно до подпомагат отоплението през зимата естествено когато има слънце макар и малко?
отговаряйте защото мъжо се интересува и ми диктува в момента!!! Hug Hug

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 841
Ами, за да се подпомага отоплението може би трябва да се използват вакуумни колектори, ако не се лъжа така им казваха, които използват светлината, а не само слънчевото греене.
Цената им обаче не е никак ниска.

Ние сме със слънчеви колектори, които топлят водата, а зимата бойлерът е вързан към парното,
но в този период включваме и на ток, понеже няма достатъчно нагряване, а парно още не палим.

Мисля, че преди време някой пак беше питал за слънчевите колектори и по точно за вакуумните,
ако успееш да намериш темата, че аз като пусна търсачката ми излизат  само от 2007г.,
назад не знам защо не ги показва..

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Ще следя темата.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз да следя, ако не ни мине котка път скоро и ние ще слагаме  Praynig

# 12
  • Мнения: 460
да прави сте!по скоро за вакуумни колектори става на въпрос Embarassed Embarassed.сори,ама като не съм мн.в час за това се лутам така!
та въпроса ми е същия -може ли да подпомагат отоплението? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 753
не може да се отопляваш със слънчев колектор(вакумния колектор е вид слънчев колектор),
защо не може да се отопляваш с такъв колектор? - зимата да може да подпомагаш отоплението си с него, но лятото няма какво да правиш цялата тази енергия, не може да изключиш слънцето както казва мъжа, в горните сайтове които съм поствала е разяснено действието на тези колектори.

# 14
  • Мнения: 218
вакуумните колектори загряват водата от слънчевата радиация.... обаче за да свършат някаква работа през зимата трябва да са доста - над 10... а цената им е около 1500 лв. - т.е. не си струва инвестицията...

п.п. за справка - обикновените колектори струват от 330 до към 600-700 лв.

Общи условия

Активация на акаунт