Пак за пералните - Whirpool, Candy или Electrolux?

  • 23 294
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 561
Ами това е колебанието, до дни трябва да избера. Казаха ми от магазина, че първите две били горе-долу еднакви, а Електролукс по-добри. Уърлпул е 6-то чувство, Канди е тази с големия капак. Казвайте, момичета, на вас разчитам. Предпочитам да е дълбока 55 см, само  Електролукс няма тази опция.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 19:02 от kalinuccia

# 1
  • Мнения: 4 970
И аз в момента избирам пералня, която трябва до ден-два да купя.Разсъждавам само между Whirlpool  и  Electrolux, но се 4удя за модела newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
Моята е такава: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029094, само че 1000 оборота и бих ти препоръчала. Събира 6 кг., което е доста удобно, поне за мен, и има отложен старт.

# 3
  • Мнения: 18
Момичета здравейте! Моля не го приемайте за реклама - но в момента на българския пазар единственната бяла техника която не е произведена в Китай е GORENIJ, независимо какво четете на етикетите. Знам го от човек които е доста запознат с това

# 4
  • Мнения: 1 426
Моята е такава: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029094, само че 1000 оборота и бих ти препоръчала. Събира 6 кг., което е доста удобно, поне за мен, и има отложен старт.
аз съм с такава, само 6-то чувство нещо не го виждам къде е, много е шумна както и всички перални от тази марка, и трябва да я сложиш в отделно помещение за да не те притеснява шума.

# 5
  • България
  • Мнения: 429
Здравейте,

Искам и аз да се включа в темата. Трябва да сменям пералня. Вчера в Техномаркет гледах, че има промоция на Whirlpool за 6 години гаранция до края на годината. Дали е реална тази промоция? ??

# 6
  • Мнения: 1 466
аз съм с такава, само 6-то чувство нещо не го виждам къде е, много е шумна както и всички перални от тази марка, и трябва да я сложиш в отделно помещение за да не те притеснява шума.

За да ти шуми пералнята, значи е на неподходяща основа или не е нивелирана добре, или прането не е разпределено правилно.

По-голямата ми сестра има такава и дълго време преглеждахме моделите, преди да я купи. Стои в кухнята и не бих казала, че е шумна. Аз си взех същата марка, но по-стар модел, защото държах сама да мога да определям температурата на водата. Моята стои в коридора на банята, под бойлера и също не бих казала, че е шумна. Като я купих, коридора не беше готов и я включих върху кашона с който беше опакована, сложен направо върху пръстта от строежа. Тогава така шумеше, направо ходеше върху кашона Simple Smile Оставих я обаче да изпере едно пране, защото много и се радвах и исках да видя дали пере добре. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 189
Имам Уърпул, но ако имах по-големи финансови възможности бих избрала Електролукс или Аристон!По-добри са!

# 8
  • Мнения: 1 466
Ааа, с Аристона внимавайте. Майка ми има такава, за 7 кг. пране. С чекмедже за праха, което остава под вратичката и модела е сбъркан нещо. В началото всички перални източват остатъчна вода. При Аристона обаче, заедно с остатъчната вода се източва и праха за пране и съответно после пере без прах. Викаха техници, но се оказа, че не може да се отстрани проблема, а и не може да се смени пералнята, защото всички от модела са така. Първо се опитаха да я убедят, че пералнята няма проблеми, после видяха проблема и нищо не направиха, но и взеха пари. Сега майка ми пуска пералнята, изчаква помпата да спре, изключва я, слага праха и така пере с нея. Неудобно е доста.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 672
Уърлпуул  Peace

# 10
  • Мнения: 753
от 3-те посочени - Електролукс Peace

# 11
  • Мнения: 1 426
аз съм с такава, само 6-то чувство нещо не го виждам къде е, много е шумна както и всички перални от тази марка, и трябва да я сложиш в отделно помещение за да не те притеснява шума.

За да ти шуми пералнята, значи е на неподходяща основа или не е нивелирана добре, или прането не е разпределено правилно.

По-голямата ми сестра има такава и дълго време преглеждахме моделите, преди да я купи. Стои в кухнята и не бих казала, че е шумна. Аз си взех същата марка, но по-стар модел, защото държах сама да мога да определям температурата на водата. Моята стои в коридора на банята, под бойлера и също не бих казала, че е шумна. Като я купих, коридора не беше готов и я включих върху кашона с който беше опакована, сложен направо върху пръстта от строежа. Тогава така шумеше, направо ходеше върху кашона Simple Smile Оставих я обаче да изпере едно пране, защото много и се радвах и исках да видя дали пере добре. Simple Smile

много добре си е нивелирана и прането си е ок, имала съм и други перални и мога да направя елементарна разлика

# 12
  • Мнения: 1 466
много добре си е нивелирана и прането си е ок, имала съм и други перални и мога да направя елементарна разлика

Тогава по-добре се обърни към техник. Аз пера на Аристон - последен модел / в майка ми/ и Уърлпуул, по-стар с 800 оборота. Предишната ми беше Електролукс също 800 оборота. Сестра ми пък пере с Уърлпуул с 6-то чуство. Разлика в шума на четирите перални няма.

# 13
  • Мнения: 1 081
Ако трябва да давам пари за нова пералня изобщо няма да се колебая и ще си взема АЕГ! По-добро от тях просто няма.

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Нашата пералня е Канди за 5кг пране и съм впечатлена от работата и.В магазина когато я купувахме имахме познат,който работи в сервиза и каза че това е мерцедеса на пералните Peace

Общи условия

Активация на акаунт