Къде ги произвеждат?

  • 1 015
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
знаете ли къде всъщност ги произвеждат храните Нестле,Хип и другите известни марки?
Например Хип от Германия ли си е или някъде другаде ги правят?

Мерси

# 1
  • Мнения: 27 524
Правят се на много места. Зависи за кой пазар са преназначени, защото и цените, и качеството са различни.  Peace
Иначе фирмата майка е една основна, но тя ги прави само за собствената си страна. И те са най-хубавите и най-качествените.
Млеката на Милупа нямат нищо общо със същите млека, купени от Германия. Казвам го от опит, тъй като съм ги купувала от Холандия, Франция, Белгия и България. Винаги са различни  Laughing Кашите - също. Пюретата - пак така.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 108
Доколкото знам за Хип за България и съседните страни- в Унгария има фабрика. Наскоро четох някакво интервю с някакъв директор за България, ако не се лъжа (за длъжността).

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 21:45 от zazu1

# 3
  • Мнения: 61
Доколкото знам , специално за Нестле, различните им продукти се произвеждат на различни места. Например Нескуик в Полша, Киткат в България. За млеката точно не знам, чувала съм, че  у нас се предлага НАН произведен в Швейцария и такъв произведен в Испания.

# 4
  • Мнения: 4 111
Млякото на Нестле НАН 2, което купувам от Гърция е произведено в Швейцария, а пюретата на Нестле - в Испания.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз днес купих една каша на Нестле,пишеше,че е произведена в Португалия.А пюретата на Хип за Бг ги правят в Унгария.

# 6
  • Мнения: 4 784
Нестле, които продукти купувам, пише, че са произведени в Германия, а на Хип в Унгария.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Нан-ът на Нестле, който купуваме тук е произведен в Холандия.

# 8
  • Мнения: 2 908
А Нестле Джуниър?

# 9
  • София
  • Мнения: 15 216
От цифрите на баркода може да се разбере произходът на стоката:
http://www.gs1bg.org/lang_bg/services.php?menu=2,1,5,0,0

# 10
  • Мнения: 2 908
Виви,нещо не схванах;баркода на моята кутия мляко е:4 008976  020776.Това от къде е?

# 11
  • София
  • Мнения: 15 216
400 - 440 GS1 Германия

Щом започва с 400, значи е произведено в Германия.
Гледат се първите 3 цифри на баркода.

# 12
# 13
  • Мнения: 19 290
пюретата на Хип в България ги произвеждат в Унгария и най -интересното е ,че в България има пюрета само тиква например,а в Германия няма.явно тук бебетата имат различни вкусове  Grinning

# 14
  • Мнения: 4 111
пюретата на Хип в България ги произвеждат в Унгария и най -интересното е ,че в България има пюрета само тиква например,а в Германия няма.явно тук бебетата имат различни вкусове  Grinning

И в Гърция е така. Тук има само пюрета на Нестле, обаче, но са с много беден асортимент. Тук нямало търсене, хората готвят вкъщи за децата си. Зеленчуковите пюрета са един вид - смес от няколко зеленчука, месните - два вида - с пилешко и телешко. Плодовите са малко повече като асортимент. Има и на Нутриция, но само плодови и не са в бурканчета, а в пластмасови опаковки.

Общи условия

Активация на акаунт