Сама ли ще ми спре кърмата?

  • 634
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 981
Здравейте, момичета!
Имам следното питане към вас и съм сигурна, че ще ми помогнете: от около месец кърмата ми почти спря и все пак като се изцеждам всеки ден излизат между 60-100гр. Та се чудя, ако не изцеждам дали няма да станат бучки, а пък като изцеждам не предизвиквам ли лактацията?
Трябва ли да пия нещо или тя сама ще спре? И не ме разбирайте погрешно, аз не искам да спира, а просто се чудя, докога ще продължи така?!
Благодаря предварително!

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Дано не съм те разбрала погрешно, но ако успяваш да изцедиш по 100 мл, то това означава, че спокойно можеш да продължиш да кърмиш. Иначе, ако си решила твърдо да спреш - цеди само, ако има напрежение, всеки ден по-малко от предишния, това е.

# 2
  • Мнения: 1 981
Не събирам по 100гр. всеки ден, повечето пъти е по 80. Синът ми отказа да суче още като беше на месец и половина, с бурен рев и дърпане и оттогава се цедя! Но кърмата си ми беше достатъчно!
Не съм решила да спирам, просто питам дали сама ще спре! Страх ме е да не се запуши някой канал, защото вече го преживях веднъж и беше доста болезнено! А напрежение въобще не усещам!

# 3
  • София
  • Мнения: 191
Ако спреш да изцеждаш, ще ти спре кърмата - сама и постепенно.
Все пак така изглежда към това се стремиш.
Дано нямаш проблеми, но при първи признаци за нещо тревожно - бегом при лекар.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Изцеждай толкова, че да не чувстваш напрежение в гърдите. Ако няма такова, просто не цеди. Аз така процедирах и нямах проблеми с гърдите, а кърмата ми спря много бързо окончателно.

# 5
  • Мнения: 1 674
ако наистина искаш кърмата ти да спре освен всичко казано дотук намали приема на течности,.Дано нямаш проблеми!

Общи условия

Активация на акаунт