На 4 месеца яде през 2 часа

  • 549
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Кво е това чудо, има ли други като нас. И това е 24 часа - няма денем няма нощем. То нормално да ме ползва като биберон, ама се не издържа. Че на всичкото отгоре са и 2 и се чудя вече как съм жива. Това положение ми се вижда толкова неестествено, че вече си мисля дали не съм объркала нещо из основи. Ако някой е минал по този път нека сподели как е процедирал

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Моят е един,но пък яде на 1 час. SickАко това може да те успокои. Hug
Наистина е трудно,но ако се отбие пък ще ми е страшно мъчно.
Аз си мисля,че става така защото не даваме вода и биба.newsm78

# 2
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Съвсем нормално си е това  Grinning. Не разбрах - и двамата ли са така? Детето спазва модерните тенденции в храненето - начесто и по малко. От самото начало ли е така работата, или наскоро са го подхванали този режим? Може и да е временно явление, а при всички положения с възрастта малко ще си увеличат интервалите между кърменията... Имаме тук видни кърмачки на близнаци, нека те да предложат как животът ти да стане малко по-лек Simple Smile. Да те успокоя - имало е при нас периоди в които е сукало детето почти непрекъснато за по седмица - две - три.... Минава и се забравя.

# 3
  • Мнения: 873
и ние сме така-яде начесто и по малко,но и дума не може да става да я излъжа да хапне повечко,белким изкара по-дълго ooooh!наддава добре,обаче,и е веселячка,така че съм се заредила с търпение и това е Hug

# 4
  • Мнения: 2 757
Да и двамата са така. Само че другото приема и шише след което може да искара 3 часа. Пък и залъгалка може да го успокои за малко, ако не мога на момента да го обслужа. Докато принцесата не ще ни едното ни другото - пристрастена е към цица и дори да не е гладна само на цица заспива. Та си ми виси на цицте нон стоп на практика.
Говорила съм с близнашки майки, но точно с моя проблем не съм срещнала. Или децата им по начало не са си яли толкова често, или са им изградили режим и са карали по него. А моите дори не са на режим защото тези 2 часа са средноаритметични - понякога е час или час и половина, понякога до 2 и половина часа могат да изкарат. Отначало от болницата още опитахме да им направим режим на 3 часа и горе долу се получи, защото тогава не искаха да ядат и спяха повечко. Но лека полека сами си развалиха режима и край. Реших да карам на кърмене на поискване, надявайки се че ще се справя и че няма да ядат толкова много поне през нощта, защото големият ми син също беше пристрастен към цица, но на 3 месеца вече се будеше веднъж нощем или макс 2 пъти. А тия двамата направо ми разказаха играта.  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 225
  Ако това може да те успокои и ние бяхме така. Вече сте на четири месеца и след месец, два ще захраниш и ще намалеят поне малко кърменията. Друго окуражително не мога да ти кажа. Аз просто напълно спрях да гледам часовника още първия месец, те почнаха бързо да хапват и отделно така или иначе си се занимавах само с тях и не ми пречеше, е ставаше ми досадно понякога, но какво да се прави. Както сама забелязваш всяко дете си е различно.
  След като не  иска шише и залъгалка нормално търси гърдата по-често, просто другите деца се залъгват с биберон и успокояват, а някои признават само естественото. Като пораснат почват да откриват други по-интересни неща и проблема постепенно отшумява.

# 6
  • Мнения: 3 205
Иво мина на хранене през 3 часа чак на около 6 месеца (но спеше по цяла нощ). Иначе през деня, особено след обяд, сучеше мого дълго време (околко 2 часа сън и сукане, не даваше да го махам) или по малко, но много често. В един ммомент просто го израстна, а и захранването и заглеждането по интересни неща наоколо изиграха голяма роля.

# 7
  • Мнения: 2 757
  Ако това може да те успокои и ние бяхме така. Вече сте на четири месеца и след месец, два ще захраниш и ще намалеят поне малко кърменията. Друго окуражително не мога да ти кажа. Аз просто напълно спрях да гледам часовника още първия месец, те почнаха бързо да хапват и отделно така или иначе си се занимавах само с тях и не ми пречеше, е ставаше ми досадно понякога, но какво да се прави. Както сама забелязваш всяко дете си е различно.
  След като не  иска шише и залъгалка нормално търси гърдата по-често, просто другите деца се залъгват с биберон и успокояват, а някои признават само естественото. Като пораснат почват да откриват други по-интересни неща и проблема постепенно отшумява.

Да, вярно, бях изключила за твоя случай - за мен той е уникален - таткото да ти подава бебетата за кърмене, едновременно кърмене на 2 броя и къртиш през това време  #Crazy. С теб не мога да меря  Tired Нашия татко дори напоследък ме заряза сама и се пренесе да нанка на земята при големия ни син, само и само да не слуша квиченето на принцесата и ръмженето и среднощното бърборене и кискане на брат и  Crazy
Абе то е ясно, че ще се прави квото кажат бебетата.  Ама се чудех дали някой ги е преборил и как го постигнал  Laughing
То дори не са кърменията проблема - те си се будят май просто така, я да ги обърна на др страна, я си изпищат в просъница колкото да събудят цялата къща и продължават да си хъркат ни лук яли, ни лук мирисали. Абе.... бебешка им работа. Поне са благи и ги цукна та ми мине нервата  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 12 225
  Да права си че при мен таткото ми помага значително и успявам да се наспя въпреки честото ставане обикновенно нощем.
  И наистина всъщност проблема и буденето им не е свързан само с глад. Аз винаги именно затова съм се радвала че продължих да ги кърмя, защото по този начин ги успокоявам много бързо вечер. Иначе може би си чела в близнашкия темичката в която доста мами се оплакваха че не спят по цели нощи и разнасят бебетата.
  Така както съм забелязала за да се спи по цели нощи има три варианта. Просто както на ДМЦ бебетата например сами почват да си спят от третия месец по цяла нощ или опитваш няколко нощи да ги оставиш да се нареват, което явно не е задължително да помогне и последно чакаш да пораснат и да почнат да спят по цяла нощ, при мен още не е станало...
  Май не звучи много успокоително, но наистина кърменията ще намалеят и ще почнат по нарядко през ноща да се будят. Опитай се да накараш може би таткото повече да помага. Целувки на малките  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 586
И моята щерка почна да прави 3 часови паузи чак след като навърши 5 месеца.
Стисни зъби още малко Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 4 966
И моето бебе до 6 месеца хапваше през 2 часа. Вода и залъгалка отказваше от самото начало. После нещата се пооправиха след захранването. Нощем се буди по 2-3 пъти поне и пак на цица. Не си представям да са две - ти си герой!

Общи условия

Активация на акаунт