Нова тема:))Чешки мамчета и дреборанчета-5

  • 32 358
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
http://mail09.abv.bg
ТУК чешки детски песнички  
Влизате вътре, и отваряте чекмедже - от там може да ги сваляте или качвате  
czech_mama@abv.bg
Вашето АБВ
потребителско име е: czech_mama
parola: mimino
i povtorna parola e miminko
Вашият email адрес е: czech_mama@abv.bg
Пощенската Ви кутия е с размер 200 МВ и 200 МВ чекмедже. Вашият ICQ номер е: 480262312 Освен с номера си, ще можете да влизате в ICQ и със своя email адрес.
Паролата от Вашата поща става парола и за Вашето ICQ.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Това са старите ни теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6274.msg89415#msg89415
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139816.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171339.280

а това
http://www.cz/cech.cz/cz
официалния сайт на Чехия
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

# 1
  • Мнения: 240
Ели изплагиятствах ти дизана на първата страница Mr. Green

# 2
  • Мнения: 54
Добро утро мам4ета!
Аз малко рано, но пи6а набързо от работата. Искам да попитам за тези детски песни4ки в абв - влязох вътре, но папката е празна - дали са изтрити или аз нещо не успях??
Прятех ден като се събудите baby_neutral

# 3
  • Мнения: 6 390
А аз дори не успях да вляза с това име и парола Shocked при това сама съм ги правила  ooooh!
всъщност като гледам който иска може да си влиза и излиза там... май не беше толкова добра идеята в темата да ги пиша тея работи, май на лични се пишат, за да няма после има_няма  Crazy

Айде и аз се записах поне в новата тема  Grinning

# 4
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Айде и аз да се запиша  Laughing Руми  Hug Hug Hug Hug

Здравейте с дешна дата,
 тука у нас е дискотека, по цял ден се въртят детски песнички - български и чешки, от коузелната школка, от вечерничека  #Crazy Май от две седмици предимно чешките се въртят.  Mr. Green
Започваме да се захранваме по малко, не точно класическото с пюрета, а ще опитваме по малко от нашто ядене(1-2 трошички само, не повече и само ако сама прояви жалание), естетствено е готвено така, че да може и Вяра да го яде.
Пробвахме пюренца, крушовото не и хареса, картофеното май беше най-добре. Във фиризера обаче съм заредила круши цяла кошница...та май ние с Мишо ще ги ометем  smile3503
Иначе докато бяхаме в болница доста ми намаля кърмата и едвам слизаше...обаче сега стана нещо странно..направо се рестартира и от няколко дни ако не кърмя през 2 часа почва сама да тече..  Crazy да не говорим че нощем почвам да мисля дали пак да не почна да цедя...   Thinking

Това от мен ... Simple Smile

Гушки на всички  Hug Hug малки и големи.

# 5
  • Мнения: 54
Eли, извинявай 4е съм влязла в страницата ти!
"Влизате вътре, и отваряте чекмедже - от там може да ги сваляте или качвате"+дадена парола - показва 4е даваш право на достъп.
Извинявай.   

# 6
  • Мнения: 419
Здравейте банда Simple Smile
Отдавна не бях влизала в темата и доста се поозорих докато ви намеря  Embarassed
На всички новородени бебенца пожелавам да са здрави и много игриви   bouquet

# 7
  • Мнения: 6 390
Дечко
ама това не е моя поща  Grinning, тя е на мамите в чехия  Wink точно че по едно време се търсеха чешки песнички, а само там знам че можеш да си качваш музика, та качихме разни за общо ползване  Grinning
но сутринта не можех да вляза, сега пак ще пробвам  Wink

Ооо Ивтке
къде се изгуби  Grinning Какво прави колегата Вили  Wink

Ванче
и круши ще прояде  Wink дай й време само  Grinning

# 8
  • Мнения: 4 717
ахойте,

да се разпиша и аз в новата тема Hug

Днес бяхме на педиатър отново, да ни измери само колко сме порастнали за седмица - 120гр. Било добре, имайки предвид, че едвам ми слезе кърмата, после пък ми се бяха разранили зърната..., сега имам мляко за петзнаци, ама Ванеса не смогва да го изцока, та се чудя да се цедя ли или да оставя така да се нормализира сама кърмата newsm78 Папаме на поискване, понякога даже през час за да можем да наваксаме в тегло.

Ванче,тоя твоя метод на захранване ми харесва как звучи, като дойде време ще ми споделиш, аз малко съм против разните химии в буркани, но ще пробваме от всичко, та да разберем дали ни харесва все пак Mr. Green

Момичета, да питам къде се подават документите за тази едноразовата давка за новородено в Чз? Вие ми бяхте казали коя е институцията, но сега не успявам да го намеря, моля ви да ми напишете отново и да подавам и там, то тези седмици луднахме с мъжа ми да попълваме формуляри и документи Sick

Снимки още нямаме нови, обещавам да се нащракаме, че у дома седим само по нощтници и пижами да ни е по-удобно да отваряме бебешкия ресторант като ревне малката, та не съм много за снимане де... пък на нея всички дрешки дето съм ги купувала са й едни голееемиии, едвам щедочакам да й ги обличам

А да ви се похваля - без баба сме вече Stop Laughing Laughing Laughing

Цунки и гушки

Миленка - да не ни изненадаш, прати смс на някой щом влезеш за да знаем да ти стискаме палци   bouquet

# 9
  • Мнения: 240
Здрасти,

Миленче институцията е в общината по местоживеене--отдел Статни и социални подпора, там ще ти дадат формуляр мисля,, че беше необходим само акта за раждане ама ще ти кажат там всичко, попълваш, подъваш и в срок от 30 дни ти идват парите по банковата сметка най-общо казано.

Поздрави

# 10
Zdraveite i ot men,
mojat tumbak pridobiva zastra6itelni razmeri ve4e Simple Smile) no mai njama da rodja kogato mi e  opredelen termina(26.10), njamam mnogo indikacii, 4e na bebo mu se izliza. ta 6te vidime kak to4no 6te se razvijat subitijata, 6te vi durja v te4enie Simple Smile

momi4eta, iskam da vi popitam, njakoi znae li dali ima i ako da- kude, BG ili ortodoksalna(ruska, grucka) curkva?
mnogo cunki za vsi4ki muni4eta
ot men za sega 4ao i do skoro

# 11
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Миленче  Hug спокойно мила, за до последната нощ нямах един признак и после хоп за 9 часа и бях родила Heart Eyes
ето адреса на бг църквата в Прага
Българска православна катедрална църква "Св.св. Кирил и Методий", Прага
160 00 Praha 6, Dejvice 311 45 92. Milnerovska 10. Fax:311 6277
Наталина преди , ми беше казвала че и Колин има, ама не винаги е отворена
 Thinking

# 12
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Миленке
аз не си спомням в кой квартал беше казала че живееш, обаче аз в православна църква съм била единствено в църквата Кирил и Методи, но Прага 2, Реслова ул., това е като от Карлово намести тръгнеш надолу към реката, улицата на Танчици Дум, по средата на улицата се намира горе-долу, от едната страна е църквата св. Вацлав, а срещу нея почти е въпросната. В неделя от 9,30ч. има винаги голяма литургия, до към 11ч е, там са руски поповете. пълно е с руснаци, но има и доста българи сред... как се казва... публиката  Blush
на нета намерих
http://www.pravoslavnacirkev.cz/
http://www.pravoslavnacirkev.cz/bohosluzbypraha.htm

 PRAHA
1. pravoslavná církevní obec:
 katedrální chrám sv. Cyrila a Metoděje a kaple sv. Gorazda

Resslova 9a, 120 00 PRAHA 2.
Duchovní správa: Resslova 9a, 120 00 PRAHA 2, tel./fax: 224 920 686.
Představený chrámu a duchovní správce: metropolitní protopresbyter ThDr. Jaroslav Šuvarský, Kladenská 22/557, 160 00 PRAHA 6.
Pomocný duchovní: prot. ing. Jiří Čáp, U libeňského pivovaru 14, 180 00 PRAHA 8, tel. 284 826 345.

BOHOSLUŽBY
Neděle 9.30 hod.
Úterý a sobota 8.00 hod.
 CZ, staroslověnština, An, řečtina,
 http://www.prague.chytrak.cz/pamatka_5.html

# 13
  • Мнения: 6 390
Да ви кажа - на мен ми дава грешно име или парола тази нашата поща...
Нещо фалшива работата, имам много музика на чешки, ама ако се сетите къде да я кача - казвайте...

Миленке
а честито за баба ти  Wink Grinning
За кърмата, не се притеснявай, според търсенето е и предлагането  Wink всичко ще си пасне... скоро  Grinning за цеденето, не знам, никога не съм се цедила сама за запас.. тъй че съвет не мога да ти дам...
А с какво си мажеш зърната, това си спомням че страшна болест беше, плачеше ми се по едно време като дойдеше време за кърмене  Crazy уж ми бяха казали с пантенол ли, или нещо такова една мастичка... ама нищо особено според мен  Blush

а по старата тема, намерих че в сряда някакъв бг хор ще пее в църквата на Карлово намести

P O Z V Á N K A

Pozvánka na koncert pravoslavných zpěvů bulharského smíšeného sboru ARSMUSICA ŠUMEN. Koncert "Žehnej, duše má, Hospodinu" se koná 17. října 2007 v 18:00 hod. v Pravoslavném katedrálním chrámu sv.Cyrila a Metoděje v Praze 2, Resslova 9a.

Vstupné dobrovolné.

# 14
  • Мнения: 55
Здравейте момичета,

Аз няколко месеца се поизгубих   Blush , но се надявам вече да сам по-редовна. Три дена преглеждах какво сте писали и направо ме заболя дупето от четене   #Crazy Много се радвам, че има нови малки   сладки  baby_neutral попълнения в българските редици. Честито на мамите   bouquet Да са ви живи и здрави, големи да пораснат и много, много да ви радват!

Аз за сега все още ходя на работа, но след 10-тина дена  (29.10) , живот и здраве,  излизам в майчинство и ще имам време за интернет. Сега сам по цял ден пред компютъра и като се прибера у дома просто ми се повдига от компютър. Да не говоря колко изморена се чувствам, та все гледам да се излегна на дивана Blush

Иначе моя корем бавно, но славно расте ли расте. Утре правим 32 седмици Rolling Eyes И двете с бебка трупаме килограми - аз повече  Blush , тя - по-малко. На последния УЗ ни изкараха с 6 дена по-малки от термина, та след една седмица пак ще ходя да ни гледат дали растем добре. Иначе този четвъртък ще ходим на курс в болницата. Дано схвана нещо  Praynig Аз да си призная съм до под кривата круша с чешкия език. В службата карам на английски, с половинката също. Като ходя при гинеколога карам на руски. Опитах се да се запиша на курс, но в Дечин няма други желаещи освен мен за "чешки за чужденци"
 
Спирам до тук, че ми се затварят очите за сън вече.
Поздрави на всички
Ирка

Общи условия

Активация на акаунт