Витамин С за деца - дъвчащи таблетки

  • 11 506
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Препоръчаха ми да давам на малкия детски вит. С.
Проверих в няколко аптеки, но ми предложиха такива таблетки само за възрастни.
Виждали ли сте детски дъвчащи таблетки, нещо като гумени мечета или желирани бонбонки? 
Или пък да давам сиропа? Имаме "Леатон".... 

Търсих с гугъл и ми излизат само разни дистрибуторски- на Амуей и пр... Crossing Arms

# 1
  • Мнения: 109
Аптека №1 в Добрич - детски дъвчащи витамин С - приличат на хапчета, но са много приятни на вкус - има с портокал, ананас и банан, май...Дъщеря ми ги хареса, те са като бонбонки, само дето не са се постарали много на външния им вид.

# 2
  • Мнения: 1 114
Точно такива взех, но са кисели и не пише да са за деца.
Нещо друго?

# 3
  • Мнения: 224
Здравейте!Мойта дъщеричка е на 1 г. и 11 месеца и още от годинка и половина и давам вит.С на хапчета,тези които са за възрастни.Много и харесват,сама си ги хруска и без да се мръщи.Един ден и аз опитах едно хапченце и се оказа,че наистина са приятни-киселки са и въобще не горчат. newsm10

# 4
  • Мнения: 192
Таблетките се казват  ФОРСИвит -в опаковка са 32 таблетки.Пише ,че  са за цеца над 3 години,но личната лекарка на децата ми ги препоръча.Дъщеря ми е на 2г.и 7 м,а синът ми на 6 г.11 м.Дъщеря ми ги пие от преди година по една таблетка дневно.Дъвчат се и са с различни вкусове.Много ги харесват и двамата.

# 5
  • Мнения: 3 146
Няма нещо такова, като "за възрастни", важното е да не се превишава дозата - купи обикновени и това е.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 70
Има витамин С за деца.На фирма Ozone с вкус на горски плодове(препоръчвам) и с вкус на портокал(киселее).В момента синът ми е болен и е на такива таблетки вит.С.Много ги харесва и ги схрусква с удоволствие.

# 7
  • Мнения: 3 146
Има витамин С за деца.На фирма Ozone с вкус на горски плодове(препоръчвам) и с вкус на портокал(киселее).В момента синът ми е болен и е на такива таблетки вит.С.Много ги харесва и ги схрусква с удоволствие.

Да, за деца е, защото е овкусен - на Озон нещата са много добри. Но няма по-малко съдържание на витамин С в едното драже. В този смисъл, не е само за деца.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз още от бебе й давам вит. С на ампули, много ги обича, даже казва "Още!", а аз обяснявам, че не може. Не било хубаво да се предозира вит. С, така че внимавайте с тия бонбонки, хапчета и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 114
Купих три вида витамин С.
Форсивит /с вкус на портокал/ 30 мг и
на Оzone / с вкус на череша/ Витамин С 100 мг + витамин В2
и още едни на фирма Биомеда /много кисели/, които няма да му давам.

Може би най-добрият вариант са Форсивит /2 пъти по 1 таблетка, което прави 60 мг на ден/, защото излишните количества вит С се отделят. т.е. според мен е по-добре да се дава в по-малки дози , но по-често. Нали не греша?  Thinking

Някой може ли да каже със сигурност какви са препоръчителните дози вит С в случай, че детето е здраво и съотв. когато е болно?
Много противоречиви са препоръките на различните производители.

# 10
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И на мен ще ми е интересно да разбера за препоръчителните дози на витамин Ц. Иначе и аз давам от Форсивит, но моите предпочитат с вкус на банан. Много ги обичат, сутрин като станат и първо питат за бонбонките! Simple Smile

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 726
Препоръчаха ми да давам на малкия детски вит. С.
Проверих в няколко аптеки, но ми предложиха такива таблетки само за възрастни.
Виждали ли сте детски дъвчащи таблетки, нещо като гумени мечета или желирани бонбонки? 
http://www.shmidt.bg/walmark/d_walmark.html
заповядай- динозавърчета на Валмарк.
рядко се търсят и затова в много аптеки ги няма, но могат да се поръчат.

# 12
  • Мнения: 6 164
На бебета дават половин ампула дневно, значи 1 мл - 100мг, гледате хапчетата от колко са и изчислявате.

# 13
  • Мнения: 3 146
Едно обикновено хапче е точно 100мг - дневната доза за дете. На мен лекарите ми обясних, че понеже витамин С не се задържа в организма, а се изпишква излишният, няма начин да се предозира (е, ако не се блъскаш непрекъснато с него, де Wink

# 14
  • Мнения: 144
Моята лекарка ми каза,че е препоръчително да се вземат по 1 таблетка профилактично,а когато видя ,че започва да се разболява 4-5 таблетки на веднъж дневно за няколко дни.Каза ми също,че е добре да се пият до 17 часа,защото трябва вит.С да се отдели до нощния сън.

Общи условия

Активация на акаунт