По-трудно ли е след дълга връзка?

  • 3 962
  • 19
  •   1
Отговори
Бях чула, че след дълга връзка (3г примерно) забременяването е по-трудно. Има ли нещо такова и ако да - какво е обяснението. Много ще се радвам да споделите каквото знаете по въпроса Simple Smile

# 1
Не е вярно това. Аз се пазих близо 10 години, а забременях от раз.

# 2
  • Мнения: 3 376
Боже Господи... Понякога имам чувството, че ще ме уморят тези градски легенди.

Каква би могла според теб да е логиката това да е вярно? Освен ако не се прилага Закона на Мърфи за всеобщата гадост. Защото именно при дългогодишна връзка е по-вероятно хората да искат бебе, от колкото ако са се запознали снощи в дискотеката...

# 3
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Нерегистрирана
Бях чула, че след дълга връзка (3г примерно) забременяването е по-трудно. ...


Не е ли то4но обратното Rolling Eyes ?

...и въобще къде е логиката?

# 4
  • Мнения: 7 718
Ако трябва да бъда честна и аз съм подочувала, че след дълга връзка по-трудно се забременявало, особено ако предпазването е било по метода на прекъснатото сношение, защото спермазотоидите нещо си привиквали. Научно обяснение съм търсила - няма такова, явно всичко е плод на някакви предания.

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
и аз знам, че при дълга връзка забременняването е по-трудно, когато се е действало с прекъсване на половия акт

# 6
  • Мнения: 1 613
Няма такова нещо!!!!! Мисля, че това са пълни глупости!!!! С мъжа ми ходихме 5 години преди да забременея. Забременях от първия път.

# 7
  • Мнения: 7 430
Споко...и на мен все ми повтаряха, че ще е трудно да забременея....8 години се въздържахме, но....после като решихме да си имаме бебошок newsm46 нищо не ни попречи и нямахме проблеми....
За това не се притеснявай smile3503
Пожелавам ти едно сладко бобонче.... newsm30

# 8
  • Мнения: 823
Цитат на: Diana
и аз знам, че при дълга връзка забременняването е по-трудно, когато се е действало с прекъсване на половия акт


Ние с мъжо действаме така от както сме заедно, т.е. от началото на '76-та, но определено не мога да кажа, че бебе сме направили трудно  Grinning

# 9
  • Мнения: 811
И аз мисля, че това са измишльотини  #Milti
Всичко зависи само от здравословното ви състояние, а не от продължителността на връзката ви.
Живеех с приятеля ми 6 години на семейни начала като не се пазехме специално, а само с прекъснат акт. Мога смело да кажа, че бебчето стана от първия път. Бяхме пробвали и месец по-рано преди да стане, но тогава бях сериозно настинала и имах възпалени яйчници,затова и овулацията ми е била съвсем на друга дата от тази, която трябваше.

# 10
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Седем години сме заедно със мъжленцето ми. Винаги сме се пазили с прекъсване. Е бебето стана от първият път секс без пазене, само с един опит.

# 11
  • Мнения: 431
Немисля че е възможно! То тогава повечето двойки трябва да нямат второ дете:)

# 12
  • Мнения: 398
Може би причината е чисто психологическа.

# 13
  • Мнения: 978
Али-бали.

# 14
Момичета, много ви благодаря за отговорите и аз щото не виждах логика в тези твърдения и вярвания, и реших да питам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт